ZwierzętaPoradyNewsy

Opublikowane 2017-06-09
3 Komentarz

6 pozycji psa podczas snu świadczących o jego charakterze

Prawdziwi miłośnicy zwierząt, widzą w swoich pupilach przyjaciół na całe życie. Wiedzą, że mają przy sobie kogoś kto kocha ich bezgranicznie, w zamian oczekując niewiele. Nawet w sytuacjach, gdy właściciel psa jest nieodpowiedzialny i nie zapewnia mu wszystkiego czego mu potrzeba, pies mimo to będzie nadal okazywał mu swoją miłość.
Jeśli mamy się skupić na czymś co odzwierciedla charakter psa, bez wątpienia jest to pozycja, w której lubi spać. Czy wiesz w jakiej lubi spać Twój pies? Poznaj charakter swojego pupila po pozycji w której najczęściej śpi.

1. Na "Liska"

1. Na "Liska"

W tej pozycji pies stara się schować nogi blisko ciała, aby utrzymać temperaturę i ochronić najbardziej wrażliwe organy. Pies śpi w tej pozycji gdy jest mu zimno i chce podnieść temperaturę swojego ciała (zwłaszcza w okolicach kończyn). Jeśli Twój pupil sypia właśnie tak, nie musisz się martwić, taką pozycję przyjmuje większość psów. Zazwyczaj oznacza psy uległe, pewne siebie i spokojne, gotowe niemal natychmiast poderwać się w obronie domu.

2. Odkryta

2. Odkryta

Pozycja ta oznacza zaufanie. Pupil leżący w takiej pozycji czyni znak całkowitego oddania, odsłaniając brzuch i gardło. Jeśli pies śpi w takiej pozycji, to czuje się on w danym miejscu bezpiecznie i wie, że nikt go nie zaatakuje. Jeżeli robi tak w stosunku do ciebie, oznacza to, że jesteś jego samcem Alfa. Jest to oznaka szacunku, lecz bądź czujny, może także oznaczać problemy psa z przewodem pokarmowym.
Przejdź do następnej strony.

2. Odkryta 1

3. Na boku

Pies śpiący na boku manifestuje gotowość do działania. Pozycja taka oznacza psa bardzo energicznego. Nie potrzebują one dużej zachęty, by zacząć się bawić, są w ciągłym trybie czuwania. Taka pozycja nie oznacza, że Twój pupil jest nieufny wobec otoczenia, lecz jest przygotowany na wszelką aktywność.

3. Na boku

4. Na brzuchu

Pupil w tej pozycji może wygląda uroczo, lecz nie jest to najlepsza opcja do spania. Nie tylko dlatego, że mięśnie pozostają w napięciu, ale pies nie będzie w stanie zapaść w głęboki sen. Pozycja taka oznacza psa, który nie czuje się bezpiecznie lub jest zbyt nieśmiały. Nie trzeba martwić się na zapas, ponieważ normalne i zdrowe psy również śpią w takiej pozycji.

4. Na brzuchu

5. Z nogami w górze

Tak dziwną i nietypową pozycją dla psa wybierają osobniki, które są znudzone otoczeniem. Taki układ wybierają psy bardzo energiczne i które po prostu nie mogły zdecydować się na którąkolwiek z pozostałych pozycji. Ułożenie to oddaje pełne szczęście, pewność siebie oraz to, że nic nie może im przeszkodzić podczas odpoczynku. Szybko zapadają w sen i tak samo szybko się regenerują.
Przejdź po więcej na następną stronę.

5. Z nogami w górze

6. Na brzuchu z wyciągniętymi łapami

Taka pozycja jest charakterystyczna dla szczeniaków, ale jest to również pozycja oznaczająca dla niektórych ras dominację. Takie ułożenie pozwala im być czujnymi i chronić gardło oraz pozostałe ważne narządy wewnętrzne, jednocześnie chłodząc je w przypadku przegrzania. Jest to pozycja ułatwiająca psom szybkie wstawanie, co na przykład dla szczeniaków może być jeszcze skomplikowane.

6. Na brzuchu z wyciągniętymi łapami

Każdy posiadacz psa wie, że jego pupil ma swoją ulubioną pozycję w której lubi spać. Okazuje się, że nagła zmiana pozycji psa podczas snu może być powiązana z jego zdrowiem, jak na przykład z nagłym wzrostem temperatury. Zwierzęta nie potrafią się z nami komunikować i nie mogą powiedzieć nam co im dolega. Jeśli zauważysz nagłe zmiany w zachowaniu swojego psa, koniecznie zabierz go do weterynarza.

6. Na brzuchu z wyciągniętymi łapami 1

Regularne kontrole stanu zdrowia pupila i szczepienia pomogą nam utrzymać go w zdrowiu. Dzięki odpowiedniej opiece będziemy się cieszyć jego towarzystwem o wiele dłużej, a on będzie nam wdzięczny. Kiedy zauważysz, że pies zmienił pozycje podczas snu, nie lekceważ tego. Przyjrzyj się pozycjom, które przyjmują psy, gdy im coś dolega.
Podoba ci się nasz artykuł? Polub nasz profil na Facebooku.
Źródło: Linkedln / The Telegraph

6. Na brzuchu z wyciągniętymi łapami 2
26
Co o tym sądzisz? Dołącz do rozmowy
Szczątki Arki Noego znalezione na lodowcu. Jakie ma to znaczenie dla ludzkości?
Monika Szewczyk
Monika Szewczyk 22.06.2017, 05:13
Miałam właśnie to pisać xdd
Weronika Złotorowicz
Weronika Złotorowicz 22.06.2017, 05:13
Meh to zależy od nastroju psa /zmęczenia itp. lol jak mojej coś dolega to pokazuje co jej jest bardzo dokładnie jak na psa więc XD
Maja Fijałkowska
Maja Fijałkowska 22.06.2017, 05:13
A co jeśli mój pies śpi w każdej pozycji? :p
Monika Szewczyk
Monika Szewczyk 22.06.2017, 05:13
Miałam właśnie to pisać xdd