NiewiarygodneNewsy

Opublikowane 2021-11-25
0 Komentarz

Praca pokojówki - obrzydliwi goście i śmieci to najmniejszy problem ich zawodu!

Wynajmując pokój hotelowy klienci nie tylko zwracają uwagę na jego wystrój, wyposażenie czy dogodną lokalizację. Istotną kwestią jest też czystość i według badań nawet 97% podróżnych decyduje się na zakwaterowanie na podstawie opinii dotyczących porządku panującego w pokojach. Nic tak nie odstrasza, jak słowo “brudny”, pojawiające się w recenzjach gości. Za to, w jakim stanie zastaniemy wynajmowaną kwaterę są odpowiedzialne pokojówki i niewiele osób zdaje sobie sprawę, jak wyglądają realia pracy w tym zawodzie. Z jakimi nieprzyjemnymi sytuacjami muszą zmagać się osoby sprzątające? Co znajdują w pokojach gości podczas wykonywania swoich obowiązków? Jakie były najbardziej obrzydliwe znaleziska? Czy pokojówki zawsze zostawiają pokój hotelowy idealnie czystym? Czytaj do końca i poznaj sekrety tego zawodu oraz prawdziwe historie, którymi osoby sprzątające w hotelach postanowiły podzielić się w internecie.

Zawód pokojówki nie jest dla wszystkich?!

Zawód pokojówki nie jest dla wszystkich?!

Zawód pokojówki nie należy do łatwych, o czym przekonują niemal wszystkie osoby zajmujące się tą profesją. Jest ciężko pod względem fizycznym, gdyż każdego dnia trzeba posprzątać nawet kilkanaście pokoi i bardzo często zdarza się, że goście potrafią zostawić po sobie spory bałagan. Niektóre z pokojówek wyznają nawet, że widząc to jak wyglądają pokoje po osobach przebywających zaledwie kilka dni poważnie zastanawiają się, czy tacy ludzie podobne śmietnisko mają w swoich własnych domach. Ale to nie wszystko. Pokojówki opowiadają też o niezręcznych sytuacjach, z jakimi miały do czynienia, a nawet incydentach napastowania. Co więcej, goście potrafią wyładowywać na osobach sprzątających swoją złość, są niemili, a pracownica nie może wdawać się w dyskusje i najczęściej wszelkie docinki musi znosić z uśmiechem na ustach. Dlatego zawód pokojówki nie jest dla wszystkich i oprócz dobrej kondycji, niezbędnej podczas kilkugodzinnego sprzątania, potrzeba jest też mocna psychika. A jakie są najbardziej szokujące historie osób zajmujących się tą profesją? Czytaj dalej…

Zawód pokojówki nie jest dla wszystkich?! 1

Szokujące historie pokojówek

Oczywiście nie wszyscy goście są osobami niekulturalnymi i pokojówki wyznają, że wyjątkowo nieprzyjemne sytuacje zdarzają się rzadko. Jednocześnie, właśnie takie wydarzenia pamięta się najdłużej. Pracownica jednego z polskich hoteli opowiedziała, że czasem goście zamawiają tzw. serwis, czyli usługę sprzątania wykonywaną w trakcie pobytu. Zgodnie z regulaminem, przed wszystkim kilkakrotnie trzeba zapukać do drzwi pokoju, a gdy nie ma żadnej odpowiedzi, można wejść do środka. Pokojówka pewnego dnia właśnie tak zrobiła. Jednak okazało, że w pokoju wciąż przebywają goście, którzy stwierdzili, że nie słyszeli pukania, a na dodatek na widok osoby sprzątającej zareagowali bardzo agresywnie. Padły wulgarne słowa i obelgi, a taka sytuacja nie była tylko jednorazowym incydentem.

Pokojówki molestowane przez gości hotelowych

Z kolei pani sprzątająca z jednego z amerykańskich hoteli opowiedziała o zdarzeniu, gdy podczas wykonywania usługi serwisowej weszła do pokoju, a wynajmujący go mężczyzna stał na środku i czekał na nią zupełnie nagi. Na szczęście nie nękał pokojówki, ale niektórzy goście faktycznie przekraczają tę granicę. Kobiety z personelu nieraz dostają od odwiedzających niestosowne propozycje, a nawet dochodzi do kontaktu fizycznego. Panowie wynajmujący pokój hotelowy potrafią na przykład dotykać pośladków pokojówek, a w takim przypadku zajście jest zazwyczaj zgłaszane do dyrekcji. Badania przeprowadzone w 2016 roku w chicagowskich hotelach wykazały, że ponad połowa pracowników z sekcji sprzątającej doświadcza molestowania ze strony przyjeżdżających podróżnych, a zajścia te są tak nagminne, że postanowiono wprowadzić tzw. przyciski paniki, które pokojówki noszą ze sobą i przy ich pomocy alarmują o nadużyciu.

Obrzydliwe rzeczy znajdowane w pokojach hotelowych

Kulisy pracy pokojówki to też historie o zniszczeniach, jakich dopuszczają się goście hotelowi oraz o rzeczach pozostawionych w pokojach. Co ciekawe, skala tych zjawisk wcale nie zależy od standardu placówki, bowiem zarówno w dwu- jak i cztero-gwiazdkowych hotelach wygląda to podobnie. Pokojówki mówiły o połamanych meblach lub zniszczonych telewizorach, ekskrementach znalezionych na dywanie czy w łóżkach. Nieraz goście, z niewiadomych powodów, nie zaspokajają swoich potrzeb fizjologicznych w toalecie i plamy moczu są znajdowane na łóżkach, kanapach czy podłodze, na samym środku pokoju. W łazienkach hotelowych pokojówki mogą też zastać najbardziej obrzydliwe sceny. Jedna z historii opowiada o bogatym dyrektorze korporacji, który w trakcie pobytu w hotelu na prawo i lewo rozdawał napiwki obsłudze, był grzeczny i rozmowny, a gdy opuścił pokój okazało się, że w łazience wszystko wysmarował własną kupą. Zabrudził płytki, wannę, a nawet lustro, a fetor był taki, że na kilka dni z użytku trzeba było wyłączyć całe piętro.

Szokujące historie pokojówek

Prezerwatywy lub podpaski - co zostawiają po sobie goście hotelowi?

Pokojówki wyznają, że podróżni opuszczający swoje pokoje nagminne nie spłukują wody w sedesach. Po ostro zakrapianych nocach potrafią puścić pawia w różnych zaskakujących miejscach np. za łóżko, po czym wcale nie mają zamiaru sami tego posprzątać. Wymiociny są też często znajdowane w wiaderkach na lód, dostarczanych do pokojów wraz z zamawianymi napojami wysokoprocentowymi. Obrzydliwych rzeczy pozostawionych przez turystów jest więcej! Są to zużyte prezerwatywy wrzucone do szuflad lub zabrudzone podpaski przyklejone do pościeli. Czasem pokój wygląda jak prawdziwe śmietnisko. Ludzie rozrzucają po dywanie puszki po napojach wysokoprocentowych, papiery czy resztki jedzenia, a pokojówki na kolanach wyciągają takie rzeczy nawet spod łóżka. Szokujących znalezisk jest więcej! Przeczytasz o nich na następnej stronie…

Pokojówki molestowane przez gości hotelowych

Co pokojówki znajdują w pokojach gości hotelu?

Pokojówki odnajdują różnego rodzaju gadżety erotyczne dla dorosłych, a warto wspomnieć, że niektórzy goście, gdy zdadzą sobie sprawę, że pozostawili je w pokoju, potrafią wrócić by odebrać zgubę.
Najczęściej jednak zdarzają się znaleziska w postaci elementów garderoby, biżuterii czy ładowarek i dlatego w hotelach nieraz są tworzone magazyny rzeczy znalezionych, gdzie są one przechowywane nawet przez kilka miesięcy. Historii o rzeczach pozostawionych przez gości jest mnóstwo, a jedna z nich opowiada też o zaskakującym przypadku, gdy pod poduszką pokojówka znalazła gruby plik pieniędzy. Osoba, która wynajmowała pokój została czym prędzej powiadomiona i okazało się, że zdecydowała się na taką skrytkę, gdyż obawiała się, że zapomi szyfru do hotelowego sejfu.

Obrzydliwe rzeczy znajdowane w pokojach hotelowych

Najgorszy rodzaj gości hotelowych zdaniem pokojówek

Nieporządek pozostawiany w pokojach hotelowych najwyraźniej nie jest zależny od narodowości gości. Dla przykładu polskie pokojówki za największych bałaganiarzy uważają Brytyjczyków czy Włochów, ponieważ są to zazwyczaj osoby bardzo chaotyczne, które nie życzą sobie serwisu w trakcie pobytu, zatem gdy wyjeżdżają po kilku dniach pozostawiają po sobie prawdziwe pobojowisko. Z kolei za polską granicą to właśnie nasi rodacy są uważali za wyjątkowo niechlujnych. Najczęściej jednak, jeśli zapytać pokojówki o najgorszy rodzaj gości, to zgodnie twierdzą, że są to osoby niegrzeczne i obrażające personel. A co warto wiedzieć zanim udamy się do hotelu? Czytaj dalej...

Prezerwatywy lub podpaski - co zostawiają po sobie goście hotelowi?

Czystość w pokojach hotelowych

Turyści korzystają z hoteli przede wszystkim w okresie wakacyjnym. Rotacja w pokojach jest wtedy tak duża, że czasem pokojówki mają zaledwie kilkadziesiąt minut na posprzątanie między jednymi a drugimi gośćmi. Jest to sporym problemem, szczególnie w sytuacjach gdy pokój jest poważnie zabrudzony i niektóre z pracownic hotelowych wyznawały, że zdarzało się iż pokój dla kolejnych odwiedzających nie był porządkowany tak dokładnie, jak możnaby się spodziewać. O niedociągnięciach świadczą też skargi składane przez podróżnych lub dochodzenia prowadzone w sprawie usług sprzątania, które potwierdzają, że pomieszczenia przygotowane dla gości jedynie z pozoru mogą wydawać się czyste. Oczywiście tego typu sytuacje nie zdarzają się wszędzie, ale warto wiedzieć, w jakim stanie czasem można zastać pokój hotelowy.

Co pokojówki znajdują w pokojach gości hotelu?

Dla przykładu, reporterzy stacji Today Show pod przykrywką postanowili sprawdzić jak ze swoich obowiązków wywiązują się nowojorskie pokojówki. Efekt śledztwa przeraził, gdyż okazało się, że osoby sprzątające czasem nawet nie wymieniały pościeli, a szczególnie poszewek na poduszki, po poprzednich gościach. Ewentualne nieczystości czy włosy były jedynie strzepywanie, a nieprzebrana poduszka kładziona z powrotem do łóżka. Podobną praktykę stosowano w przypadku prześcieradeł, a dochodzenie przeprowadzone przez Inside Edition wykazało, że trzy na dziesięć pokoi, w hotelach zlokalizowanych w centrum Nowego Jorku, miały brudną pościel. W łazienkach też było daleko od ideału i prysznice czy blaty nie były wystarczająco wyczyszczone. W niektórych przypadkach pokojówki nawet nie wycierały desek klozetowych. Odkryto, że szklanki czy kubki, pozostawione w pokojach do dyspozycji gości, nie były odpowiednio sterylizowane, a zazwyczaj jedynie myte w umywalce i wycierane brudnymi ręcznikami pozostawionymi przez poprzednich gości. Mnóstwo zarazków znajdowano na meblach, a szczególnie krzesłach i kanapach hotelowych, a ciekawe jest to, że bodajże najbrudniejszym przedmiotem w pokoju najczęściej okazywał się… pilot do telewizora, który prawie nigdy nie był dezynfekowany. Pracownice hoteli, chcące zachować anonimowość, wyznawały też, że zdarzały się sytuacje gdy bagaże pozostawione w pokojach przez podróżnych były przeszukiwane przez ciekawskie pokojówki, a ubrania gości przymierzane. Dochodziło nawet do drobnych kradzieży.

Jakie są twoje doświadczenia z pobytu w hotelach? Czy znałeś realia pracy pokojówek? Daj nam znać w komentarzach, a jeśli podobał Ci się ten artykuł, nie wahaj się podzielić nim ze znajomymi i zostaw polubienie na naszej stronie na Facebooku! I nie zapomnij śledzić nas na Instagramie, Tik Tok i Youtube, aby uzyskać więcej ciekawych historii!

0
Co o tym sądzisz? Dołącz do rozmowy

Serial Sprzątaczka i przerażające statystyki dotyczące przemocy domowej. Jak rozpoznać przemoc ekonomiczną lub emocjonalną?