O co kaman

Opublikowane 2021-10-22
0 Komentarz

Znaleziono ciało Briana Laundrie! Jego śmierć przynosi jeszcze więcej pytań w sprawie Gabby Petito.

Wygląda na to, że sprawa, która przyciągnęła uwagę całej Ameryki powoli dobiega końca. Jednak wciąż pozostaje wiele pytań bez odpowiedzi. Nie tylko Stany Zjednoczone uważnie przyglądały się sprawie Gabby Petito i Briana Laundrie. Zaginięciem, a później jak się okazało śmiercią młodej dziewczyny, która padła ofiarą morderstwa oraz poszukiwaniami jej chłopaka żyły nie tylko Stany Zjednoczone, ale i wszystkie serwisy informacyjne na całym świecie. Wszyscy chcieli wiedzieć, co dokładnie się stało. Niedawno ogłoszono, że policja znalazła ludzkie szczątki w rezerwacie Carlton, a teraz potwierdzono, że ciało należało do Briana. Co wiemy o najnowszym odkryciu i o człowieku, o którym mowa? Czytaj dalej, aby poznać najnowsze wiadomości.

Brian Laundrie nie żyje

Jak podało FBI, 20 października, policja znalazła ludzkie szczątki, plecak i notatnik w rezerwacie Carlton, które, jak sądzono należały do poszukiwanego od kilku tygodni ​​Briana Laundrie. Powodem, dla którego ciało zmarłego nie zostało znalezione wcześniej było to, że podczas wcześniejszych poszukiwań teren ten znajdował się pod wodą. Odkrycia dokonano częściowo dzięki pomocy jego ojca, Chrisa, który dołączył do poszukiwań 7 października. Najnowsze doniesienia w tej sprawie potwierdziły, że po przeprowadzeniu badań dentystycznych, szczątki znalezione na pustkowiu Florydy rzeczywiście należały do Briana Laundrie. Potwierdził to również prawnik rodziny, Steve Bertolino, który w oświadczeniu ujawnił, że rodzina była już zaangażowana w sprawę. Na razie jednak nie podano do publicznej wiadomości informacji o tym w jaki sposób zginął 23-latek. Nie jest więc jasne czy było to samobójstwo, czy wypadek. Nie wiadomo również jak długo jego szczątki były zanurzone w wodzie. Jedną z jego rzeczy znalezionych w pobliżu zwłok był notatnik, który policja będzie próbowała uratować w nadziei, że uda się znaleźć zapisane w nim słowa przez chłopaka, które mogłyby być odpowiedzią na pytanie, co się stało…

Brian Laundrie - poszukiwania

Brian przez ostatnie tygodnie uciekał przed policją, która miała federalny nakaz jego aresztowania wydany w związku z nieuczciwym użyciu przez niego karty debetowej Gabby po jej śmierci, a także z uwagi na fakt, że był osobą, która prawdopodobnie jako ostatnia widziała dziewczynę żywą. Był więc ściśle związany z tą sprawą, jednak nie został oficjalnie oskarżony o zrobienie dziewczynie krzywdy. Ostatnio widziano go 13 września w jego domu rodzinnym w North Port na Florydzie, zanim zapuścił się do rezerwatu Carlton z plecakiem. Jeśli chodzi o informacje podane do publicznej wiadomości, był to ostatni raz, kiedy ktoś go widział. Przez ponad miesiąc, od 18 września, trwało ogólnokrajowe polowanie na mężczyznę. Policyjne obserwacje zostały rozszerzone na cały kraj, a nawet sięgnęły poza granice. Wiele osób próbowało szukać wskazówek, gdzie może przebywać chłopak nieżyjącej Gabby Petito, w tym oczywiście internauci. Do poszukiwań dołączył też Dog The Bounty Hunter, znana w Stanach osobowość telewizyjna. I właśnie poszukiwania dobiegły końca...

Kim jest Brian Laundrie?

Z pewnością wszyscy słyszeli jego imię, nie wszyscy wiedzą dokładnie, kim jest Brian. Chociaż nie ma na jego temat zbyt wielu informacji, wiadomo że on i Gabby po raz pierwszy spotkali się w liceum na Long Island. Jak ujawnił jego przyjaciel dla The Sun, Laundrie był za czasów szkolnych "pulchnym wyrzutkiem”. Laundrie i Petito mieli przyjazne relacje podczas pobytu w szkole, ale nie była to od razu żadna przyjaźń. To nastąpiło później i przyszło silniejsze uczucie. Był rok 2019 gdy zaczęli randkować. Jego przyjaciele poinformowali publikację, że 23-latek interesował się bronią. Ujawnili również, że nie był za bardzo osobą lubiącą media społecznościowe i dołączył do Instagrama dopiero dwa lata temu tylko po to, aby udokumentować podróże ze swoją dziewczyną. Nie wiadomo czy mężczyzna był zatrudniony na pełen etat, ale jak widać na jego Instagramie, zarabiał pieniądze, wystawiając swoje prace w sieci na Depop. Tam pod nazwą Bizarre Design Laundrie sprzedawał zaprojektowane przez siebie zakładki do książek, pieczątki i t-shirty. Około rok temu, para zamieszkała z rodzicami Briana w North Port na Florydzie. Co wydarzyło się później?

Podróże Briana Laundrie i Gabby Petito

Chociaż może niezbyt lubił media społecznościowe, razem z Gabby wykorzystali Instagram i YouTube (gdzie zdążyli opublikować jeden film), aby pokazać swoją podróż.
Na początku lipca tego roku para wyruszyła na swoją wymarzoną wycieczkę furgonetką, która miała polegać na zwiedzeniu różnych parków narodowych USA. Rzekomo mieli zakończyć swoją przygodę w Portland w stanie Oregon, by odwiedzić przyjaciela w czasie Halloween. Ich podróż miała trwać 3 miesiące. Wyglądało na to, że wszystko szło dobrze, dopóki sprawy w sierpniu nie przybrały nieoczekiwanego obrotu. To wtedy policja w Moab w stanie Utah natknęła się na parę "zaangażowaną w jakąś kłótnię". Funkcjonariusz Eric Pratt poinformował, że oboje zostali opisani jako osoby wdające się w fizyczną bójkę w wyniku kłótni, co zostało poparte telefonami pod numer alarmowy 911. Policja opublikowała niepokojące nagranie z kontroli drogowej, w trakcie której para ewidentnie wyglądała na pokłóconą, a Gabby płakała. Na filmie słychać też m.in., jak funkcjonariusze zalecali narzeczonym, aby pojechali do hotelu, spędzili noc osobno i odpoczęli od siebie.

Brian Laundrie wrócił do domu sam

Jak po czasie się okazało, sprawy potoczyły się znacznie gorzej. Choć wciąż to, co się wydarzyło w drugiej połowie sierpnia jest zagadką, na które wszyscy poszukują odpowiedzi w tym bliscy pary. Cała sprawa zaczęła się, kiedy 1 września, prowadząc furgonetkę Petito, Laundrie wrócił do domu w North Port, bez swojej dziewczyny. 30 sierpnia kontakt rodziców z Gabby się urwał. Jednak dopiero wiele dni później, dokładnie 11 września, po tym jak ustały telefony dziewczyny do matki i jej częste wpisy w mediach społecznościowych, rodzina Gabby zgłosiła zaginięcie. Od początku w sprawie zastanawiający był wątek narzeczonego, który z podróży wrócił sam. Gdy sprawa zaginięcia Gabby zaczęła przybierać na sile, Brian zaraz po powrocie powołał się na swoją Piątą Poprawkę i odmówił rozmowy z kimkolwiek. 13 września zniknął. Od razu rozpoczęły się ogólnokrajowe poszukiwania zarówno dziewczyny jak i jej chłopaka, ponieważ wszyscy próbowali dowiedzieć się, co stało się z Petito, którą ostatnio widziano w pobliżu Parku Narodowego Grand Teton w Wyoming. Internauci szybko skierowali swoje podejrzenia na 23-latka, jednak z powodu braku dowodów nie wydano na niego nakazu aresztowania za udział w jej zniknięciu. Brian Laundrie został jedynie nazwany osobą, która mogłaby mieć informacje, potrzebne do odnalezienia Gabby. Bliscy Petito podejrzewali, że Brian wie, gdzie jest dziewczyna i błagali go o pomoc. On jednak najwidoczniej robił wszystko co w jego mocy, by nie zostać znalezionym…

Znalezione ciało Gabby Petito

20 września FBI ujawniło, że w parku narodowym, w pobliżu miejsca, w którym po raz ostatni widziano 22-letnią blogerkę, znaleziono ciało, które ich zdaniem należało właśnie do niej. Dwa dni później, adwokat rodziny Petito wydał oświadczenie, które potwierdziło najgorsze obawy wszystkich - odkryte zwłoki rzeczywiście należały do Gabby Petito. Nie podano wówczas przyczyny jej śmierci. 23 września FBI wydało nakaz aresztowania Briana. Internauci od razu zaczęli twierdzić, że to potwierdzenie jego udziału w śmierdzi dziewczyny. W związku z tym prawnik rodziny Laundrie musiał wydać oświadczenie, w którym stwierdzono, że nakaz „dotyczy działań mających miejsce po śmierci Gabby Petito i nie ma związku z jej faktycznym zgonem”.

Gabby Petito - przyczyna śmierci

Choć śmierć Gabby została potwierdzona, długo nie była znana przyczyna jej śmierci. Informacje to ujawniono dopiero 13 października. Jak zmarła dziewczyna, było głównym pytaniem, które wszyscy zadawali, odkąd jej ciało zostało odnalezione na obszarze Parku Narodowego Grand Teton w Wyoming. Przed ogłoszeniem szczegółów FBI ujawniło, że dziewczyna straciła życie w wyniku zabójstwa. Kilka dni później, podczas konferencji prasowej, koroner dr Brent Blue w końcu ujawnił opinii publicznej, że ciało Gabby zostało znalezione na kempingu z oznakami uduszenia. Poinformował również, że jej szczątki znajdowały się „na pustkowiu przez trzy do czterech tygodni”, zanim znaleziono je 20 września. Okazało się również, że z całą pewnością została uduszona przez stojącego przed nią człowieka. Chociaż Laundrie nigdy nie został wymieniony jako podejrzany, dlaczego niektórzy sądzili, że to on mógł zabić Gabby? Czytaj dalej, aby się dowiedzieć.

Brian Laundrie i Gabby Petitio - kłopotliwy związek?

Chociaż ani razu podczas poszukiwań Briana policja nie stwierdziła, że ​​jest on podejrzany, nazywając go osobą bardzo istotną w śledztwie, internauci nie byli tak przekonani. I od początku mieli swoje teorie. Kiedy para została zatrzymana w Moab County, Utah, oficer Melissa Hulls, w wywiadzie dla Desert News, powiedziała, że ostrzegła wtedy Petito, mówiąc, że jej związek z Laundrie ma znamiona "toksycznego". Kobieta dodała, że do dziś czuje, że mogła zrobić więcej dla nich dwojga. Podejrzenia internautów wzrosły jeszcze bardziej, gdy Rose Davis, która była najlepszą przyjaciółką Petito na Florydzie, w rozmowie z Daily Mail powiedziała, że według jej wiedzy była jedyną przyjaciółką 22-letniej blogerki. Jak podsumowała, działo się tak nie dlatego, że Gabby nie była w stanie poznać więcej osób i się zaprzyjaźnić, ale dlatego, że nie pozwalał jej na to chłopak. Rose zarzuciła nawet, że Laundrie zabrał kiedyś Gabby dowód osobisty, aby ta nie mogła wyjść z przyjaciółką na miasto. Twierdziła również, że Gabby wyznała jej, że Brian miał "epizody", w których słyszał rzeczy i głosy przez co nie mógł spać. W wyniku tych problemów Petito przebywała z Rose, aby móc odetchnąć.

Wiele pytań bez odpowiedzi

Pomimo tego, że Brian w końcu został odnaleziony, niewiele wyjaśniło się w sprawie pary. Wiadomo już, że zarówno Petito jak i Laundrie nie żyją. Jednak śmierć chłopaka oznacza, że pozostaje wiele pytań bez odpowiedzi. Aktualnie głównym z nich jest to, jak zginął 23-latek. Dopóki policja nie opublikuje tej wiadomości, można jedynie spekulować. Drugie pytanie brzmi: co dokładnie stało się podczas podróży pary i co stało się z Gabby? Z grubsza wiadomo już kiedy i jak zginęła, ale nie znamy motywu zbrodni ani zabójcy. Chociaż ogromna część osób twierdzi, że za śmiercią dziewczyny stoi Brian, policja nie ujawniła żadnych dowodów, które by na to wskazywały. Jak wspomnieliśmy wcześniej, funkcjonariusze, podobnie jak wszyscy, którzy od wielu tygodni śledzili tą sprawę, mają nadzieję, że notatnik znaleziony przy szczątkach mężczyzny pozwoli poznać jakieś odpowiedzi. Są też tacy, którzy twierdzą, że rodzina Briana była w to zamieszana i wiedzą, co stało się z Petito. To jednak tylko spekulacje opinii publicznej. Niestety może się okazać, że szansa na poznanie najważniejszych odpowiedzi odeszła razem ze śmiercią Laundrie.

A Ty jak myślisz, co tam się wydarzyło? Czekasz na kolejne informacje w tej sprawie? Jeśli podobał Ci się ten artykuł, polub i udostępnij go na Facebooku! Zobacz również nasz Instagram, Tik Tok oraz kanał na Youtubie, jeśli chcesz zobaczyć więcej interesujących treści.

0
Co o tym sądzisz? Dołącz do rozmowy
Niewinny spędził 43 lata w więzieniu. Państwo NIE DA mu odszkodowania!