NiewiarygodneNewsy

Opublikowane 2021-10-12
0 Komentarz

Kobiety Adolfa Hitlera - dyktator prywatnie był tyranem czy dżentelmenem?

Hitler jako przywódca III Rzeszy odcisnął szokująco okrutne piętno na mapie politycznej świata, lecz my dziś nie będziemy mówić o wojnie czy zagładzie, które wywołał. Przyjrzymy się za to kobietom, które dosłownie oszalały na punkcie Adolfa. Dyktator romansował z kilkoma osobami, ale jego związki skrzętnie ukrywano przed opinią publiczną. Hitler aż do śmierci był wodzem, twórcą i dyktatorem III Rzeszy. Uznawany jest za odpowiedzialnego za zbrodnie przeciw ludzkości. Czy więc okrutny i bezwzględny człowiek potrafił okazywać uczucia? Jak zachowywał się w intymnych relacjach, był dżentelmenem czy wyuzdanym dewiantem? Kim były panie, z którymi spotykał się Hitler?

Adolf Hitler - dżentelmen czy dewiant?

Adolf Hitler żył w latach 1889 - 1945. Urodził się na terenie Austrii, ale przeniósł się do Niemiec, gdzie został politykiem i dyktatorem. Podobnie jak wiele informacji na temat Wodza, tak i jego wizerunek względem kobiet był albo działaniem propagandy albo skrzętnie skrywanym sekretem. Ponieważ twierdzono, głównie w wyniku informacji rozsiewanych przez Goebelsa, że Hitler bez reszty oddał się działaniom na rzecz kraju, nie ma głowy do związków ani czasu na założenie rodziny, bo jego partnerką jest wyłącznie Rzesza, wiele jego wyznawczyń fantazjowało na temat Adolfa. Kobiety mdlały w jego otoczeniu, wpadały w euforię, pozwalały się zwodzić i święcie wierzyły, że ich idol żyje w celibacie całkowicie oddany misji na rzecz ojczyzny. Co więcej, Hitler uchodził za dżentelmena, gdyż przy kobietach zawsze odpowiednio się zachowywał. Puszczał je przodem, całował w dłoń na powitanie, potrafił adorować. To, wraz z aurą tajemniczości wokół jego spraw sercowych tylko podsycało uwielbienie wśród pań. A które kobiety faktycznie romansowały z dyktatorem? Czytajcie dalej…

Ewa Braun - ukrywana żona Hitlera

Ewa Braun nie istniała w oczach opinii publicznej i dopiero po wojnie odkryto jej wieloletni romans z Hitlerem. Urodzona w 1912 roku Braun miała 17 lat, gdy jako asystentka osobistego fotografa Adolfa poznała go w Monachium. Zaczęli się spotykać dwa lata później, choć już na początku ich znajomości próbowała odebrać sobie życie. Będący wówczas w trakcie kampanii wyborczej Hitler nie mogąc sobie pozwolić na skandal utajnił sprawę, ale i czuwał przy łóżku kobiety. Od 1936 Ewa mieszkała w jego rezydencji w Berghofie, gdzie ukrywała się też podczas II wojny światowej.

Para nigdy nie pokazywała się razem publicznie, ale Hitler spełniał jej zachcianki. Ponoć miała do dyspozycji rządowy samolot, którym latała by zwiedzać Niemcy czy Włochy i na zakupy do Francji. Wraz z upadkiem Trzeciej Rzeszy i końcem wojny Braun przeniosła się wraz Hitlerem do Berlina, gdzie oboje ukryli się w specjalnym schronie Führerbunker znajdującym się pod Kancelarią Rzeszy. To tam 29 kwietnia 1945 pobrali się podczas krótkiej cywilnej uroczystości, a niemal 40 godzin później razem odebrali sobie życie rozgryzając kapsułkę z cyjankiem. Ona miała wówczas 33 lata, on 56.

Maria Reiter - nastoletnia miłość Adolfa Hitlera

Ale Ewa Braun nie była pierwszą czy jedyną kobietą w życiu Hitlera. Biografowie przywódcy mówią, że preferował młodsze kobiety, raczej mało inteligentne, które można było łatwo wychować i zdominować. Jedną z jego pierwszych domniemanych kochanek była Maria Reiter. Poznali się w sklepie, gdzie pracowała. Ona miała wówczas 16 lat, a Adolf 37, lecz i tak zaprosił ją na randkę. Mówi się, że zaproponował jej małżeństwo, ale ponieważ najpierw musiał spełnić swoją wielką misję i obowiązek wobec kraju, prosił by na niego poczekała. Porzucił jednak dziewczynę, co doprowadziło ją do próby odebrania sobie życia. Marię odratował szwagier.

Zrozpaczona odrzuciła marzenia o Hitlerze i poślubiła znajomego hotelarza. Małżeństwo nie było udane, a gdy Maria dowiedziała się, że Hitler wciąż jest nia zainteresowany pojechała do Monachium go odwiedzić. Tam według jej relacji doszło między nimi do zbliżenia. Adolf pomół jej z rozwodem, wciąż jednak nie chciał się żenić, a gdy w 1934 doszedł do władzy uznał, że może zapopnować jej wyłącznie by została jego kochanką. Maria odmówiła i dwa lata później poslubiła SS - Hauptsturmführera Georga Kubischa. Chociaż nigdzie nie ma potwierdzenia fizycznej relacji Hitlera i Reiter, to że polityk był w niej zakochany potwierdziła jego siostra Paula. Przyznała ona, że Maria była jedyną kobietą, która mogła powstrzymać jego destrukcyjne odruchy.

Czy Hitler sypiał ze swoją siostrzenicą?

Mniej więcej w tym samym czasie, kiedy Hitler poznał Reiter, jedną z jego faworyt była jego siostrzenica Geli Raubal. Dziewczyna wraz z matką, która została gospodynią polityka, mieszkała w monachijskim mieszkaniu Adolfa i odeszła z tego świata w niewyjaśnionych okolicznościach w wieku 23 lat. Rzekomo odebrała sobie życie wykorzystując pistolet wuja i choć nie wiadomo jaka w ogóle łączyła ich relacja, to historycy do dziś spierają się jaką rolę odegrała w kontekście zachowań Hitlera wobec kobiet. Może znała lub doświadczyła jego nietypowych upodobań? Może musiała zostać usunięta?

Unity Mitford - angielska kochanka Hitlera

Wśród domniemanych kobiet Hitlera wymienia się również Unity Mitford. Córka lorda Redesdale, który nie krył swojego uwielbienia dla Niemiec, pochodziła z arystokratycznej rodziny spokrewnionej z Winstonem Churchillem. Hitlera poznała, gdy zaangażowała się w ruch faszystowski w 1931 roku. Swoim oddaniem na rzecz porozumienia niemiecko-brytyjskiego, jak i fascynacją nazizmem, zyskała powszechne potępienie w Anglii, ale zwróciła na siebie uwagę przywódcy. Z czasem pojawiły się pogłoski o ich rzekomym romansie, ale informacji tych nigdy nie zweryfikowano. Kiedy Wielka Brytania wypowiedziała wojnę Niemcom, Unity próbowała odebrać sobie życie. Nie umarła jednak, a pocisk utknął w jej mózgu. Po sześciu tygodniach w szpitalu wróciła do swojego kraju. Zmarła w 1948 roku na ostre zapalenie opon mózgowych spowodowane przez nagłe zakażenie wywołane przez pozostały w mózgu nabój.

Hitler i Magda Goebbels

Mówi się także, że Hitler pozostawał w bliskich relacjach z Magdą Goebbels, żoną ministra propagandy Josepha Goebbelsa. Jedni mówią, że stanowiła ideał Adolfa, bogata, elegancka, super matka sześciorga dzieci, inni, że organizowała dla niego wystawne przyjęcia jako okazję do spotkań z innymi kobietami. Jeszcze inni podają, że Magda Goebbels miała wyjawić swojemu przyjacielowi, że jej syn, urodzony w 1934 roku Helmut, jest dzieckiem wodza, nie jej męża. Chociaż grupy krwi się zgadzały, nie znaleziono innego potwierdzenia tej informacji.

Intymne sekrety Adolfa Hitlera

Hitler otrzymywał tysiące listów, w których kobiety prosiły by je odwiedził i miał z nimi dziecko. Chociaż amerykanie i sowieci rozpuszczali plotki, że był impotentem, dewiantem, fetyszystą albo chorował na syfilis, wiele z tych mitów zostało obalonych przez badaczy. Jedno jest jednak pewne Hitler odczuwał niechęć do homoseksualistów oraz pań lekkich obyczajów, bał się nie tylko chorób przenoszonych droga płciową, ale przede wszystkim, że upadek moralny może go skazić i przeszkodzić w realizacji wielkiego planu. Jeden z biografów, Peter Longerich, twierdzi, że do 35 roku życia, Hitler nie obcował z kobietą. Natomiast osobisty lekarz Hans Karl von Hasselbach wspominał, że Wódz nie znosił obnażania się przed obcymi i nawet jako medyk nigdy nie widział go nago. Zapewnił jednak, że Hitler był heteroseksualny i utrzymywał regularne stosunki z kobietami, a jego libido było na przeciętnym poziomie. Przeczy temu jedynie Macht Christopher w książce Spowiedź syna Hitlera, w której Alojzy, domniemane dziecko polityka, zarysował obraz Adolfa, jako fetyszysty uzależnionego od filmów dla dorosłych i obscenicznych praktyk.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, polub i udostępnij go na Facebooku!
Zobacz również nasz Instagram, Tik Tok oraz kanał na Youtubie, jeśli chcesz zobaczyć więcej interesujących treści.

0
Co o tym sądzisz? Dołącz do rozmowy
Niewinny spędził 43 lata w więzieniu. Państwo NIE DA mu odszkodowania!