NiewiarygodneGwiazdyNewsyModa

Opublikowane 2021-10-12
0 Komentarz

Co królowa Elżbieta II nosi w torebce?

Torebka Elżbiety II to bodajże najbardziej ikoniczny symbol jej królewskiego stylu. Od dziesięcioleci jest nieodzowną towarzyszką w każdej sytuacji i co ciekawe też źródłem licznych spekulacji, ponieważ mówi się, że przy jej pomocy władczyni wysyła tajne sygnały do swojego personelu. Również inne kobiety w rodzinie królewskiej używają swoich torebek nie tylko jako stylowego dodatku. Kate Middleton jest najczęściej widywana w miejscach publicznych z kopertówką trzymaną z przodu w dwóch dłoniach nie bez powodu. Tragicznie zmarła księżna Diana była znana ze swoich torebek do dekoltu, a Meghan Markle przy pomocy swojej torby nawet złamała królewską tradycję. Dlaczego panie z familii Windowsów noszą torebki do zadań specjalnych? Co wiemy o kultowej torebce Elżbiety II i jej zawartości? Jak jest używana do komunikowania się z wtajemniczonych osobami?

Królewska it-bag

It-bags to nic innego jak najbardziej pożądane torebki na świecie. Są to najlepiej sprzedające się akcesoria znanych luksusowych marek, takich jak Chanel, Fendi czy Hermes. Torebka noszona przez królową brytyjską jest kolejną szczególnie upragnioną przez kobiety it-bag. Elżbieta II od ponad 40 lat używa torebek londyńskiej firmy Launer. Są one ręcznie robione w fabryce w Walsall i ich cena waha się od 500 do 1000 funtów, w zależności od projektu. Królowa jest wierna modelom o nazwie Traviata o prostym, pudełkowym kształcie i z krótkimi uchwytami. Zazwyczaj stawia na ich czarny, biały lub beżowy kolor. Wszystkie torebki dla królowej są wykonywane na specjalne zamówienie, szyte z najdelikatniejszej skóry cielęcej i wyścielone lekkim zamszem. Są one na tyle kompaktowe by nie przeszkadzać królowej gdy podaje dłoń witającym ją osobom , a jednocześnie wystarczająco pojemne by pomieścić wszystko co królowa potrzebuje mieć pod ręką. No właśnie - a co Elżbieta II nosi w swojej torebce? Czytajcie dalej…

Co królowa Elżbieta nosi w torebce?

Dobrze poinformowane osoby z otoczenia Elżbiety II donoszą, że w królewskiej torebce nie może w niej zabraknąć okularów do czytania, chusteczki, miętówek i wiecznego pióra. Autor książki zatytułowanej “What’s In The Queen’s Handbags?”, zdradził, że monarchini nosi tam również smakołyki dla swoich corgi, pamiętnik oraz mały aparat, którego używa do robienia zdjęć gdy jest odwiedzana przez prezydentów i VIP-ów. Zawsze też pamięta aby udając się na wyścigi konne, nie zapomnieć zabrać ze sobą małej lornetki. Tak jak większość kobiet nosi małe lusterko i szminkę, a bodajże najbardziej osobistym przedmiotem, jaki zawsze ma przy sobie, jest metalowa kosmetyczka, którą otrzymała od księcia Filipa w prezencie ślubnym.

Królewska torebka może pomieścić naprawdę wiele. Na liście znajdujących się w niej rzeczy nie może zabraknąć amuletów na szczęście, jak na przykład miniaturowych koni, kilku rodzinych fotografii czy też pamiątki z dzieciństwa, czyli ... niewielkiego scyzoryka. W królewskim Launerze nie ma z kolei takich rzeczy klucze, karty kredytowe czy prawo jazdy, bo Elżbieta II jako jedyna osoba w Wielkiej Brytanii nie musi go posiadać mimo, że jeździ autem. Nie nosi też ze sobą telefonu komórkowego, gdyż jak twierdzi - każdy kto chce się z nią skontaktować, wie jak to zrobić!

Tajemnica torebki królowej Elżbiety II

Torebka dla królowej jest tak ważna, że właściwie bez niej nigdzie by się nie ruszyła i jedynym miejscem, gdzie faktycznie nie ma jej przy sobie jest zamek Balmoral, w którym monarchini odpoczywa w miesiącach letnich od swoich codziennych obowiązków. Gdy nie przebywa na zasłużonym urlopie spędza mnóstwo czasu na spotkaniach czy rozmowach z dygnitarzami, politykami lub innymi znanymi osobami z całego świata, gości na obiadach lub ważnych wydarzeniach. Według królewskiego historyka, Hugo Vickersa, ma też kilka zakodowanych sygnałów, którymi obwieszcza personelowi, że jest chce zakończyć daną konwersacje lub nawet całe spotkanie. Jakich? Już zdradzamy…

Tajne znaki torebki Elżbiety II

Gdy Elżbieta II przekłada torebkę z ręki do ręki oznacza to, że jest gotowa przerwać właśnie trwającą rozmowę, a gdy położy ją na krześle przekazuje, że ma ochotę na dłuższą pogawędkę. Z kolei gdy umieści torbę na stole sygnalizuje, że jest gotowa opuścić wydarzenie w ciągu następnych 5 minut, a gdy torba zostanie postawiona na podłodze to znak dla jej asystentów, że chce dłużej porozmawiać z gościem. Gdy w trakcie spaceru z wizytującą osobą królowa odrzuci torbę na bok w określony sposób również przekazuje swoim pracownikom by włączyli się do rozmowy, tak by ona mogła po chwili grzecznie się oddalić. Monarchini na swojej drodze spotyka tysiące ludzi, a gdy ktoś podejdzie za blisko znów jej torba spełnia kolejne ważne zadanie, bowiem pomaga zyskać nieco osobistej przestrzeni.

Torebka Kate Middleton

Według doniesień królewskich ekspertów Kate Middleton, podobnie jak królowa, wykorzystuje swoją torebkę by grzecznie uniknąć interakcji z niektórymi ludźmi. To dlatego księżna będąc na imprezie czy wielkim wyjściu jest zazwyczaj widywana z kopertówką trzymaną z przodu w obu dłoniach, gdyż jest to sposób by nie wyciągać ręki do wszystkich lub uniknąć niezręcznych uścisków.

Torebka Meghan Markle

Meghan Markle często można było zobaczyć z torebką przewieszoną przez ramię na długim pasku, tak by jej ręce nie były zajęte i przyjmowała większość uścisków od tłumu i wręczane prezenty. Taki styl noszenia to według znawców zerwanie z królewską tradycją, a nawet złamanie etykiety i zasad mody panujących na królewskim dworze. Ale żona księcia Harrego nie tylko w tym względzie nie trzymała się ustalonych standardów. Zgodnie z nimi arystokratki muszą nosić rajstopy gdy zdecydują się założyć sukienkę lub spódnicę, czego Markle notorycznie unikała. Protokół dotyczący włosów kobiet z rodziny królewskiej mówi, że muszą one mieć zawsze perfekcyjne utrzymane fryzury i gdy na głowie Kate Middleton często ląduje delikatna siatka by utrzymać upięcie bez wystających kosmyków, Meghan kilka razy była widywana z niechlujnym kokiem.

Torebka do dekoltu księżnej Diany

Ale to wcale nie jest tak, że Markle to jedyna osoba z królewskiego dworu, która łamie zasady mody i urody. Nawet księżna Diana to robiła i dla przykładu nie zakładała rękawiczek i kapeluszy na głowę w miejscach publicznych, nawet wtedy gdy powinna to zrobić. Poza tym często preferowała noszenie torebek dokładnie tak jak żona księcia Harrego, a ciekawostką jest też, że używała akcesoriów nazwanych “torebkami do dekoltu”. Co to takiego? Odpowiedź znajdziecie poniżej…

Będąc jedną z najczęściej fotografowanych kobiet na świecie Lady Di bardzo dbała o swój wizerunek i ze względu na skromność nie chciała aby paparazzi uwieczniali na fotkach jej dekolt, gdy wychodziła z auta. Aby uniknąć takich ujęć, za każdym razem przy wysiadaniu, trzymała na wysokości piersi właśnie kopertówkę i stąd właśnie wzięło się określenie “torebek do dekoltu”. Do historii przeszły też jej inne niezapomniane elementy stylizacji, takie jak sukienka zemsty, założona gdy książę Karol publicznie przyznał się do cudzołóstwa z Camillą Parker Bowles. Niezwykłą historię sukienki zemsty poznacie w naszym odcinku…

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, polub i udostępnij go na Facebooku!
Zobacz również nasz Instagram, Tik Tok oraz kanał na Youtubie, jeśli chcesz zobaczyć więcej interesujących treści.

0
Co o tym sądzisz? Dołącz do rozmowy

Co się stanie, gdy umrze królowa Elżbieta II?!