Niewiarygodne

Opublikowane 2021-10-11
0 Komentarz

Urodziła dziecko w wieku 5 lat! Jest najmłodszą matką na świecie!

Małe dzieci w świadomości każdego normalnego człowieka, to niewinne istoty. Zdarza się, że raz na jakiś czas w mediach słyszymy o ciąży i porodzie np. 12 latki. Takie informacje szokują, przerażają i jednocześnie smucą. Są jednak na świecie gorsze przypadki, niż wczesne nastoletnie ciąże. Lina Medina urodziła syna w wieku zaledwie 5 lat i została najmłodszą matką w historii medycyny. To jednak nie jedyny dramat jaki przeżyła dziewczynka. Oczywistym było, że skoro jest ciąża, musiało dojść do gwałtu i zapłodnienia. Początkowo bliskim i lekarzom wydawało się, że w jej brzuchu rośnie guz, jednak prawda była zupełnie inna. Lina urodziła zdrowego syna. Jak wyglądały losy najmłodszej matki na świecie? Poznajcie jej historię...

Lina Marcela Medina i jej nienaturalnie rosnący brzuch

Lina Marcela Medina przyszła na świat 23 września 1933 roku w Ticrapo w Peru, jako jedno z dziewięciorga dzieci Victorii Losea i Tiburelo Mediny. Gdy miała pięć lat i sześć miesięcy, jej rodziców mocno zaniepokoił fakt, że brzuch ich córki był nienaturalnie opuchnięty i dość szybko się powiększał. Obawiając się poważnej choroby, w połowie kwietnia 1939 roku, ojciec postanowił najpierw skonsultować się lokalnym szamanem do którego zaprowadził Linę. Szaman osądził, że dziewczynka ma jakiś rodzaj guza i zalecił ojcu kilkulatki udać się do szpitala, aby jak najszybciej zobaczył ją lekarz. Nikt się jednak nie spodziewał diagnozy…

Przejdź na następną stronę by dowiedzieć się więcej

Lina Marcela Medina w ciąży!

Lina trafiła do szpitala w pobliskim miasteczku Pisco. Lekarze, podobnie jak szaman, początkowo myśleli, że w brzuchu pięciolatki rośnie guz. Jednak po przeprowadzeniu dokładniejszych badań postawiono zaskakującą i jednocześnie przerażającą diagnozę - siódmy miesiąc ciąży! Doktor Gerardo Lozada, którego pacjentką była dziewczynka zlecił dodatkowo specjalistom w Limie, będącej największym miastem i stolicą Peru, potwierdzenie ciąży. Szczegółowa diagnostyka lekarska pozwoliła ustalić, że mała Lina prawdopodobnie zaszła w ciążę w wieku zaledwie czterech lat i dziesięciu miesięcy…

Lina Marcela Medina i jej nienaturalnie rosnący brzuch

Pięciolatka przy nadziei. Jak to możliwe?

To pytanie zadawali sobie wszyscy. Oświadczenie o ciąży pięciolatki wywołało ogromne poruszenie i niedowierzanie. Ciężarna dziewczynka została wówczas przewieziona do szpitala w Limie, gdzie została poddana specjalistycznym badaniom. Dzięki szczegółowej diagnostyce, ustalono, że Lina cierpiała na syndrom przedwczesnego dojrzewania płciowego. O takim przypadku mówimy, gdy objawy szybszego rozwijania wystąpią u dziewczynek przed 8. rokiem życia lub przed 9. rokiem życia u chłopców. Problem ten najczęściej dotyczy płci damskiej i pierwszym objawem jest zazwyczaj powiększenie gruczołów piersiowych.

Przejdź na następną stronę by dowiedzieć się więcej

Lina Marcela Medina w ciąży!

Pierwsza miesiączka już w wieku niemowlęcym

Organizm Liny zaczął dojrzewać skrajnie szybko. Lekarze ustalili, że zaczęła regularnie miesiączkowała przed ukończeniem trzeciego roku życia. Pierwszą miesiączkę dostała w wieku zaledwie ośmiu miesięcy. Dodatkowo cało małej Liny wykazywało inne syndromy przedwczesnego dojrzewania, jak chociażby w pełni rozwinięte piersi. Jednak przedwczesne dojrzewanie, to jeden problem. Bardziej przerażający jest jednak fakt, że musiało dojść do zapłodnienia wówczas 4 letniej Liny…Ciąża kilkulatki odbiła się szerokim echem w zarówno w Peru jak i na świecie. Dziewczynkę chcieli zobaczyć lekarze i położne z kraju i zza zagranicy, a jej przypadek był omawiany podczas wykładów naukowych i w wielu magazynach. Producenci ze Stanów Zjednoczonych chcieli nakręcić o jej przypadku film dokumentalny, oferując wsparcie finansowe, jednak oferta ta została odrzucona przez jej rodzinę.

Najmłodsza matka w historii

Sześć tygodni po postawieniu diagnozy, Lina Medina urodziła silnego i zdrowego, ważącego 2,7 kg syna. Miała w pełni rozwinięte narządy płciowe, jednak poród musiał odbyć się przez cesarskie cięcie ze względu na jej małą i wąską miednicę. Lina została matką mając dokładnie 5 lat, 7 miesięcy i 21 dni. To sprawia, że jest najmłodszą osobą w historii medycyny, która kiedykolwiek urodziła dziecko. Chłopiec dostał na imię Gerardo, na cześć lekarza, który jako pierwszy rozpoznał ciążę. Syn najmłodszej matki na świecie, był wychowywany przez rodziców dziewczynki i żył w przekonaniu, że Lina jest jego siostrą. Prawdę poznał w wieku dziesięciu lat.

Przejdź na następną stronę by dowiedzieć się więcej

Zagadka, która nigdy nie została rozwiązana

W przypadku tak wczesnego macierzyństwa jakie spotkało Linę, z medycznego punktu sprawa została wyjaśniona. Pozostały jednak pewne pytania bez odpowiedzi. Do dziś nie wiadomo, kto był ojcem jej dziecka. Medina nigdy nie ujawniła tożsamości człowieka, który ją wykorzystał ani okoliczności w jakich doszło do zapłodnienia. W momencie nadużycia jakiego padła ofiarą miała zaledwie 4 lata, dlatego niektórzy sugerowali, że po prostu nie potrafiła udzielić dokładnych odpowiedzi, ponieważ nie wiedziała kiedy ani w jaki sposób to się stało. Być może była świadoma i zdawała sobie sprawę z krzywdy jaka ją spotkała, lecz z powodu traumy, strachu lub innych powodów, nie wyjawiła imienia człowieka, który ją wykorzystał. Policja starała się ustalić sprawcę napaści na Linę. Pod zarzutem gwałtu został zatrzymany jej ojciec, jednak został zwolniony z powodu braku dowodów. Później podejrzenie padło na jednego z braci Liny i wujka, jednak również okazało się niesłuszne.

Dorosłe życie Liny

Mimo takich traumatycznych doświadczeń, spotkała ją względnie dobra przyszłość.O jej los zatroszczył się lekarz, który zdiagnozował ciążę. Peruwianka dorastając zdobyła zdobyła wykształcenie pod jego protekcją i została zatrudniona jako sekretarka w jego klinice w Limie. Dr. Lozad pomógł w edukacji także jej synowi. Lina ułożyła sobie życie prywatne. Początkiem lat 70. poślubiła Raúla Jurado, z którym doczekała się kolejnego syna. Drugie dziecko urodziła dopiero w wieku około 39 lat. Lina nie wykorzystała tego co ją spotkało do zyskania rozgłosu i nie opowiadała swojej historii. Przez dekady starała się trzymać z dala od zainteresowania gazet i telewizji. Odmawiała też wszelkich wywiadów. Choć minęło kilkadziesiąt lat, media nadal interesują się jej sprawą, ona jednak konsekwentnie odrzucała propozycje reporterów. Medina doczekała później starości. Wciąż żyje i mieszka na obrzeżach stolicy Peru. Jej pierworodny syn, dożył 40 lat. Zmarł w 1979 roku na rzadką chorobę szpiku kostnego.

Przejdź na następną stronę by dowiedzieć się więcej

To nie jedyny taki przypadek...

To co spotkało Linę, nie jest odosobnionym przypadkiem, choć wyjątkowym pod względem jej wieku - była po prostu najmłodsza, jako jedyna z nieletnich matek miała pięć lat. Jednak historia pamięta więcej ciąż małych dziewczynek, które urodziły dzieci. Kryje się za tym przerażający fakt - większość z tych przypadków to przecież efekty gwałtów lub np. barbarzyńskich tradycji, według których dziewczynki były zmuszone należeć do haremów lub do wychodzenia za mąż. Głównie, to jednak losy krzywdzonych kilkulatek, wykorzystywanych seksualnie od pierwszych lat swojego życia np. przez ojców, ojczymów, wujków, braci, sąsiadów lub innych mężczyzn… Ciąża zdarzała się oczywiście u tych dzieci, które wyjątkowo wcześnie dojrzały, co jednak nie dzieje się zbyt często. Skala wykorzystywania kilkuletnich dzieci, była i wciąż jest wstrząsająca.

Inne kilkuletnie matki

Około osiemnaście lat po porodzie Liny Mediny, w Limie córkę urodziła inna peruwiańska dziewczynka, ośmioletnia Hilda Trujillo. Wydała ona na świat dziecko siłami natury! Ustalono, że została zgwałcona przez 22-letniego wówczas kuzyna, który został aresztowany. Położny obecny przy porodzie przyznał, że gwałt na kilkuletniej nieletniej nie był niczym niespotykanym. Ciąż ośmioletnich dziewcząt medycyna udokumentowała co najmniej kilka. Z kolei ciąż dziewięcioletnich dziewczynek historia zna kilkadziesiąt. Najmłodszą na świecie matką zaraz po Linie, była "Liza" Yelizaveta Pantueva, pochodząca z terenów ZSRR, obecnej Ukrainy. Miała 5 lat, gdy jej 70-letni dziadek ze strony matki ją zgwałcił i zapłodnił. Na kilka dni przed porodem miała 6 urodziny. Rodzice Pantuevy nie chcieli, aby wykonano cesarskie cięcie, Liza urodziła ważącą 3 kg dziewczynkę przy pomocy kleszczy położniczych i zwijaczy. Dziecko jednak zmarło podczas porodu z powodu wczesnego rozerwania łożyska. Było w dobrym stanie zdrowia i według lekarzy przeżyłoby, gdyby zostało szybciej wyjęte z brzucha kilkuletniej matki i dotlenione.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, polub i udostępnij go na Facebooku! Zobacz również nasz Instagram, Tik Tok oraz kanał na Youtubie, jeśli chcesz zobaczyć więcej interesujących treści.

0
Co o tym sądzisz? Dołącz do rozmowy
Ma największe policzki na świecie! Dlaczego ludzie życzą jej śmierci?