NiewiarygodneWzruszające

Opublikowane 2021-10-06
0 Komentarz

Zemsta byłego chłopaka. Została oblana kwasem, musiała przejść ponad 400 operacji!

Życie Katie Piper zmieniło się w prawdziwy koszmar, gdy miała zaledwie 24 lata. Były chłopak pragnąc zemsty za odrzucenie wynajął napastnika, który oblał dziewczynę kwasem.
Brytyjska modelka z tytułem pierwszej wicemiss Winchesteru doznała rozległych oparzeń twarzy, przełyku, żołądka i rąk, a także straciła wzrok w lewym oku. W jednej chwili runął cały jej świat. Walka o zdrowie i zrekonstruowanie twarzy była drogą przez piekło pełne bólu. Od tych tragicznych wydarzeń minęło już 13 lat. W tym czasie Katie przeszła ponad 400 operacji, dzięki którym może normalnie funkcjonować. Jest osobą publiczną, pracuje w telewizji, a nawet pomimo tak ciężkich doświadczeń udało jej się ułożyć sprawy sercowe. Jak wygląda dziś życie Katie Piper? Jak to się stało, że przed laty na jej drodze pojawił się człowiek, który zrobił jej tak wielką krzywdę? I co stało się z oprawcami, winnymi tej przerażającej historii?

Katie Piper przed atakiem

Młodziutka Katie Piper urodzona w hrabstwie Hampshire w Anglii, miała wielkie plany na przyszłość i z sukcesem powoli je realizowała. Najpierw kształciła się w dziedzinie kosmetologii, ponieważ chciała rozwijać swoje zamiłowanie do urody i mody. Później rozpoczęła karierę w modelingu. Po pierwszych zleceniach jakie udało jej się zdobyć, zaczęła rozwijać skrzydła. Brała udział w licznych sesjach zdjęciowych, które ukazywały się w ogólnokrajowych czasopismach. Uczestniczyła w pokazach mody, konkursach piękności, pojawiła się w kilku produkcjach telewizyjnych oraz internetowych. Próbowała swoich sił jako prezenterka i pracowała jako ring-girl podczas zawodów MMA. Miała niespełna 25 lat, gdy w jej życiu pojawił się Daniel Lynch…

Obsesja na punkcie Katie Pipper

Jak się później okazało, Lynch entuzjasta sztuk walki miał obsesję na punkcie Katie.
Obserwował ją, bacznie śledził jej karierę w mediach i modelingu, aż w końcu postanowił poznać ją osobiście. Nawiązał z nią kontakt na Facebooku, zaczęli rozmawiać. Szybko udało mu się doprowadzić do pierwszego spotkania w miejscu jej pracy, później także do kolejnych. Nieświadoma jego obsesji dziewczyna zgodziła się na randkę. Z początku miły i spokojny chłopak, po kilku tygodniach zaczął pokazywać swoją prawdziwe oblicze, stawał się coraz bardziej zaborczy i niebezpieczny.

Daniel Lynch już wcześniej zrobił jej krzywdę i groził pozbawieniem życia

Doszło w końcu do tego, że brutalnie ją zgwałcił i dotkliwie pobił w hotelowym pokoju. Po wszystkim nie tylko groził, że potnie ją żyletką i powiesi, jeśli wyjawi komuś, co się stało. Dodatkowo kilkakrotnie dźgnął ją w ramiona, a przy tym wszystkim zagroził, że jeśli z nim zerwie, to również spotka ją śmierć. Więził ją 8 długich godzin, po czym ostatecznie odwiózł ją do jej mieszkania. Rany jakich doznała były na tyle poważne, że leczyła je w szpitalu, jednak milczała. W strachu przed swoim oprawcą ukryła charakter incydentu zarówno przed lekarzami jak i policją. Przerażona dziewczyna postanowiła raz na zawsze zerwać z chłopakiem kontakt. Chciała się odciąć, on jednak nie dawał za wygraną…

Daniel Lynch nie pogodził się z odrzuceniem

Po incydencie Daniel wielokrotnie dzwonił i wysyłał wiadomość do Katie, przepraszając za swoje zachowanie. Jednak gdy Lynch zorientował się, że to definitywny koniec ich związku, nie potrafił się z tym pogodzić. Urażony odrzuceniem w ciągu zaledwie dwóch dni od wydarzeń w pokoju hotelowym zaplanował zemstę, która miała zniszczyć życie Piper i wystawić ją na egzystencję w katuszach. Był dokładnie 31 marca 2008 roku, gdy przekonał ją, by poszła do kafejki internetowej i przeczytała e-mail, który jej wysłał. Dopiął swego, postanowiła wyjść i przeczytać ostatnią wiadomość.

Daniel Lynch zemsta

Daniel Lynch doskonale wiedział co się stanie i co czeka dziewczynę. Planując atak przekonał swojego znajomego Stefana Sylvestre do napaści. Zapłacił mu za zlecenie i przekazał dane Katie. Gdy dziewczyna była w drodze do kafejki, Sylvestre zidentyfikował ją i do niej podszedł. Widząc mężczyznę w bluzie z kapturem na głowie modelka myślała, że chce ją prosić o pieniądze, jednak były to sekundy, które zmieniły jej życie w koszmar i ogrom bólu. Sylvestre oblał ją kwasem siarkowym i uciekł zostawiając ją umierającą na chodniku. Jak wspominała później Piper: “Stałam na ulicy, a ludzie mnie mijali. Czułam, jak moja twarz odpada, paruje, pali się żywcem”. Po ataku Katie wpadła do lokalnej kawiarni i dopiero tam wezwano karetkę.

Całe wydarzenie zostało nagrane przez kamery przemysłowe i mężczyźni wkrótce stanęli przed sądem. W wyniku napadu dziewczyna doznała potężnych obrażeń. Miała rozległe poparzenia twarzy, przełyku, żołądka i rąk, a także straciła wzrok w lewym oku. Zaczęła się walka najpierw o jej życie, a później o zdrowie. Podczas pierwszego cyklu leczenia skóra z jej twarzy została całkowicie usunięta i zastąpiona substytutem skóry. Przez pierwsze kilkanaście dni utrzymywano ją w stanie śpiączki farmakologicznej. Przechodziła kolejne operacje, zabiegi i przeszczepy. Modelka była w złym stanie nie tylko fizycznym, ale i psychicznym. Po ataku prosiła rodziców i lekarzy o to, aby ją zabili, bo nie chciała dłużej cierpieć.

Katie Piper opowiada swoja historię w filmie

Katie po ataku spędziła długie miesiące w szpitalu. Jej waga spadła do zaledwie 38 kilogramów. Nie była w stanie sama funkcjonować, musiała na nowo uczyć się najprostszych czynności, począwszy od przełykania wody. Gdy w 2009 roku jej stan się poprawił i w pewnym stopniu doszła do siebie, zrezygnowała z prawa do anonimowości. Postanowiła opowiedzieć swoją historię, która została w tamtym czasie opowiedziana w filmie dokumentalnym Channel 4 Katie: Moja piękna twarz. Piper założyła wtedy fundację Katie Piper Foundation, która ma pomagać ofiarom przemocy domowej i ofiarom podobnych ataków do tego, którego sama doświadczyła. Katie zyskała międzynarodowy rozgłos, a tym co ją spotkało, żyły media na całym świecie.

Sprawcy szybko zostali skazani

Jeszcze w październiku 2008 roku były chłopak poszkodowanej, został uznany przez sąd za winnego zaplanowania i zlecenia ataku. Pół roku później skazano go dodatkowo za gwałt, jakiego dopuścił się na dwa dni przed ukartowaną napaścią. Ostatecznie usłyszał wyrok podwójnego dożywocia. Według informacji o przedterminowe zwolnienie może ubiegać się w 2025 roku. W toku śledztwa okazało się też, że Daniel Lynch był wcześniej skazany za oblanie wrzątkiem innego mężczyzny.Z kolei Stefan Sylvestre za wylanie kwasu na kobietę usłyszał wyrok 12 lat więzienia, jednak po kilku latach mógł ubiegać się o warunkowe zwolnienie. Jego wniosek został zatwierdzony w 2018 roku, podczas przesłuchania okazał empatię wobec ofiary i wyraził skruchę. Po odsiadce 9 lat wyszedł na wolność i przebywa na zwolnieniu warunkowym. Ma sądowy zakaz zbliżania się do Katie Piper.

Życie Katie Piper po ataku

Katie przez ostatnie kilkanaście lat przechodziła kolejne przeszczepy i operacje rekonstruujące jej twarz. Mówi się, że przeszła ich nawet 400! I to nie koniec jej drogi, w ostatnich miesiącach po raz kolejny przeszła operację. Wszystkie te lata, były walką również o zdrowie psychiczne. Przyznała, że wciąż korzysta z pomocy psychologa. W jednym z wywiadów z jej ust padły słowa: “część mnie wtedy zmarła i nigdy nie wróci”. Mimo wieloletniej walki o siebie, udało się jej ułożyć życie. Zawodowo wróciła poniekąd do tego, co robiła przed atakiem, jest bowiem osobą publiczną. Pracuje jako prezenterka telewizyjna. Intensywnie zajmuje się filantropią, została również pisarką. Trzy lata po ataku na rynku pojawiła się jej autobiografia "Beautiful", która z miejsca stała się bestsellerem. Od tego czasu wydała jeszcze kilka książek, regularnie pojawiała się w telewizji jako gość, prowadzi również swój własny program. Znalazła również prawdziwą miłość. Katie ma obecnie ma 37 lat, jest żoną oraz mamą 7-letniej Belle i 3-letniej Penelope.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, polub i udostępnij go na Facebooku! Zobacz również nasz Instagram, Tik Tok oraz kanał na Youtubie, jeśli chcesz zobaczyć więcej interesujących treści.

0
Co o tym sądzisz? Dołącz do rozmowy
Co się stanie, gdy umrze królowa Elżbieta II?!