NiewiarygodneWzruszające

Opublikowane 2021-09-22
0 Komentarz

Dziewczynka z Brazylii, to prawdziwa Cruella De Mon! Takie włosy to dar czy choroba?

Widząc malutkie dziecko o ciemnych włosach z wyróżniającym się na czubku głowy śnieżnobiałym kosmykiem pierwszym pytaniem sporej ilości osób będzie zapewne to, jak można farbować niemowlakowi włosy. Przypadek Mayah z Brazylii, to nic z tych rzeczy! Dziewczynka przyszła na świat z ciemną czupryną, ale wyróżniał ją wyjątkowy, gruby kosmyk jasnych włosów! Choć zwróciła na siebie uwagę już w pierwszych chwilach życia, jej mama doskonale wiedziała skąd wzięła się oryginalność córki. Jej wyjątkowość, to żaden przypadek, ale może być też problemem! Jaki sekret kryje się we włosach i czy może być dla niej zagrożeniem?

Zwróciła szczególną uwagę innych już w pierwszych sekundach życia

Talyta Youssef Aziz Vieira z Brazylii i jej mąż Maycon, nie mogli doczekać się narodzin swojej wymarzonej córeczki. W drugiej połowie listopada 2018 roku po raz pierwszy zostali rodzicami. Kiedy Mayah Aziz pojawiła się na świecie, od razu przykuła uwagę zdumionych jej wyglądem lekarzy. Była wyjątkowa! W czarnych i bardzo gęstych jak na noworodka włosach, mocno odznaczał się jasny, praktycznie śnieżnobiały pukiel włosów! Jak się okazało, przyczyną nie był przypadek...

Dwukolorowa czupryna, to nic szokującego?

Mama dziewczynki nie była zaskoczona, gdy zobaczyła, że jej dziecko ma dwa zupełnie różne kolory włosów. Taka niezwykle rzadko spotykana cecha, nie była dla niej niczym nowym, ponieważ występowała w ich rodzinie już wcześniej. Talyta również od urodzenia ma podobne pasmo jasnych włosów. Dobrze wiedziała co jest tego przyczyną i gdy urodziła się Mayah i nie potrzebowała diagnozy lekarzy. Jak się okazuje, tym charakterystycznym wyglądem wyróżnia się nie tylko ona i jej mała córeczka! Białe, grube pasemko na włosach ma też wielu członków ich rodziny.

Dwukolorowa fryzura to choroba genetyczna?

Przyczyną białego pasma włosów, jest zaburzenie genetyczne, na szczęście niegroźne dla zdrowia dziewczynki. Talyta, tak samo jak jak jej dziadek, matka, ciocia i kuzyni, urodzili się z piebaldyzmem - chorobą genetyczną, będącą rzadkim zaburzeniem rozwojowym, związanym z dysfunkcją melanocytów, przez co niektóre obszary skóry i włosów są znacznie jaśniejsze. Typowymi objawami piebaldyzmu jest właśnie biały kosmyk włosów nad czołem i plamy o małej zawartości barwnika, melaniny. Mogą występować m.in. na skórze czoła, brwi, podbródka, a czasem nawet innych częściach ciała. W związku z tym, że w przypadku mamy Mayah to choroba rodzinna, gdy kobieta zaszła w ciążę, wiedziała, że istnieje duże prawdopodobieństwo, że jej córka również będzie ją mieć. Nie ukrywa, że ten fakt niepokoił ją i to nie ze względów zdrowotnych...

Mała Cruella De Mon

Talyta dobrze wie, że inność może uprzykrzyć życie, dlatego postanowiła zrobić wszystko co w jej mocy, by jej córka od małego znała swoją wartość i akceptowała swoją oryginalność. Jak wyznała ona sama w młodości wstydziła się swoich włosów i bała oceny otoczenia. Martwiła się, że inni będą wytykać jej inność i się nad nią znęcać. Nie chciała się na to narażać. Robiła więc wszystko próbując ukrywać swoje włosy do dwudziestego roku życia, co przysporzyło jej sporo niepokoju, lęków i stresu. Jak jednak dodała, na szczęście w miarę szybko zdała sobie sprawę, że jest wyjątkowa, a teraz zamierza być dobrym przykładem dla Mayah. Razem przebierają się nawet za Cruellę De Mon!

Oryginalność, która martwi i zachwyca

I właśnie z tego powodu, że Talyta sama doskonale zdaje sobie sprawę, z czym będzie mierzyć się jej dziecko, postanowiła sobie za cel, że już od od pierwszych momentów życia córki, będzie ją uczyć, aby swoją inność traktowała jako atut. Kobieta pragnie, aby dziewczynka rozumiała, że nie ma potrzeby tego ukrywać. Gdy Mayah przyszła na świat, Talyta opublikowała jej zdjęcie w mediach społecznościowych, a już kilka dni później zaproszono je na sesję fotograficzną. Zdjęcia wyjątkowego malucha szybko rozeszły się po sieci, a zachwyceni komentujący nie szczędzili w jej kierunku komplementów. Później zainteresowała się nią nawet prasa i media.

Prawdziwa Cruella De Mon i spora popularność!

Mayah zdrowo rośnie i jest coraz bardziej świadoma swojego otoczenia. W listopadzie tego roku skończy 3 latka. Jej mama nadal chętnie publikuje sporo jej zdjęć na swoim Instagramie, oraz prowadzi osobne konto poświęcone wyłącznie Mayah. Oba profile śledzi łącznie ponad 50 tysięcy osób! Jak wyznała Talyta, odkąd zaczęła publikować w sieci zdjęcia córki, ludzie zaczęli porównywać ją nie tylko do Cruelli De Mon z bajki “101 Dalmatyńczyków” ale też np. do Rouge z „X-Mena”. Kobieta nie odebrała skojarzeń ludzi jako coś obraźliwego, wręcz przeciwnie postanowiła ten fakt wykorzystać!

Jej inność przyciąga spojrzenia

Porównania do fikcyjnych charakterów obróciła w zabawę. Uznała, że to dobry pomysł, aby obie przebrały się za te postaci. Dzięki czemu oprócz świetnie spędzonych chwil, Mayah mogła poczuć się jak superbohaterka. Przebrania bardzo jej się podobały, a do zdjęć jako Cruella robiła nawet groźne miny. Dziewczynka już teraz widzi, że wygląda inaczej niż inne dzieci. Jak opowiada jej mama, ludzie zawsze zwracają na nich uwagę. Gdy ich widzą, zatrzymują się, by wyrazić to, jak jak bardzo jest wspaniała.

Misja, która zatoczyła większe kręgi

Co więcej, wyjątkowość Mayah i działania jej mamy, która apeluje, by przyjmować to, co nas wyróżnia dodają odwagi innym! Wiele osób, które z jakiś powodów w znaczny sposób różnią się od większości społeczeństwa, i czują się z tego powodu gorzej, kontaktują się z Talytą, aby podziękować jej za pomoc w zaakceptowaniu siebie. Misja Talyty, która skupia się na tym, aby jej córka czuła się ze swoją oryginalnością dobrze, niespodziewanie zatoczyła większe kręgi!

Przypadłości jakie charakteryzują Mayah, jest na świecie niewiele. Ale się zdarzają. Jednak dzięki podejściu jej mamy, która dokumentuje wiele chwil z ich życia i chętnie pokazuje to, jak dziewczynka rośnie, sprawia, że o niespełna 3-letniej Mayah słyszało miliony osób na całym świecie.
Jeśli podobał Ci się ten artykuł, polub i udostępnij go na Facebooku! Zobacz również nasz Instagram, Tik Tok oraz kanał na Youtubie, jeśli chcesz zobaczyć więcej interesujących treści.

0
Co o tym sądzisz? Dołącz do rozmowy

Dziewczynka jedyną osobą na świecie z chorobą Benjamina Buttona!