NiewiarygodnePorady

Opublikowane 2021-09-01
0 Komentarz

Test: Wybierz osobę, która Twoim zdaniem jest najmądrzejsza i sprawdź swoją osobowość!

Posługujemy się tym terminem niemal codziennie, kiedy opisujemy innych ludzi, a nawet i siebie samych. Ale czym właściwie jest osobowość? Najprościej można ją opisać jako wewnętrzny system integrujący myśli i uczucia oraz zestaw trwałych określonych cech, które wpływają na zachowania człowieka w konkretnych sytuacjach i okolicznościach. Psychologia wyróżnia kilka typów osobowości, podstawowymi są przykładowo introwertyczna i ekstrawertyczna, ale zdarzają się również osobowości zaburzone, takie jak schizoidalna lub psychotyczna.

Test: Wybierz osobę, która Twoim zdaniem jest najmądrzejsza i sprawdź swoją osobowość! 1

Testy osobowości, jak sama nazwa wskakuje mają na celu określenie typu charakteru człowieka oraz jego mechanizmów zachowań, na podstawie udzielonych odpowiedzi czy też podjęcia określonych decyzji w konkretnej sytuacji albo zadaniu. Można je przeprowadzić u specjalisty, jak i prywatnie dla własnych potrzeb i ku dowiedzeniu się czegoś istotnego o sobie samym. W związku z tym dziś prezentujemy test, dzięki któremu poznacie tajemnice swojej psychiki…

[clicknext]Przejdź na kolejną stronę by zobaczyć test![/clicknext]

Test: Wybierz osobę, która Twoim zdaniem jest najmądrzejsza i sprawdź swoją osobowość! 2

Często testy psychologiczne mające na celu określenie jaką osoba ma osobowość, opierają się na podjęciu tylko z pozoru nic nie znaczącej decyzji. Tymczasem, jak wspominaliśmy wcześniej to jak się zachowamy i o czym zdecydujemy wiele mówi o naszej psychice. Dlatego spójrzcie na poniższy obrazek i wybierzcie osobę, która Waszym zdaniem jest najmądrzejsza. Wyboru dokonajcie bez głębokiego zastanowienia się czy analizowania. Tu nie ma złych i dobrych odpowiedzi, po prostu popatrzcie i zdecydujcie.

Test: Wybierz osobę, która Twoim zdaniem jest najmądrzejsza i sprawdź swoją osobowość! 3

Gotowe? Skoro już etap podjęcia decyzji mamy za sobą, czas dowiedzieć się co wybór mówi o Waszej osobowości. Odpowiedź to nr 1, 2, 3 lub 4…

[clicknext]Przejdź na następną stronę by poznać odpowiedzi![/clicknext]

Test: Wybierz osobę, która Twoim zdaniem jest najmądrzejsza i sprawdź swoją osobowość! 4

Numer 1

Jeżeli wybraliście postać z nr 1, na którą czeka po prostu upadek, to oznacza, że jesteście osobą, która bardzo często się poddaje. Nie umiecie lub nie jesteście w stanie mierzyć się z problemami, i akceptujecie większość kłopotliwych sytuacji, nawet takich, które nie powinny mieć miejsca. Jesteście osobami asertywnymi, za wszelką cenę próbującymi unikać sporów z ludźmi i konfrontacji. Wolicie spokój i pozostawanie w cieniu, unikając sytuacji mogących skupiać na Was uwagę innych lub wymagających działania i zmian. Jesteście jednak bardzo serdecznie nastawieni do ludzi, cechuje Was uczciwość i pokora.

Numer 1

Numer 2

Jeżeli wybraliście postać z nr 2 oznacza to, że jesteście uprzejmi i sympatyczni, ale wykazujecie tendencję do podejmowania pochopnych decyzji. Nie poświęcacie wiele czasu na analizy, rozważania, czy określania “za” i “przeciw”, dlatego często popełniacie błędy, których z pewnością udałoby się Wam uniknąć, gdybyście poświęcili czas na choć chwilę zastanowienia. Może to też prowadzić do tego, że żałujecie swoich wyborów. Co więcej ludzie postronni uważają Was za osoby uparte.

Numer 2

Numer 3

Jeżeli wybraliście postać z nr 3 oznacza to, że jesteście osobami zasadniczymi, które wytrwale trzymają się swoich racji. Nie poddajecie się łatwo, walcząc o swoje zaciekle, ale mądrze i uczciwie. Waszą osobowość można określić jako biznesową, gdyż doskonale realizujecie się w roli szefa, team lidera czy innego rodzaju przywódcy. Dzięki umiejętności spojrzenia na problem z różnych perspektyw, analizowaniu go na różne sposoby, jak i dostrzeganiu detali, najczęściej wybieracie najlepsze rozwiązanie.

Numer 3

Numer 4

Jeżeli wybraliście postać z nr 4 oznacza to, że jesteście buntownikami. Nie uznajecie panujących zasad. W zaciekłości obrony swoich racji, często jednak zapędzacie się w kozi róg, nierzadko przecząc sobie samym. Wykazujecie też tendencję do nie myślenia racjonalnego, a bardziej jesteście marzycielami. I chociaż z natury jesteście rewolucjonistami, w walce sami bywacie ofiarą swoich decyzji.

Źródło: Pixabay

Podoba Ci się nasz artykuł? Polub nas na Facebooku!

Numer 4
0
Co o tym sądzisz? Dołącz do rozmowy

Test psychologiczny - wskaż właściwą odpowiedź i dowiedz się kim jesteś