GwiazdyModa

Opublikowane 2021-08-20
0 Komentarz

Sukienka zemsty - odwet na byłym w wykonaniu Lady Di, JLo i innych

W czerwcu 1994 roku książę Karol oficjalnie i przed kamerami, przyznał się, że zdradza swoją żonę, księżną Dianę. Lady Di tego samego dnia pokazała się publicznie w seksownej i obcisłej małej czarnej, która przeszła do historii jako najsłynniejsza sukienka zemsty, czyli kreacja pokazująca byłemu partnerowi co właśnie stracił. Trend tak dobrze się przyjął, że z czasem kolejne znane kobiety, po głośnych rozstaniach z mężami lub chłopakami ubierały sukienki zemsty na wielkie wyjścia. A które z tych stylizacji są najczęściej wspominane? Jakie celebrytki zaraz po rozpadzie związku postanowiły wyglądać jak milion dolarów tylko po to by utrzeć nosa byłemu partnerowi? Jak narodziła się legenda kreacji zemsty, a sukienka stała się manifestem kobiet ze złamanym sercem?

Czym jest sukienka zemsty?

Jest nazywana sukienką zemsty lub sukienką porozstaniową. Ma być wyzywająca, kusząca i sprawić, że wszystkie oczy będą skierowane na jej właścicielkę. Musi też dodać pewności siebie i przede wszystkim wzbudzić zazdrość oraz żal w oczach byłych partnerów. Protoplastą takiego wizerunku stała się księżna Diana, która swoją sukienkę zemsty złożyła w czerwcu 1994 roku. W tym samym czasie gdy jej były mąż, książę Karol, opowiadał w jednym z brytyjskich programów telewizyjnych o swoim skoku w bok z Camillą Parker Bowles, ona na imprezie w Serpentine Gallery pojawiła się w oszałamiającej małej czarnej uszytej przez grecką projektantkę Christinę Stambolian. Kreacja została okrzyknięta przez prasę jako sukienka zemsty, ponieważ Lady Di pojawiła się w niej dokładnie tego samego wieczoru, gdy książę Karol przyznał się publicznie do cudzołóstwa. Od tamtego czasu trend na noszenie przez kobiety wyzywających i niezapomnianych kreacji, zaraz po rozpadzie związku, przyjął się na dobre. A kto jeszcze postawił pokazać się w sukience zemsty?
Kliknij dalej by zobaczyć dalszą część artykułu.

Czym jest sukienka zemsty?

Sukienka zemsty Jennifer Lopez

Jennifer Lopez, rozstała się z Benem Affleckiem w 2004 roku. Ich związek wcześniej wydawał się idealny. Para poznała się na planie filmu “Gigli”, a Lopez zaraz po rozwodzie ze swoim ówczesnym mężem Crisem Juddem, zaczęła się publicznie pokazywać właśnie z Benem. Po niedługim czasie doszło do zaręczyn i wszyscy wyczekiwali ich rychłego ślubu. Do ceremonii jednak nigdy nie doszło i JLo po 2 latach związku ogłosiła jego definitywnym koniec. Trzy dni później na ceremonii rozdania Złotych Globów zachwyciła na czerwonym dywanie swoją kreacją w antycznym stylu. Jej sukienka zemsty została zaprojektowana przez Michaela Korsa, była wykonana z delikatnego, pomarańczowego szyfonu, a jeśli Jennifer tego wieczoru chciała pokazać Benowi, że ma się świetnie po rozstaniu, to zdecydowanie osiągnęła cel.

Sukienka zemsty Jennifer Lopez

Sukienka zemsty Jennifer Aniston

Związek Jennifer Aniston i Brada Pitta zakończył się jednym z najbardziej spektakularnych rozstań w świecie showbiznesu. Jeszcze przed rozwodem Pitt był widywany u boku Angeliny Jolie, którą poznał na planie filmu “Pan i pani Smith”, a Aniston była postrzegana przez prasę jako upokorzona i porzucona żona. Jednak wkrótce po tych wydarzeniach pojawiła się na czerwonym dywanie i postanowiła udowodnić nie tylko Bradowi, ale też całemu światu, że ma się bardzo dobrze. Czego potwierdzeniem miał być jej wygląd. Aktorka założyła bowiem krótką, złotą sukienkę od Chanel, była uśmiechnięta oraz opalona, dosłownie błyszczała i wszystko wskazywało na to, że jest w świetnej formie.
Kliknij dalej by zobaczyć dalszą część artykułu.

Sukienka zemsty Jennifer Aniston

Sukienka zemsty Angeliny Jolie

Związek Brada Pitta i Angeliny Jolie ostatecznie też okazał się nieudany. Wcześniej jednak para wzięła ślub, wychowywała razem szóstkę dzieci i nic nie wskazywało na to, że coś jest nie w porządku. A jednak, we wrześniu 2016 roku, dwa lata po powiedzeniu sobie sakramentalnego “tak”, Jolie wystąpiła o rozwód. Wtedy na jaw wyszły szokujące fakty dotyczące małżeństwa, w tym załamania nerwowe Angeliny czy problemy Brada z używkami. Największa krytyka spadła jednak na aktorkę i przez media została ona ochrzczona jako “ta zła”. Dlatego na niemal rok zniknęła z publicznego życia. Powróciła jednak w wielkim stylu i pojawiła się na czerwonym dywanie z szerokim uśmiechem i w jedwabnej kreacji marki Ralph&Russo. Jej sukienka idealnie podkreślała sylwetkę, miała asymetryczny krój i została uzupełniona wytwornymi dodatkami. Do dziś jest też uznawana za jedną z najsłynniejszych kreacji zemsty.

Sukienka zemsty Angeliny Jolie

Sukienka zemsty Mariah Carey

Zresztą podobnie jak pamiętna stylizacja Mariah Carey, którą wokalista założyła w 1997 roku, po rozstaniu z mężem Tommym Mattolą. Jej seksowna kreacja, składająca się z obcisłego topu i spódnicy z rozcięciem do samego pasa stała się synonimem nie tylko zakończenia jej związku, ale też swoistej emancypacji artystki. Przez wiele lat mąż kontrolował jej karierę i dosłownie całe życie, łącznie z wizerunkiem, dlatego po rozwodzie sukienka zemsty Mariah miała zachwycić i obwieścić całemu światu, że gwiazda świetnie sobie bez niego poradzi.
Kliknij dalej by zobaczyć dalszą część artykułu.

Sukienka zemsty Mariah Carey

Sukienka zemsty Elizabeth Hurley

Nowy etap w swoim życiu w efektownym stylu rozpoczęła też Elizabeth Hurley, która po rozstaniu z Hugh Grantem w 2000 roku, pojawiła się na imprezie w domu mody Valentino w bardzo odważnej kreacji. Miała na sobie jedwabną suknię z dekoltem do samego pępka, która seksownie podkreśliła jej sylwetkę. Jeśli chciała w ten sposób wzbudzić zazdrość w byłym partnerze, który na tak na marginesie w trakcie trwania ich związku został przyłapany na zdradzie, to zdecydowanie odniosła sukces.

Sukienka zemsty Elizabeth Hurley

Sukienka zemsty Belli Hadid

Zresztą podobnie było w przypadku Belli Hadid, której suknia zemsty wyróżnia się spośród wcześniej omawianych, ponieważ była kombinezonem. Na dodatek wyjątkowo seksownym i niemal całkowicie prześwitującym. Ta kreacja z domu mody Alexandra Wanga została założona przez modelkę na gali MET w 2017 roku, kiedy Hadid była świeżo po rozstaniu z The Weeknd.
Kliknij dalej by zobaczyć dalszą część artykułu.

Sukienka zemsty Belli Hadid

Sukienka zemsty Kate Moss

Nie sposób też nie wspomnieć o sukni zemsty Kate Moss, założonej gdy rozpadł się jej burzliwy związek Pete’em Dohertym. Para była znana ze swojego imprezowego stylu bycia i podczas spotykania się z Petem, supermodelka przerzuciła się na noszone na okrągło porwane jeansy i sprane podkoszulki. Zatem gdy w 2007 roku, na gali w londyńskim muzeum, nagle pojawiła się w kreacji w stylu vintage z domu mody Diora, od razu było wiadomo, że w jej życiu osobistym zaszły zmiany. Założenie sukienki nie tylko oznaczało zakończenie pewnego rozdziału w życiu gwiazdy, a ale też do dziś stylizacja jest uważana za jedną z najlepszych w trakcie kariery Moss.
Źródło: Twitter.com/facebook.com

Sukienka zemsty Kate Moss
0
Co o tym sądzisz? Dołącz do rozmowy
Dziewczynka z Brazylii, to prawdziwa Cruella De Mon! Takie włosy to dar czy choroba?