WzruszająceGwiazdyNewsy

Opublikowane 2020-10-21
0 Komentarz

Freddie Mercury, dlaczego lider Queen całą swoją fortunę zostawił kobiecie?

Freddy Mercury niezapomniany frontman legendarnego, brytyjskiego zespołu Queen, żył w latach 1946 - 1991. Zasłynął jednak nie tylko ze względu na swój wybitny głos czy znakomite teskty, ale również z powodu życia osobistego, często wypełnionego kontrowersjami. Freddie, określany jako jeden z najlepszych wokalistów w historii muzyki popularnej, miał iście rockandrollowy styl i jeszcze za życia stał się ikoną homoseksualizmu ubiegłego wieku. Tymczasem istniała jedna kobieta, która naznaczyła jego istnienie i która, według słów samego piosenkarza, była niezastąpiona. Kto to taki i dlaczego Freddie zostawił jej prawie wszystko co miał?

Mary Austin, jedyna dziewczyna Freddiego Mercury'ego

Tą wyjątkową kobietą w życiu Freddiego Mercury'ego była Mary Austin, zwyczajna dziewczyna, z którą legendarny muzyk spotykał się w swojej młodości, a dokładnie w pierwszych latach istnienia zespołu Queen. Kobieta była związana z Mercurym aż do jego śmierci i to jej w 1991 roku piosenkarz zostawił połowę swojej fortuny. Także Mary Austin jako jedyna żyjąca osoba zna największy sekret wokalisty Queen. Jaki? Czytajcie dalej...

Bohemian Rhapsody - wątek Mary Austin w filmie Bryana Singera

Romantyczna i pełna wzruszeń historia Mary Austin i Freddiego Mercury'ego, której wątek porusza także nagrodzony czterema Oscarami film Bryana Singera pt. Bohemian Rhapsody, zaczeła się pod koniec lat sześćdziesiątych, kiedy to gitarzysta zespołu Queen Brian May i Mercury często odwiedzali popularny londyński sklep z modną odzieżą, później znany na całym świecie, jako "Boutique Biba". Mary pracowała w tym sklepie jako sprzedawczyni i miała zaledwie 19 lat, gdy Freddie, wówczas nieśmiały 24-letni mężczyzna, w pewnym momencie odważył się zaprosić ją na randkę.

Mary Austin, jedyna dziewczyna Freddiego Mercury'ego

"Love of My Life" - piosenka dla Mary Austin

Mary Austin i Freddiego od razu połączyło coś wyjątkowego. Niedługo później para zamieszkała razem i pozostawała w oficjalnym związku przez 6 kolejnych lat. Mimo wzajemnej sympatii i szacunku, Austin przez cały ten czas czuła i wiedziała, że Merkury nie był uczciwy wobec siebie. Fakt ten pozostawał jednak niepotwierdzony. W tamtym czasie zresztą orientacja Freddiego nie była ani kwestionowana ani poruszana. Muzyk zadedykował nawet piosenkę "Love of My Life" swojej partnerce. Jednak, ostatecznie w 1976 r. Mercury wyznał Mary prawdę o swoich preferencjach i przyznał, że wielokrotnie zdradzał ją z różnymi mężczyznami.

Freddie Mercury i Mary Austin zaręczyny

Para została się, jednak Mary Austin i Freddy Mercury wciąż pozostawali przyjaciółmi, a muzyk zawsze mógł liczyć dla bliską mu dziewczynę. Tak też, kiedy Queen zdobył światową sławę, a Freddie stał się międzynarodową gwiazdą, kupił Austin dom i zatrudnił ją jako swoją osobistą asystentkę. Co więcej zanim przeprowadził się do rezydencji Garden Lodge, wokalista mieszkał w posiadłości, z której widział mieszkanie Mary. Muzyk przyznawał, że nie potrafi bez niej żyć i zapewniał, że nigdy nie chce opuścić dziewczyny, którą nazwał nawet swoją "żoną". I chociaż oświadczył się jeszcze w 1973 roku, gdy byli razem, nigdy z Mary nie dotarł do ołtarza.

Freddie Mercury mężczyźni

Nawet bez romantycznej relacji, Mary według słów samego Merkurego była największą podporą jego życia. Piosenkarz przyznał w jednym z wywiadów: "Nie mógłbym zakochać się w mężczyźnie w taki sam sposób, jak w Mary". Określał przyjaciółkę nazywał "miłością swojego życia". Lata później Freddie nawiązywał dłuższe i krótsze relacje z różnymi mężczyźni, brał udział w szalonych imprezach, pełnych nagich chłopców i wszelkiego rodzaju ekscesów. A kobieta wciąż pozostawął jego wierną przyjaciółką. Freddie był nawet ojcem chrzestnym syna kobiety.

Freddie Mercury AIDS

W 1987 r. nadeszła wiadomość, która złamała serce nie tylko Mary Austin. Freddie Mercury był zarażony wirusem HIV. W tamtym czasie AIDS było chorobą ledwo znaną, której leczenie dopiero poznawano. Dlatego dla niewielu zakażonych istaniała jakakolwiek nadzieja. Cztery lata później Freddie, wiedząc, że umiera spisał swoją ostatnią wolę, dokument, który wiele mówi o jego osobowości i sposobie myślenia. Zgodnie z testamentem bowiem, Mary otrzymała luksusową rezydencję o wartości 25 milionów dolarów, 9 milionów w banku i nową przyszłość.

Freddie Mercury testament

Ponoć decyzja Freddiego, wzbudziła zazdrość i gniew członków grupy zespołu Queen, jak i niektórych krewnych i bliskich piosenkarza, którzy nie rozumieli, dlaczego wokalista zostawił znaczną część swojego dziedzictwa kobiecie. Mary Austin rzekomo zmaga się z tym do dziś, zwłaszcza, że pod koniec swojego życia frontman zespołu Queen związany był z fryzjerem, Jimem Huttonem, którego nazywał swoim mężem, i z którym nosił symboliczne obrączki, gdyż małżeństwa homoseksualne były wówczas zakazane. Ale to własnie Austin jako jedyna...

Freddie Mercury pochówek

Freddie Mercury zmarł w 1991 roku. Bezpośrednią przyczyną jego śmierci było grzybiczne zapalenie płuc spowodowane osłabionym układem odpornościowym. Frontman zespołu Queen miał 45 lat. W swojej ostatniej woli zawarł jeszcze jedno życzenie. Mianowicie Mary Asten jako jedyna wie gdzie rozrzucone są prochy muzyka, bo jego pragnieniem było, aby nikt nigdy nie dowiedział się, gdzie jest pochowany.

Freddie Mercury - legenda Queen

Freddie Mercury pozostawił po sobie wspaniałe utwory, a legenda zespołu Queen nie przemija do dnia dzisiejszego. Austin natomiast obecnie nie jest osobą publiczną i bardzo rzadko udziela wywiadów. W 2017 roku usunęła z ogrodzenia na Garden Lodge miejsca pamięci Mercury’ego, które pokrywane było przez fanów wokalisty napisami i rysunkami. Media rozpisywały sie o niezadowoleniu sympatyków muzyka z tej decyzji.

Czy uważacie, że Mary Austin zasługiwała na tak dużo pieniędzy od byłego kochanka? Dajcie znać w komentarzach.
Jeśli podobał Ci się ten artykuł, udostępnij go na Facebooku!
Zasuskrybuj również nasz kanał DLA CIEKAWSKICH jeśli chcesz zobaczyć więcej interesujących treści i aktywuj funkcję powiadomień aby otrzymywać wiadomości.

0
Co o tym sądzisz? Dołącz do rozmowy

Jeśli tego nie wiesz, nie jesteś prawdziwym fanem zespołu Queen!