Niewiarygodne

Opublikowane 2018-01-24
0 Komentarz

9 najlepszych kopii fast foodów na świecie

Kopie różnych produktów to jedna z największych koszmarów XXI wieku. Coraz więcej producentów kopiuje znane marki, a następnie sprzedaje swoje produkty pod skopiowaną i przerobioną nazwą. Producenci znanych marek bronią się przed tym jak mogą, jednak niestety jest to problem na światową skalę z którym bardzo ciężko walczyć. W poniższym artykule postanowiliśmy przedstawić najzabawniejsze przeróbki nazw fast foodów z całego świata!

1. Pizza Hat

1. Pizza Hat

Jak widzimy, jest to słynna kopia znanej na całym świecie “Pizzy Hut”, która słynie z najlepszej pizzy! Na zdjęciu widzimy przypominający do złudzenia plakat reklamujący słynną na całym świecie pizzerie, jednak osoby spostrzegawcze zwróciły uwagę, że w logo tej firmy jest coś dziwnego. Oczywiście chodzi tu o nazwę pizzeri, która zmieniał się na “Pizza Hat”.
Przejdź na następną stronę

1. Pizza Hat 1

2. DFC

Wszyscy wiemy, że Chińczycy są mistrzami w kopiowaniu znanych marek i przerabianiu na swoje dość dziwaczne nazwy. Oczywiście każdy z nas kojarzy charakterystyczny smak znanego na całym świecie kurczaka w panierce, którego przepis jest bardzo dokładnie strzeżony. Jak widać dla azjaty nie ma rzeczy niemożliwych, dlatego też mamy “DFC” zamiast “KFC”.

3. Burek King

Co można powiedzieć o firmach, które starają się w zabawny sposób zmienić nazwę popularnej sieciówki? W przypadku tej kopii restauracji “Burger King” możemy się tylko zastanowić co autor miał na myśli wymyślając nazwę “Burek King”, jednak pomimo długiego zastanowienia wciąż ciężko to określić. Wchodząc do tego lokalu człowiek od razu orientuje się, że nie jest to ta sama restauracja.
Kliknij dalej i przejdź na następną stronę

2. DFC

4. Subday

Lider wśród restauracji z przekąskami również padł ofiarą nieudanej próby kopiowania nazwy. Zmieniając “Subway” na “Subday” właściciel myślał, że nikt nie zauważy tak drobnej zmiany szczególnie, że z daleka logo obu firm wygląda bardzo podobnie. Jak donoszą plotki, właściciel “Subdaya” planuje poszerzyć swoją działalność i otworzyć kolejne restauracje.

3. Burek King

5. Wichael Alone

Słysząc nazwę “Wichael Alone” nikt nigdy nie domyśliłby się, że chodzi o kopie popularnej na całym świecie restauracji “McDonald’s”! Odwrócenie litery “M” w logo firmy sprawia wrażenie, że autor próbował kamuflować swoją skopiowaną markę. Jak widać na zdjęciu, przed wejściem do lokalu stoi klaun, który również przypomina popularnego klauna z restauracji “McDonald’s”.
Przejdź na następną stronę

6. WcDonald's

Z pewnością nikt nie wprowadziłby sieci fast foodów, która miałaby w swojej nazwę aluzję do toalety, jednak jak widać wszystko jest możliwe. Okazuje się, że ta nazwa wcale nie jest przypadkowa. Jest to dzieło artystów mangi takich jak "Cowboy Bebop", "Ranma ½" czy też "InuYasha". Przeglądając zdjęcia można natknąć się na kilka fotografii przedstawiających ludzi wchodzących po pyszne hamburgery.

7. ZFC

Niektóre tanie kopie wywołują na twarzach ludzi uśmiech oraz odruch bezwarunkowego śmiechu. Jednak kiedy ktoś kopiuje nazwę znanej restauracji “KFC” problem z rozpoznaniem właściwego lokalu staje się dość poważny. Wiele osób mogło stwierdzić, że jest to tylko i wyłącznie błąd, lecz wystarczy tylko wejść do środka, aby odkryć prawdę.
Kliknij dalej i zapoznaj się z dalszą częścią artykułu!

4. Subday

8. MFC

Jak już pewnie zauważyliście większość kopii znanych restauracji znajduję się w Chinach. Przeglądając internet można natknąć się na jeszcze zabawniejszą przeróbkę słynnego “KFC”. Jest nim mianowicie “MFC”, a jego logo przypomina oczywiście logo oryginalnej restauracji. Poniższe zdjęcie przedstawia skopiowane logo, które może zmylić każdego.

9. Dominics

Do znanych restauracji fast food, na sam koniec naszego zestawienia dołączyliśmy kopie pizzeri Domino’s. Skopiowane logo wykorzystuje te same kolory oraz bardzo podobną nazwę, jednak coś nam się wydaje, że pizza serwowana w tym lokalu ma całkowicie inny smak, niż ta podawana w oryginalnej restauracji.
Źródło: Instagram: 1 2 3 4 5 / Twitter: 1 2 3 4
Jeśli podobał Ci się ten artykuł, udostępnij go na Facebooku!

0
Co o tym sądzisz? Dołącz do rozmowy

Obrzydliwe rzeczy znalezione w jedzeniu - myszy, prezerwatywy...