Niewiarygodne

Opublikowane 2018-01-23
2 Komentarz

Szczątki Arki Noego znalezione na lodowcu. Jakie ma to znaczenie dla ludzkości?

Biblia jest to zbiór ksiąg, na których oparte są nauki chrześcijaństwa. Pierwotnie była ona napisana w języku hebrajskim, aramejskim oraz greckim. Składa się ona z dwóch części - Nowego i Starego Testamentu, które dla osoby wierzącej są bardzo cenne. Ateiści twierdzą, że Biblia jest czymś wyjątkowym, jednak w formie powieści. Uważają, że jej treść nie jest wiarygodna.

Szczątki Arki Noego znalezione na lodowcu. Jakie ma to znaczenie dla ludzkości? 1

Jednak dla chrześcijan jest to najważniejsza księga, którą uważają za świętość. W Starym Testamencie możemy się dowiedzieć jak powstał wszechświat oraz ludzkie życie, sięgając Adama i Ewy. Opowiada również szczegółowo o historii Mojżesza, Dawida, Abrahama i Jonasza. Jednak znajduje się tam również niesamowita historia o Noe i jego Arce. Wszyscy ją doskonale znają, a od pewnego czasu pojawiły się doniesienia, że właśnie się odnalazła.
Przejdź na następną stronę

Szczątki Arki Noego znalezione na lodowcu. Jakie ma to znaczenie dla ludzkości? 2

W Biblii zostało powiedziane, że były czasy, w których ludzie żyli poza prawem i dokonywali złych czynów. Byli całkowicie pozbawieni dobroci, a ich życie było niespokojne. Z tego powodu, Bóg był zmuszony ich ukarać. Jak wiemy, zesłała on na Ziemię ulewny deszcz, który wywołał powódź, która miała na celu oczyścić planetę ze złych ludzi.

Szczątki Arki Noego znalezione na lodowcu. Jakie ma to znaczenie dla ludzkości? 3

Noe, człowiek wyjątkowo prawy i sprawiedliwy, żył spokojnie wraz z rodziną. Bóg przed zesłaniem powodzi kazał mu zbudować Arkę, na której miał przeczekać powódź wraz z rodziną i nie pływającymi zwierzętami. Wynikało z tego, że Nasz Pan nie chciał, aby podczas powodzi ucierpiały niczemu nie winne zwierzęta. Potop oznaczałby dla wszystkich zwierząt klęskę i wyginięcie poszczególnych gatunków.
Przejdź na następną stronę i zapoznaj się z dalszą częścią artykułu

Szczątki Arki Noego znalezione na lodowcu. Jakie ma to znaczenie dla ludzkości? 4

Według historii, Arka Noego po 40 dniach osiadła na górach Ararat, położonych w Turcji. Okoliczne władze sugerowały nawet, aby w tym miejscu wybudować pomnik, który byłby kolejnym miejsce na pielgrzymkowej mapie chrześcijan. Czy jednak tego typu inicjatywa miejscowych władz miałaby sens? Całkiem możliwe, że pielgrzymi byliby zainteresowani tego typu miejscem na swoje wyprawy.

Szczątki Arki Noego znalezione na lodowcu. Jakie ma to znaczenie dla ludzkości? 5

W górach Ararat w rzeczywistości wykryto prostokątny kawałek drewna. Jego wymiary mają około 7,5 metra i szerokość 37,5. Znajduje się on na głębokości 7 metrów, w masywie wulkanicznym, który leży w samym sercu Wyżyny Armeńskiej. Według naukowców to odkrycie jest niewątpliwie oznaką tego, że cała historia o Arce Noego jest prawdziwa.
Kliknij dalej i przejdź na następną stronę

Szczątki Arki Noego znalezione na lodowcu. Jakie ma to znaczenie dla ludzkości? 6

“Analiza spektrograficzna, którą przeprowadziliśmy, zidentyfikowała materiał tej struktury jako drewno, w wulkanicznej górze całkowicie pozbawionej roślinności” - powiedział McGivern, jeden z ludzi zajmujących się tajemnicą Arki Noego. Podczas jednej z konferencji dodał również - “Cóż innego mogło to być, jak nie część Arki, która według Biblii mierzyła od 120 do 165 metrów i która przybyła tam w wyniku potopu, o którym wspominają tradycje kultur na całej planecie?”.

Szczątki Arki Noego znalezione na lodowcu. Jakie ma to znaczenie dla ludzkości? 7

Chiński badacz Yang Ving Cing powiedział również, że znaleźli starą drewnianą konstrukcję na wysokości 4000 metrów w paśmie górskim na wschód od Turcji, na granicy z Irakiem. Według Cinga, znaleziona konstrukcja ma 4800 lat. Oczywiście naukowcy nie są w 100% pewni, że jest to Arka, jednak wszystko na to wskazuje. Ponoć posiada ona nawet przedziały, w których mogły znajdować się zwierzęta. Pomimo tego, naukowcy stwierdzili, że na razie Arka Noego wciąż pozostanie historią z wieloma niewyjaśnionymi zagadkami.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, polub i udostępnij go na Facebooku!
Zobacz również nasz Instagram, Tik Tok oraz kanał na Youtubie, jeśli chcesz zobaczyć więcej interesujących treści.

Źródło: StarStock / Imgur

Szczątki Arki Noego znalezione na lodowcu. Jakie ma to znaczenie dla ludzkości? 8
14
Co o tym sądzisz? Dołącz do rozmowy

Zmarł na 90 minut, a po przebudzeniu ogłosił, że Niebo istnieje…
Mirosław Kulikowski
Mirosław Kulikowski 28.01.2018, 06:13
Istniała na pewno.Ale ludzi nic nie przekona.
Celina Maslanka
Celina Maslanka 26.01.2018, 06:13
Taki ze jednak istniała
Mirosław Kulikowski
Mirosław Kulikowski 28.01.2018, 06:13
Istniała na pewno.Ale ludzi nic nie przekona.