Niewiarygodne

Opublikowane 2018-01-22
0 Komentarz

Tajemnice “Coco”, które Pixar ukrył przed widzami

Pixar, jedna z najlepszych wytwórni komputerowych zajmujących się tworzeniem filmów animowanych, która jest autorem wielu hitów filmowych uwielbianych przez najmłodszych. Wytwórnia otrzymała 16 Oscarów, 7 Złotych Globów oraz 11 nagród Grammy za swoje produkcje. Pixar Animation Studios powstało w 1979 roku, jednak w 2006 roku weszło w skład The Walt Disney Company. Jak się okazuje, ostatnia produkcja Pixara okazała się strzałem w dziesiątkę. Poniżej przedstawiamy kilka tajemnic, które udało się ukryć twórcom “Coco”.

1. Wizyta w Meksyku

Producent Darla K. Anderson i zastępcą dyrektora Adrian Molina odwiedzili różne miasta w Meksyku w przeciągu czterech lat, aby dowiedzieć się jak najwięcej o tamtejszej kulturze. Regiony które odwiedzili to Meksyk, Guanajuato i Patzcuaro. Pomysł na film zrodził się, ponieważ reżysera Lee Unkrich zawsze pociągały meksykańskie kolory i poczucie, że jest to wyjątkowe miejsce.
Przejdź na następną stronę

2. Coco

Film koncentruje się na kulturze meksykańskiej, która zdecydowanie jest wyjątkowa. Sama idea nazwania filmu “Coco” pojawiła się podczas wizyty w Meksyku, gdzie twórcy filmu poznali pewną starszą panią, która nazywała się “Socorro”. Starsza pani była przemiłą osobą, stąd pojawiła się propozycja, aby film oddał hołd rodzinie oraz przodkom, którzy odeszli bezpowrotnie.

3. Wpływ kultury

Jak wiadomo, każdy kraj ma swoje obyczaje i swoją kulturę, która dla wielu osób jest niezrozumiała. Twórcy “Coco” byli odpowiedzialni za przekazanie w filmie wszystkiego, co udało im się zobaczyć i dowiedzieć podczas swojej wizyty w Meksyku. Chociaż fabuła filmu jest skupiona wyłącznie na tym kraju, to Pixar postarał się, aby przekaz był zrozumiały przez innych widzów.
Przejdź na następną stronę

4. Odniesienie do meksykańskich artystów

Cały film jest pełen odniesień do ulubionych artystów, którzy zapisali się w kulturze Meksyku. Postać, która jest idolem Miguela - Ernesto de la Cruz nawiązuje stylem do artystów w latach 40. i 50. XX wieku. Oglądając “Coco” można się dowiedzieć o życiu artystów w tamtym okresie, a przy tym świetnie się bawić oglądając zabawną animację dla całej rodziny.

5. Muzyka

W filmie użyta została muzyka typowa dla meksykańskiego stylu muzycznego, która została połączona z klasyką Disneya. Fabuła filmu jest skoncentrowana na muzyce i pokazuje styl znany w latach 40. i 50. XX wieku. Większość piosenek została przygotowana specjalnie, aby stworzyć soundtrack do filmu. “Coco” jest pierwszym filmem muzycznym wytwórni Pixar.
Kliknij, aby przejść na następną stronę

6. Dante

Miguel wraz ze swoim towarzyszem Dante wyrusza w podróż pełną przygód do “Krainy zmarłych”. Dante nie jest tylko zabawnym psem i towarzyszem głównego bohatera. Jest to kolejne nawiązanie do tradycji meksykańskiej, a raczej do jednej z ras psów pochodzących z tego terenu. Dante jest psem rasy meksykańskiej, która przeważnie nie ma sierści i często traci zęby, przez co w zabawny sposób traci kontrolę nad językiem.

7. Tajemniczy kod

Oglądając filmy Disneya i Pixara można zauważyć, że pojawia się tajemniczy kod A113. Kod pojawia się w produkcjach takich jak: „Toy Story”, „Gdzie jest Nemo?”, „Odlot” czy też „Auta”. Jednak uważny widz znajdzie go również w “Mission Impossible” czy “Simpsonach”. Oczywiście jest to kod odnoszący się do pracowni animacji w California Institute of the Arts.
Źródło: Twitter
Jeśli podobał Ci się ten artykuł, udostępnij go na Facebooku!

0
Co o tym sądzisz? Dołącz do rozmowy

Weszli do rezydencji Michaela Jacksona i znaleźli wiele dziwnych rzeczy…