NiewiarygodnePorady

Opublikowane 2018-01-19
0 Komentarz

9 trików, które mogą uratować życie!

Wszyscy wiemy, że dla własnego bezpieczeństwa powinno się unikać pewnych sytuacji, które mogą stanowić dla nas potencjalne zagrożenie. Nawet dziecko wie, że należy unikać ognia oraz chronić skórę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych o określonych porach dnia. Jednak nasi rodzice nie przygotowali nas do sytuacji, które raczej nie zdarzają się zbyt często przypadkowym osobom. Trzeba mieć ogromnego pecha, aby zostać porwanym czy spotkać się twarzą w twarz z lwem. Poniżej przedstawiamy 9 genialnych trików, które pozwolą uniknąć niebezpieczeństwa i wyjść cało z opresji!

1. Taksówka

1. Taksówka

Chociaż korzystanie z tego środka transportu zazwyczaj nie stwarza dużego ryzyka, to jednak czasami warto mieć się na baczności. Jeśli masz pecha, możesz trafić na przestępców, którzy będą chcieli porwać Ciebie oraz samochód, w którym właśnie podróżujesz. Jeśli po wejściu do taksówki coś przykuje Twoją uwagę, postaraj się jak najszybciej opuścić pojazd.
Przejdź na następną stronę

2. Kleszcz

Jeżeli po długim spacerze po lesie lub wizycie na działce dostrzeżesz na swoim ciele wbitego kleszcza, zachowaj jak najwyższe środki ostrożności. Kleszcze mogą przenosić boreliozę, czyli chorobę, która może wywołać zapalenie opon mózgowych. Jeśli zauważysz wbitego kleszcza, musisz jak najszybciej go usunąć. Najwygodniej zrobić to za pomocą pęsety, którą delikatnie chwytamy kleszcza. Podczas usuwania należy się upewnić, że cały kleszcz został wyjęty.

2. Kleszcz

3. Pieniądze

Ilekroć wychodzisz z domu, a zwłaszcza jeśli wybierasz się w dłuższą podróż, postaraj się nie umieszczać pieniędzy w jednym miejscu. Złodzieje, którzy biorą sobie na cel niewinne osoby najczęściej sięgają do torby lub plecaka w poszukiwaniu portfela, w którym oczywiście znajduje się cała nasza gotówką. Dlatego też, dla własnego bezpieczeństwa trzymaj gotówkę w kilku miejscach.
Kliknij dalej, aby przejść na następną stronę

3. Pieniądze

4. Upadek ze schodów

Większość z nas codziennie chodzi po schodach i prawdopodobnie większości z nas wydaje się to mało niebezpieczne. Jednak wyobraźcie sobie ból, jaki towarzyszy upadkowi ze schodów. Nie macie pojęcia, jak niebezpieczne dla naszego zdrowia, a nawet życia są takie upadki. Dlatego też, powinniśmy unikać schodzenia ze schodów z rękami w kieszeni, ponieważ jeśli stracimy kontrolę, nie będziemy w stanie zareagować i zamortyzować upadku.

4. Upadek ze schodów

5. Kangur

Spotkanie się twarzą w twarz z tym zwierzęciem może skończyć się dla nas dość tragicznie. Kangury reagują bardzo gwałtownie. gdy zauważą, że ktoś lub coś znalazło się na ich terytorium. Te niepozornie wyglądające zwierzęta mają wyjątkowo silne kończyny, które w konfrontacji nie pozostawiają przeciwnikowi żadnych szans. Ogromnym błędem jest uciekanie przed kangurem, ponieważ może on nas z łatwością dogonić.
Przejdź na następną stronę

5. Kangur

6. Trójkąt życia

Jest to stosunkowo nowa metoda, która może nas uratować, gdy znajdziemy się w budynku, podczas trzęsienia ziemi, huraganu czy innej klęski żywiołowej. Niektórzy eksperci twierdzą, że metoda trójkąta pozwala amortyzować upadek poszczególnych elementów, które stwarzają bezpośrednie zagrożenie dla życia osoby znajdującej się w pomieszczeniu.

7. Uwolnij ręce

Jeśli kiedykolwiek znajdziesz się w sytuacji, w której ktoś pozbawi Cię wolności, istnieje doskonała metoda pozwalająca zerwać więzy i uwolnić się. Były agent CIA ujawnia ten sekret i radzi, w jaki sposób zerwać taśmę klejącą, którą ktoś skrępował nam dłonie. Według niego sprawdzona metoda opiera się na podniesieniu dłoni w górę oraz szybkim opuszczeniu i rozerwaniu taśmy spowodowanego szybkim ruchem w kierunku pleców.
Kliknij dalej i przejdź na następną stronę

8. Lew

Nie chcemy, aby ktoś kiedykolwiek znalazł się w takiej sytuacji, jednak gdyby tak się zdarzyło to polecamy zastosować się do naszych wskazówek. Dzięki nim jesteście w stanie uniknąć zagrożenia spowodowanego atakiem drapieżnika. W sytuacji, kiedy spotkamy się z lwem sam na sam, warto utrzymywać ze zwierzęciem kontakt wzrokowy, jednocześnie powoli się cofać i zacząć krzyczeć tak głośno, jak tylko damy radę. Jest nadzieja, że lew się przestraszy i ucieknie.

7. Uwolnij ręce

9. Czułe punkty

Kiedy ktoś Cię napadnie lub zaatakuje, należy się bronić i trafiać w czułe punkty na ciele przeciwnika. W rzeczywistości jest ich ponad 30, ale najprościej jest uderzyć w te, które są zaznaczone na poniższym rysunku. Pamiętajmy, że podczas walki najważniejszy jest element zaskoczenia. Ważne jest również to, aby nie panikować i postarać się zachować zimną krew.
Źródło: Twitter / Giphy / Starstock / Youtube
Jeśli podobał Ci się ten artykuł, udostępnij go na Facebooku!

8. Lew
6
Co o tym sądzisz? Dołącz do rozmowy

7 zwrotów o wiele potężniejszych niż “Kocham Cię”...