0 Komentarz

7 przypadków, kiedy genetyka oszalała!

Każdy nas uczęszczał na lekcje biologii, kiedy to nauczyciel próbował wytłumaczyć czym jest genetyka. Mówiąc najprościej jest to nauka o dziedziczeniu i zmienności genów. Oznacza to, że osoby zajmujące się genetyką są w stanie określić jak będziemy wyglądać za paręnaście lat oraz czy będziemy zmagać się z jakimiś poważnymi chorobami. Sięgając do historii możemy dowiedzieć się, kiedy została odkryta struktura DNA. Miało to miejsce w 1953 roku, kiedy to James Watson, Francis Crick, Rosalind Franklin oraz Maurice Wilkins odkryli strukturę DNA. Dziś, postanowiliśmy przedstawić 7 niezwykłych przypadków świadczących o mocy ludzkiego DNA!

1. Idealnie dopasowani

Czasami prawdopodobieństwo wydarzenia się jakiejś rzeczy powoduje, że sami zaczynamy wierzyć w przeznaczenie lub magię. W przypadku pierwszego przykładu możemy zobaczyć, że przypadki faktycznie mają miejsce! Na zdjęciu widzimy parę zakochanych, którzy mają w tym samym miejscu na palcu niewielki pieprzyk. Co dziwnego, para sprawdziła swoje drzewo genealogiczne i nie są ze sobą spokrewnieni w żaden sposób.
Przejdź na następną stronę

1. Idealnie dopasowani 1

2. Siostry

“Nasz ojciec jest Europejczykiem, a nasza matka pochodzi z Argentyny. Moja siostra ma jasne włosy i niebieskie oczy, a ja mam ciemną skórę. Wszyscy mają z nami kłopot i żartują z naszych różnic.” W ten sposób młoda kobieta skomentowała wygląd swój i swojej siostry oraz tę dziwną genetyczną konfigurację. Oczywiście jest to możliwe, żeby geny ujawniły się w ten sposób.

3. Mieszanka narodów

Patrząc na to zdjęcie warto przyglądnąć się kobiecie po prawej. Ma ona bowiem azjatyckie korzenie, jednak w połowie jest europejką. Publikując to zdjęcie na jednym z serwisów społecznościowych ujawniła swój wyjątkowy wygląd, którym niewątpliwie zwraca na siebie uwagę. Naukowcy komentują, że w przyszłości możemy spotkać się z wieloma tego typu przypadkami.
Kliknij dalej i przejdź na następną stronę

2. Siostry

4. Tajemniczy chłopiec

Chłopiec na zdjęciu nie jest albinosem. Ma jasne oczy i blond włosy, jednak jego skóra jest ciemna. Wychodzi na to, że chłopak padł ofiarą braku pigmentacji, która u ludzi jest dość rzadka. Idąc ulicą chłopak na pewno zwraca na siebie uwagę, jednak jemu wcale to nie przeszkadza. Z pewnością jeden z rodziców miał Słowiańskie korzenie, które spowodowały jasny odcień włosów i oczu.

3. Mieszanka narodów

5. Niezwykła dziewczyna

Na jednym z portali internetowych pojawiło się zdjęcie dziewczyny o niezwykłej urodzie. Przyglądając się zdjęciu od razu możemy zauważyć, że ma ona rude włosy oraz heterochromię. Różnobarwność tęczówki jest to ewenement wśród ludzi, dlatego też zdjęcie tej dziewczyny budzi tak ogromne zaciekawienie. Oprócz tego, że mamy tu do czynienia z heterochromią to również z rudymi włosami.
Przejdź na następną stronę

4. Tajemniczy chłopiec

6. Cydnee Black

Kobieta często pisze o tym jak ludzie uważają, że kolor jej oczu jest modyfikowany soczewkami lub za pomocą Photoshopa. Jednak kobieta, która mieszka w Los Angeles przyznaje otwarcie, że nie jest to wynik celowego działania. Jej konto na Instagramie obserwuje prawie 300 tysięcy ludzi, którzy uwielbiają patrzeć na sposób malowania kobiety oraz na tutoriale umieszczone w serwisie YouTube.

7. Białe włosy na twarzy

Ten mężczyzna wydaje się być zadowolony ze swojego wyglądu, który sprawia, że twarz wygląda zupełnie inaczej. Część jego brody, rzęs i brwi ma kolor biały, dlatego też chłopak przykuwa uwagę swoim wyglądem. Częściowy brak pigmentacji włosów nazywany jest piebaldyzmem. Cierpi na niego niewielka część ludzi na całym świecie, a spotkanie takiego człowieka jest bardzo rzadkim widokiem.
Źródło: Instagram / Twitter
Jeśli podobał Ci się ten artykuł, udostępnij go na Facebooku!

5. Niezwykła dziewczyna
2
Co o tym sądzisz? Dołącz do rozmowy

Szczątki Arki Noego znalezione na lodowcu. Jakie ma to znaczenie dla ludzkości?