Niewiarygodne

Opublikowane 2018-01-16
0 Komentarz

9 ciekawostek o gumie do żucia Bubbaloo!

Chociaż dzieciństwo to okres, który mija bardzo szybko, to wciąż lubimy wracać wspomnieniami do czasów beztroskich zabaw. Jeśli miałeś szczęście i możesz miło wspominać okres dzieciństwa, to na pewno w Twoim umyśle pozostały smaki i zapachy związane z pewnymi produktami. Oczywiście będąc dziećmi najbardziej w pamięć zapadły nam słodycze, które uwielbialiśmy jeść garściami! Każdy z nas na pewno pamięta znaną na całym świecie gumę do żucia Bubbaloo, która była produkowana od 1983 roku.

1. Firma

1. Firma

Słysząc o firmie produkującej gumy Bubbaloo możemy sobie wyobrazić, że mówimy o niezależnej marce zajmującej się tylko i wyłącznie produkcją gumy do żucia. Jednak producentem gumy balonowej jest nie kto inny jak Cadbury, firma z Wielkiej Brytanii zajmująca się produkcją słodyczy. Produkują oni również cukierki Halls oraz napoje marki Schweppes. Z kolei firma ta należy do ogromnego koncernu Kraft Foods.
Przejdź na następną stronę i dowiedz się więcej!

2. Cadbury

Firma Cadbury została stworzona w 1824 roku, jednak na początku specjalizowała się głównie w sprzedaży kawy i czekolady. Po wynalezieniu przez Jacoba Schweppe metody nasycania dwutlenkiem węgla napoju, w 1969 roku obie firmy połączyły się i utworzyły Cadbury-Schweppes. Dopiero w 2008 roku doszło do rozpadu spółki na Cadbury i Dr Pepper Snapple Group.

2. Cadbury

3. Narodziny Bubbaloo

Ponieważ już od początku wiele znanych marek konkurowało na rynku pod względem otrzymywanych z gumy do żucia podobnych produktów, to firma miała ogromny problem, aby wymyślić coś, co dobrze by się sprzedawało. Guma balonowa została wprowadzona na rynek Meksykański i Brazylijski około 1983 roku. Pomimo wielu lat sławy, produkt ten nie jest wolny od różnego typu kontrowersji.
Kliknij dalej i zapoznaj się z dalszą częścią artykułu!

3. Narodziny Bubbaloo

4. Problemy z prawem

Przez kilkanaście lat swojej działalności, firma miała dwie awarie, które wyrządziły wiele szkód. Pierwsza miała miejsce zaraz na początku, kiedy odkryto, że produkty spożywcze nie mają daty przydatności do spożycia. Oczywiście osoby, które odkryły brak nadruku z datą ważności miały rację, ponieważ zjedzenie produktu po terminie mogło skutkować poważnymi problemami żołądkowymi.

4. Problemy z prawem

5. Wysoka zawartość cukru

Ponieważ guma balonowa Bubbaloo posiadała w składzie dość sporą ilość cukru. Z tego właśnie powodu wywnioskowano, że guma może powodować u dzieci i nastolatków problemy z nadwagą, nadpobudliwość, niepokój oraz drażliwość. Oczywiście firma zaprzeczyła wszystkim tym oskarżeniom, jednak kryzys został wykorzystany przez konkurencje.
Przejdź na następną stronę

5. Wysoka zawartość cukru

6. Proces produkcyjny

Pierwotnie w celu wytwarzania gumy do żucia wykorzystywano żywicę z drzew. Na szczęście surowiec ten był zbyt drogi i trzeba było wynaleźć syntetyczny materiał o podobnej konsystencji. Dziś, guma do żucia wykonywana jest z tworzywa sztucznego oraz gumy pozyskiwanej z recyklingu opon. Do masy dodaje się barwniki i aromaty, a także syrop glukozowy i miesza przez 20 min.

7. Gotowy produkt nie przykleja się do opakowania

Kiedy produkt jest prawie gotowy, guma do żucia pozostaje w wysokiej temperaturze, aby wygodnie było ją ciąć i sklejać. Jednak zanim gotowy produkt zostanie zapakowany, musi przejść przez specjalną maszynę, która chłodzi je na tyle, że papierek nie przykleja się. Oczywiście samo opakowanie jest przygotowane po to, aby temu zapobiegać.
Kliknij dalej i zapoznaj się z dalszą częścią artykułu!

7. Gotowy produkt nie przykleja się do opakowania

8. Klasyczne słodycze

Jak wszystkie produkty w dzisiejszych czasach, słodycze również mają swoją wypracowana markę. Ich głównym wrogiem jest cukier, który z biegiem lat został zastąpiony przez sztuczne słodziki. Mimo to wiele osób wciąż uwielbia tego typu słodycze, które są klasyką. W końcu niepowtarzalny smak z dzieciństwa musi być wciąż taki sam.

9. Pochodzenie nazwy

Jeśli kiedykolwiek zastanawialiście się skąd pochodzi nazwa Bubbaloo, odkryjemy to teraz. Jest to mieszanka słowa używanego w języku angielskim “Bubble Gum” oraz kubańskiego określenia Babalú. Dziś, nazwa Bubbaloo znana jest na całym świecie. Każda osoba słysząc tę nazwę wie o jaki produkt chodzi. A czy Ty pamiętasz smak gumy Bubbaloo?
Źródło: Instagram / Youtube / Pixabay
Jeśli podobał Ci się ten artykuł, udostępnij go na Facebooku!

8. Klasyczne słodycze
1
Co o tym sądzisz? Dołącz do rozmowy

Szczątki Arki Noego znalezione na lodowcu. Jakie ma to znaczenie dla ludzkości?