NiewiarygodneRodzina

Opublikowane 2018-01-11
0 Komentarz

Dlaczego widzimy naszych zmarłych przed śmiercią?

Wiele osób zastanawia się o czym myślą osoby kiedy wiedzą, że za parę minut odejdą z tego świata. Są podejrzenia, że osoby żegnają się ze światem, robią krótki rachunek sumienia i zasypiają. Czy jednak faktycznie tak to wygląda? Człowiek, który widział na własne oczy śmierć bliskiej osoby, doskonale wie jakie emocje towarzyszą tej przykrej chwili.

Dlaczego widzimy naszych zmarłych przed śmiercią? 1

W tym artykule przybliżymy historię pewnej osoby, której matka zmarła na nowotwór. Od momentu diagnozy kobieta miała zaledwie parę miesięcy życia, które starała się wykorzystać jak najlepiej. Jednak w ostatnich godzinach życia, starsza kobieta doświadczyła nieprawdopodobnego zdarzenia. Jej syn, wciąż wspomina te niezwykłe chwile ze łzami w oczach. Doskonale pamięta śmierć swojej mamy…
Przejdź na następną stronę, aby poznać dalszą historię

Dlaczego widzimy naszych zmarłych przed śmiercią? 2

Jak się jednak okazuje, takie historię przytrafiają się wielu osobom. Ludzie na łożu śmierci widzą swoich bliskich, rodziców, babcie, dziadków, rodzeństwo czy przyjaciół. Wydaje się, że te osoby naprawdę mają jakiś kontakt z innymi osobami zaraz przed śmiercią. Jednak logiczne się wydaje, że zjawisko to jest spowodowane brakiem tlenu czy spożywaniem wielu leków. Wszystkie te czynniki sprawiają, że człowiek może cierpieć na halucynacje.

Dlaczego widzimy naszych zmarłych przed śmiercią? 3

Jednak w momencie, gdy jego matka odchodziła, chciał się upewnić, że rozumie co do niego mówi. Powiedział jej, że ją kocha, a ona uniosła brew tak, jakby rozumiała co do niej mówi. Kiedy opowiedział swojej mamie pewną historię, na jej twarzy pojawił się delikatny uśmiech, który oznaczał, że nadal wszystko rozumie. Po chwili, postanowił zapytać…
Przejdź na następną stronę

Dlaczego widzimy naszych zmarłych przed śmiercią? 4

“Mamo, czy mogę zadać Ci pytanie?”. Matka odwróciła się w jego stronę i szeroko otworzyła oczy tak jakby chciała zrozumieć każde słowo. Potem chłopak zadał pytanie: “Mamo, czy widzisz naszych zmarłych krewnych w tym pokoju?”. Kobieta pokręciła przecząco głową. “Czy widzisz tatę?” (Ojciec chłopca zmarł, gdy ten miał 10 lat). Tym razem jej odpowiedź była zupełnie inna. Starsza kobieta zaczęła kiwać głową i przytakiwać.

Dlaczego widzimy naszych zmarłych przed śmiercią? 5

Mężczyzna był zdumiony faktem, że jego matka widzi ojca, który odszedł kilkanaście lat temu. W pewnym momencie kobieta zaczęła się bardzo dziwnie zachowywać, co mogło oznaczać, że odchodzi już do lepszego świata. Jej syn myślał, że to koniec jednak jego matka znów spróbowała się do niego odezwać. Choć jej stan był fatalny, to jednak wciąż próbowała rozmawiać z synem.
Kliknij dalej i przejdź na następną stronę

Dlaczego widzimy naszych zmarłych przed śmiercią? 6

Pomimo ogromnych chęci, rozmowa między matką i synem dobiegła końca, a ciało kobiety zostało opuszczone przez duszę. Stało się to co było nieuniknione. Kobieta odeszła i nie była już w stanie odpowiedzieć na następne pytania. Nie mogła też marszczyć czoła, ani unosić brwi w typowym dla siebie grymasie. Nogi i ręce kobiety przestały się poruszać, a mężczyzna zapragnął myśleć, że jego matka odeszła do ojca.

Dlaczego widzimy naszych zmarłych przed śmiercią? 7

Według Davida Kesslera, eksperta w tej dziedzinie, bardzo często na świecie zdarzają się tego typu przypadki. Kiedy dana osoba odchodzi ma wrażenie, że spotyka na swojej drodzę bliską jej osobę, która wcześniej zmarła. Oczywiście rodzina oraz osoby obecne w pokoju nie widzą przybyłych zmarłych, jednak każdy ma wrażenie, że ktoś w pokoju jest obecny. Tego typu wizje często pojawiają się na kilka godzin przed śmiercią, jednak mało kto traktuje je poważnie.
Przejdź na następną stronę

Dlaczego widzimy naszych zmarłych przed śmiercią? 8

“Ludzie bardzo często myślą, że halucynacje spowodowane są lekami” - wyjaśnia Maggie Callana. Jest ona pielęgniarką w hospicjum od ponad 27 lat i w trakcie swojej pracy była przy śmierci ponad 2 tysięcy osób. Kobieta twierdzi, że te halucynacje nie do końca są spowodowane przyjmowanymi przez chorego lekami. O wiele bardziej prawdopodobne wydaje się być stwierdzenie, że jest to w pewnym rodzaju okres przejściowy.

Dlaczego widzimy naszych zmarłych przed śmiercią? 9

Po śmierci matki, mężczyzna był o wiele bardziej otwarty na myśl, że może zdarzyć się coś tak niesamowitego. Sam fakt, że jego ojciec wrócił po matkę wydaje się być czymś niezwykłym. Po pewnym czasie od śmierci matki, mężczyzna przyznał, że poczuł ogromną ulgę wiedząc, że jego ukochana mama odeszła do swojego męża i że nie jest tam sama.
Źródło: StarStock
Jeśli podobał Ci się ten artykuł, udostępnij go na Facebooku!

Dlaczego widzimy naszych zmarłych przed śmiercią? 10
2
Co o tym sądzisz? Dołącz do rozmowy

Szczątki Arki Noego znalezione na lodowcu. Jakie ma to znaczenie dla ludzkości?