NiewiarygodnePorady

Opublikowane 2018-01-11
0 Komentarz

5 trików do wykorzystania w szkole, o których większość osób nie miała pojęcia!

W tym artykule postaramy się pokazać Ci 8 genialnych, a zarazem prostych sztuczek, które pozwolą Ci się pozbyć stresu przed egzaminem lub ważnym sprawdzianem. Na pewno choć raz w życiu zdarzyło Ci się oddać pustą kartkę, pomimo tego, że wcześniej zapoznałeś się z materiałem. Osoby, które mają trudności z przedmiotami ścisłymi przyznają, że bez pomocy tych kilku trików mogliby mieć ogromny problem z pozytywnym wynikiem z testu. Poniżej przedstawiamy 8 sprawdzonych trików, które pomogą Ci pokonać nawet najtrudniejszy sprawdzian!

1. Niemożliwe do wykrycia

1. Niemożliwe do wykrycia

Do tej spektakularnej sztuczki niezbędna Ci będzie gumka do mazania, taśma klejąca oraz odrobina zdolności manualnych. Na początek wystarczy przekroić gumkę na pół, a następnie napisać niezbędną treść na niewielkiej karteczce, którą później składamy w harmonijkę. Gotową kartkę przyklejamy za pomocą taśmy i mocujemy po obu stronach tak, aby było nam wygodnie korzystać.
Przejdź na następną stronę

1. Niemożliwe do wykrycia 1

2. Pomocna linijka

W wielu testach matematycznych zazwyczaj musimy się uporać z wieloma naprawdę trudnymi wzorami, które bardzo często sprawiają nam ogromne problemy. Osoba, która jest humanistą potrzebuje o wiele więcej czasu, niż ktoś z wrodzonym talentem matematycznym. Aby uporać się ze skomplikowanym wzorem wystarczy tylko zapisać gotowe wzory z tyłu linijki i gotowe! Pamiętaj jednak, aby linijka nie była przezroczysta.

2. Pomocna linijka

3. Magiczna butelka

Czy jesteś jedną z tych osób, które przynoszą butelkę wody lub innego napoju na egzamin? Jeśli tak, to czy myślałeś kiedyś w jaki sposób można to wykorzystać? Plastikowe butelki mają zazwyczaj etykiety, które można bez przeszkód wykorzystać jako ściągę. Wystarczy tylko po wewnętrznej stronie zanotować najważniejsze informacje i gotowe!
Kliknij dalej i przejdź na następną stronę

3. Magiczna butelka

4. Ściąga ukryta pod linijką

Jeśli sztuczka, którą przedstawiliśmy w punkcie drugim była pomocna, to na pewno spodoba Ci się ten kolejny trik. Do jego przygotowania potrzebujemy linijki, na której możemy przykleić napisaną z tyłu ściągę. Jeśli masz do tego jeszcze taśmę samoprzylepną, możesz z łatwością przymocować małą karteczkę. Teraz żaden sprawdzian z matematyki oraz fizyki nie stanowi najmniejszego problemu!

4. Ściąga ukryta pod linijką

5. Gumka do mazania

Prawdopodobnie mało kto z was wie, że gumkę do mazania można zastąpić w bardzo prosty sposób. Jeśli podczas ważnego sprawdzianu czy kartkówki Twój nauczyciel zabrania posiadania jakichkolwiek przedmiotów na ławce to rozwiązanie jest właśnie dla Ciebie! Czy wiesz, że bezbarwny silikon działa w taki sam sposób jak gumka do mazania? Wystarczy tylko wycisnąć niedużą ilość silikonu na końcówkę ołówka i używać go w taki sam sposób jak gumkę do mazania.
Źródło: Pixabay / Youtube-CoolThings / Youtube-TheSurvivorSpanish
Jeśli podobał Ci się nasz artykuł, udostępnij go znajomym na Facebooku!

5. Gumka do mazania
1
Co o tym sądzisz? Dołącz do rozmowy

Szczątki Arki Noego znalezione na lodowcu. Jakie ma to znaczenie dla ludzkości?