Niewiarygodne

Opublikowane 2018-01-11
0 Komentarz

Rzeczy, których powinni nas uczyć w szkole

W szkole uczą nas wielu rzeczy. Oczywiście jedne są bardziej przydatne, a drugie w zależności od kierunku studiów wydają się zupełnie bez sensu. W końcu po co osobie studiującej ekonomię historia? Program nauczania w szkole jest zbyt przeładowany, dzieci uczą się wielu niepotrzebnych rzeczy, a nikt nie jest w stanie przygotować ich do prawdziwego życia. Czy wiesz w jaki sposób działa zamek w drzwiach lub w jaki sposób zwierzęta potrafią pić wodę? Poniżej przedstawiamy kilka przykładów, które pozwolą zrozumieć otaczający nas świat!

Rzeczy, których powinni nas uczyć w szkole 1

Czy zastanawialiście się kiedyś w jakim stopniu jestesmy w stanie usunąć bakterie z dłoni podczas mycia? Każdy z nas myje dłonie za pomocą ciepłej wody i mydła, jednak czasami może to być za mało. Wiele osób używa dodatkowo żelu antybakteryjnego, który pozwala usuwać znacznie większą ilość zanieczyszczeń. Na poniższym obrazku można zobaczyć jak wyglądają dłonie 3 sekundy po myciu oraz po 30 sekundach…
Przejdź na następną stronę

Rzeczy, których powinni nas uczyć w szkole 2

Na przedstawionym zdjęciu widać w jaki sposób działa mechanizm zamka, który na co dzień używamy. Teraz możemy zobaczyć co dzieje się po wprowadzeniu pasującego klucza do zamka. Gdy właściwy klucz wkładamy do zamka, cylindry znajdujące się w środku wyrównują się. Kiedy znajdują się na tej samej wysokości, umożliwiają ruch obrotowy i odblokowanie.

Jest to idealny przykład dla osób, które są przeciwne używaniu kremu z filtrem przeciwsłonecznym. Niektóre osoby myślą, że stosowanie kremu z odpowiednim SPF nic nie daje. Jak się jednak okazuje, krem z filtrem to podstawa, która pozwala chronić naszą skórę przed słońcem. Na załączonym gifie widać w jaki sposób krem pozostaje na naszej skórze i jak wygląda w ultrafiolecie.
Kliknij dalej i zobacz co jeszcze dla Ciebie przygotowaliśmy!

Wiele razy zastanawialiście się w jaki sposób psy, koty oraz inne zwierzęta mogą pić wodę za pomocą języka. Dzięki temu gifowi możesz zobaczyć, w jaki sposób zwierzęta zginają język, aby po zanurzeniu go w wodzie stworzyć coś w rodzaju chochelki. Oczywiście zwierzaki robią to odpowiednio szybko, dzięki czemu mogą bez przeszkód pić w ten sposób.

Spędzając długie godziny na lekcjach fizyki mogliśmy się dowiedzieć wiele ciekawych rzeczy. Oczywiście ciekawe były one dla osób, które interesowały się fizyką oraz zjawiskami zachodzącymi na Ziemi czy we wszechświecie. Widząc zamieszczone zdjęcie możemy zobaczyć porównanie, które zadziwi wiele osób. Czy wiesz, że we wszechświecie znajdują się gwiazdy o wiele większe od Słońca?
Przejdź na następną stronę

Część osób ma ogromny problem z zębami. Czasami bywa tak, że zęby wyrastają zepsute i od razu nadają się do leczenia kanałowego, a czasami człowiek przez kilkanaście lat musi patrzeć na swoje krzywe uzębienie. Całe szczęście, istnieje rozwiązanie tego problemu! Dziś, człowiek ma do dyspozycji aparat ortodontyczny, który zakłada się na zęby i daje on takie oto efekty jak na załączonym filmiku!

Wiele osób nie chce, aby ktokolwiek znajdujący się obok mógł zobaczyć co robi na komputerze. Aby ograniczyć drugiej osobie podglądanie na nasz ekran, wystarczy zaopatrzyć się w specjalną folię prywaterysującą monitor. Dzięki temu wynalazkowi, człowiek stojący obok nie zauważy jakie treści wyświetlane są na ekranie.
Przejdź na następną stronę

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się jak wygląda jajko w środku? Jeśli nie, koniecznie sprawdźcie ten punkt! Pokazuje on jak wygląda jajko zaraz po rozbiciu. Widok jest niewątpliwie fascynujący, a ponadto możemy dostrzec różnicę pomiędzy jajkiem rozbitym na powierzchni wody, a pod wodą. Dzięki temu eksperymentowi dowiedzieliście się jak wygląda jajko w środku.

Czy wiedzieliście, że istnieje strona na której można zobaczyć o której i skąd odlatują samoloty? Jeśli nie, to możesz być w szoku kiedy zobaczysz mapę z samolotami odlatującymi z każdego zakątka świata. To niesamowite jak wiele maszyn krąży po naszym niebie na różnych wysokościach. Jak to możliwe, że samoloty się niezderzają?
Źródło: Giphy / YouTube / Unsplash
Jeśli podobał Ci się ten artykuł, udostępnij go na Facebooku!

4
Co o tym sądzisz? Dołącz do rozmowy

Szczątki Arki Noego znalezione na lodowcu. Jakie ma to znaczenie dla ludzkości?