Porady

Opublikowane 2018-01-08
1 Komentarz

11 oznak, które pomogą rozpoznać toksycznego człowieka!

Zawsze powinniśmy być ostrożni podczas poznawania nowych osób. Przecież nigdy nie wiemy z kim mamy do czynienia oraz z kim tak naprawdę jesteśmy umówieni. W dzisiejszych czasach trudno jest znaleźć zaufaną osobę, której moglibyśmy zaufać i powierzyć wszystkie swoje problemy. Wiele osób uważa, że źli ludzie wysyłają wibracje, które czasami mogą zrujnować wszystko nad czym się do tej pory pracowało. Dlatego też, warto wyrzucić ze swojego życia toksyczne osoby, które tylko próbują krzywdzić ludzi. W jaki sposób rozpoznać toksycznego człowieka?

1. Cieszy się z Twojej porażki

1. Cieszy się z Twojej porażki

Źli ludzie są najczęściej bardzo szczęśliwi, kiedy drugiej osobie powinie się noga. Czasami nawet nie starają się ukryć faktu, że cieszą się z czyjejś porażki. Tacy ludzie potrafią być również szczęśliwi kiedy wydarzy się jakaś katastrofa lub dramatyczna sytuacja. Ponadto, są to osoby, które same starają się sprowokować tego typu sytuacje i mają z tego wielką satysfakcję.
Przejdź na następną stronę!

1. Cieszy się z Twojej porażki 1

2. Uwielbiają kontrolować życie innych

Kontrola i manipulowanie życiem innych osób to ulubione zajęcie tego typu osób. Uwielbiają one manipulować ludźmi wokół nich i wpływać na wszystkie decyzje. Zazwyczaj czują się niekomfortowo, gdy nie mają władzy nad życiem drugiego człowieka. Po pewnym czasie, taka osoba chce mieć wszystko i wszystkich pod kontrolą, co staje się bardzo męczące.

2. Uwielbiają kontrolować życie innych

3. Są nieuczciwe

Toksyczna osoba nigdy nie powie prawdy. Pomimo tego, że wymagają od innych szczerości i nie lubią kłamstwa, to jednak sami nie potrafią być w stu procentach uczciwi. Oprócz tego, że bezproblemowo manipulują ludźmi, to jeszcze na dodatek sprawiają, że drugi człowiek staje się ich ofiarą. Jeżeli postarasz się udowodnić im kłamstwo możesz być pewny, że zrobią wszystko, aby Cię zmylić.
Kliknij dalej!

3. Są nieuczciwe

4. Emitują złą energię

Badania przeprowadzone na całym świecie potwierdziły, że nasze ciała emitują złą energię, która może być wyczuwalna przez drugą osobę. Niektóre osoby czują dziwne wibracje, które są emitowane przez fałszywe osoby. Dzięki temu, możemy od razu stwierdzić, czy ta osoba jest toksyczna. Dlatego też, czasami warto zaufać swoim zmysłom.

4. Emitują złą energię

5. Zawsze oszukują

Toksyczne osoby mają tendencję do oszukiwania. Może to oczywiście przybierać różne formy, jednak najczęściej objawia się to kłamstwem, przekształcaniem rzeczywistości, przekręcaniem faktów. Tego typu działania są bardzo powszechne i taka osoba w żaden sposób nie zawaha się ich wykorzystać. Prawdopodobnie zrobią to w bardzo subtelny i niezauważalny sposób.
Przejdź na następną stronę i sprawdź inne sposoby!

5. Zawsze oszukują

6. Wyrzuty sumienia

Kiedy myślimy o toksycznej osobie najczęściej zastanawiamy się, czy ma ona jakiekolwiek wyrzuty sumienia. Prawda jest taka, że tego typu osoby nie wiedzą czym są wyrzuty sumienia. Nawet jeśli zranią drugiego człowieka, to nie czują że zrobili źle. Dla nich nieszczęście drugiego człowieka wydaje się być przyjemnością.

6. Wyrzuty sumienia

7. Są wyjątkowo okrutni

Okrucieństwo jest prawdopodobnie najbardziej rozpoznawalną cechą toksycznych ludzi. Nigdy nie zawahają się powiedzieć co myślą i robią to w wyjątkowo niegrzeczny sposób. Oczywiście nie zawsze jesteśmy w stanie stwierdzić co kieruje takimi osobami, jednak jedno jest pewne, należy na nich uważać. Zwykle nie starają się uważać na to co mówią.
Kliknij dalej i zapoznaj się z dalszą częścią artykułu!

7. Są wyjątkowo okrutni

8. Są nieodpowiedzialni

Zwykle tego typu osoby są wyjątkowo nieodpowiedzialne. Oznacza to, że nie mają poczucia, że coś robią źle. Są bardzo nieodpowiedzialni i nie warto im ufać, ani tym bardziej powierzać ważnych zadań. Oprócz tego, są obojętni na los innych ludzi, nigdy nie proszą o przebaczenie, ponieważ nie potrafią się przyznać do błędu. Nigdy niczego nie żałują i nie uczą się na błędach.

8. Są nieodpowiedzialni

9. Bezwartościowi przyjaciele

Toksyczne osoby są złymi przyjaciółmi. Są wyjątkowo samolubnymi osobami oraz nigdy nie potrafią szczerze doradzić. Zwykle starają się zaszkodzić drugiej osobie, dlatego też nie warto prosić o radę takiego człowieka. Na zdrowie wyjdzie nam unikanie toksycznej osoby, ponieważ tego typu ludzi lepiej omijać. Bardzo często będą próbować wykorzystać to, co powinno zostać między wami.
Przejdź na następną stronę!

9. Bezwartościowi przyjaciele

10. Nienawidzą życia

Tego typu osoby nienawidzą życia. Często są uważane za rasistów, osoby homofobiczne oraz seksistowskie. Złe wibracje wysyłane przez tę osobę są tak bardzo wyczuwalne, że nie mamy wątpliwości o złych intencjach drugiej osoby. Taki typ człowieka będzie oceniał każdy Twój ruch. Niezależnie od tego czy zrobisz coś dobrze, czy będziesz się wahać.

10. Nienawidzą życia

11. Sprawiają, że czujesz się bezwartościowy

Jedną z najbardziej znanych manipulacji tego typu osób jest granie na emocjach drugiego człowieka. Zwykle sprawiają, że czujesz się bezwartościowy. Czasami też starają się grać nie fair, dlatego też warto zwracać uwagę na sposób w jaki się komunikują. Dlatego też nie można pozwolić, aby toksyczne osoby miały jakikolwiek wpływ na Twoje życie.
Źródło: Unsplash / Pixabay
Jeśli podobał Ci się ten artykuł, udostępnij go na Facebooku!

11. Sprawiają, że czujesz się bezwartościowy
5
Co o tym sądzisz? Dołącz do rozmowy

7 zwrotów o wiele potężniejszych niż “Kocham Cię”...
Katarzyna Myszk
Katarzyna Myszk 12.01.2018, 06:13
Z opisu tak zachowują sie osoby z zaburzeniami socjopatycznymi lub psychopaci. Niestety to prawda że tacy ludzie istnieja