O co kamanGwiazdyNewsy

Opublikowane 2018-01-05
0 Komentarz

9 celebrytów i ich prawdziwe zawody!

Przeglądając strony specjalizujące się w plotkach na pewno niejednokrotnie trafiliście na ciekawe informacje dotyczące zawodu celebrytów. Oczywiście nie chodzi nam o zawód aktora. W końcu gwiazdy kończą różne szkoły oraz rozmaite kierunki studiów, które później dają im wykształcenie niekoniecznie pokrywające się z tym aktorskim. Poniżej przedstawiamy listę celebrytów posiadających wykształcenie!

9 celebrytów i ich prawdziwe zawody! 1

1. Mayim Bialik (41)
Myśląc o wykształceniu gwiazd kina i popularnych seriali, większość z nas jest uprzedzona i uważa, że są to osoby bez wykształcenia. Bardzo często jednak się okazuje, że gwiazdy również mają ambicję i niesamowity intelekt. Gwiazda “Big Bang Theory” posiada tytuł bachelor’s degree z judaizmu i języka hebrajskiego oraz tytuł doktora z neurobiologii. Uważana jest również za jedną z najbardziej utalentowanych osób! Przejdź na następną stronę

2. Edward Norton (47)
Urodzony w szanowanej rodzinie w Bostonie, Edward Norton ukończył prestiżowy Uniwersytet Yale. Studiował on astronomię i filologię japońską, a w 1991 roku ukończył studia z dyplomem z historii. Dzięki swojej umiejętności płynnego posługiwania się językiem japońskim dostał pracę w firmie dziadka - The Enterprise Foundation. Dopiero w 1994 roku Edward postanowił poświęcić się aktorstwu.

3. Arnold Schwarzenegger (69)
Były gubernator Kalifornii, znany zarówno z kariery w kulturystyce, jak i roli w wielkich hitach “Terminator”, “Predator” oraz “Conan Barbarzyńca” jest jednym z tych celebrytów, który posiada wykształcenie. Po przybyciu do Stanów Zjednoczonych rozpoczął naukę angielskiego w Santa Monica College, a następnie zdobyła dyplom w zakresie marketingu międzynarodowego w dziedzinie fitness i administracji biznesowej na Uniwersytecie Wisconsin. Kliknij dalej i przejdź na następną stronę

4. James Franco (39)
Franco jest człowiekiem wielu talentów i najwyraźniej posiada jakieś ukryte supermoce! Studiował on język angielski na Uniwersytecie Kalifornijskim (UCLA), pobierał lekcje aktorstwa w Playhouse West oraz ukończył Columbia University`s MFA Writing Program. Jakby tego było mało James Franco uczęszczał do prywatnej szkoły malarskiej University`s Tisch School of the Arts. Obecnie robi doktorat z języka angielskiego.

5. Natalie Portman (35)
Poza pięcioma językami (angielskim, arabskim, hebrajskim, japońskim i francuskim), gwiazda “Czarnego łabędzia” ukończyła kierunek psychologia na Uniwersytecie Harvarda. Jak się okazuje, Natalie Portman jest jedną z najbardziej utalentowanych i wszechstronnych artystów swojego pokolenia. Znalazła również czas, aby podszkolić swoje umiejętności taneczne. Aktorka jest po kursie tańca klasycznego oraz nowoczesnego. Ponadto znalazła czas, aby uczestniczyć w licznych kursach na Uniwersytecie Hebrajskim w Jerozolimie. Przejdź na następną stronę

6. Jodie Foster (54)
Pomimo tego, że stała się sławną gwiazdą Hollywoodu już w wieku 14 lat, zdobywczyni Oscara za rolę w filmach “Oskarżeni” oraz “Milczenie owiec” nie spoczęła na laurach. Jodie Foster zdecydowała się na kierunek literatura angielska, a wkrótce po ukończeniu studiów otrzymała doktorat honoris causa Uniwersytetu Yale. Aktorka ma się czym chwalić.

7. Rowan Atkinson (62)
Pomimo tego, że znany brytyjski aktor jest znany z odgrywania roli najzabawniejszego człowieka w Anglii - Jasia Fasoli, posiada on również dyplom renomowanej uczelni! Co bardziej zaskakuje, Rowan Atkinson posiada dyplom z Elektrotechniki na Uniwersytecie w Oksfordzie. Ponadto w 2006 roku został honorowym członkiem Queen's College. Kliknij dalej i przejdź na następną stronę

8. Lisa Kudrow (53)
Nie daj się zwieść jednemu z najpopularniejszych seriali ostatnich lat: rola Phoebe Buffay w serialu "Przyjaciele" nie ma nic wspólnego z prawdziwym życiem aktorki. W rzeczywistości, aktorka wyróżnia się wśród innych aktorów odkąd ukończyła biologię oraz obroniła dyplom Vassar College. Idąc w ślady ojca, Kudrow przez 10 lat pracowała przy badaniach medycznych.

9. Brian May (69)
W momencie wymówienia imienia i nazwiska tego człowieka, niemal wszyscy natychmiast myślą o legendarnym zespole Queen i przyjaźni muzyka z Freddiem Mercurym. Jak się jednak okazuje, Brian May to nie tylko zespół Queen, ale także nauki ścisłe! Studiował fizykę w Imperial College London w Londynie, otrzymał doktorat honoris causa uniwersytetu w Hertfordshire, w 2007 obronił w Imperial College London i stał się doktorem astronomii. Dodatkowo został mianowany honorowym rektorem Uniwersytetu Johna Moore'a w Liverpoolu.

Źródło: Unsplash / Twitter
Jak widać celebryci to nie tylko sława i wielkie pieniądze! Jeśli podobał Ci się ten artykuł, udostępnij go na Facebooku!

0
Co o tym sądzisz? Dołącz do rozmowy
Kim jest Rami Malek, aktor grający legendarnego Freddiego Mercury?