NiewiarygodneO co kamanNewsy

Opublikowane 2018-01-05
0 Komentarz

9 ciekawostek, o których prawie nikt nie wie!

W dzisiejszych czasach natrafienie w internecie na nieprawdziwe informację jest czyms normalnym. Ludzie wrzucają do sieci przeróżne rzeczy bez żadnej weryfikacji, czym narażają innych na życie w błędzie. Żyjemy w świecie portali społecznościowych, kanałów telewizyjnych, forów oraz innych portali, które dostarczają nam wszystkiego czego tylko dusza zapragnie. Aby zadowolić naszych czytelników oferujemy 9 ciekawostek, o których prawie nikt nie wie!

9 ciekawostek, o których prawie nikt nie wie! 1

1. Najdłużej żyjące zwierzę na świecie
Oczywiście ktoś może powiedzieć, że nie interesuje się statystykami, które zwierze żyje najdłużej czy najkrócej, jednak uważamy, że jest to dość ciekawa informacja. Tytuł najdłużej żyjącego zwierzęcia na Ziemi posiada żółw olbrzymi zamieszkujący atol Aldabra, który należy do Republiki Seszeli. Ogromny żółw przeżył 183 lata co oznacza, że ​​urodził się w tym samym czasie co słynny chemik Mendelejew. Przejdź na następną stronę i dowiedz się więcej!

2. Najszybsze zwierzę na ziemi
O ile rejestratory prędkości nie kłamią to najszybszym zwierzęciem lądowym był gepard, który rozwijał prędkość 110 km/h. Sokół wędrowny rozwija prędkość około 300 km/h w powietrzu co również jest świetnym wynikiem. Jednak absolutnym hitem wydaje się być zapis prędkości małego pajęczaka z gatunku roztoczy znanego jako paratarsotomus macropalpis, który osiąga prędkość 2000 km/h!

3. Najbardziej toksyczne drzewo na Ziemi
Wiele osób nie jest świadomych faktu, że drzewa również potrafią być niebezpieczne. Prawdą jest, że błędnie ocenialiśmy niektóre gatunki. W tym przypadku chodzi konkretnie o Hippomane mancinella, który jest w stanie tworzyć pęcherze na naszej skórze, mając nawet chwilowy kontakt z naszym ciałem. Owoc tej rośliny jest śmiertelnie trujący. Kliknij dalej i przejdź na kolejną stronę!

9 ciekawostek, o których prawie nikt nie wie! 2

4. Woda nie posiada terminu ważności
Jedną z właściwości wody jest to, że nie ma ona daty ważności. Dlaczego więc, na butelkach z wodą znajdziemy nadrukowaną datę? Producenci wody ostrzegają, ponieważ po pewnym czasie butelka w której przechowywana jest woda zaczyna wydzielać toksyczne substancję, które są niebezpieczne dla naszego zdrowia i życia. Jest to również spowodowane dodawaniem do wody różnych komponentów w celu odkażenia wody.

9 ciekawostek, o których prawie nikt nie wie! 3

5. Arbuz Densuke
Chociaż dla wielu ludzi arbuz wydaje się być niczym niezwykłym, to jednak ten arbuz różni się od swoich braci. Arbuz z gatunku Densuke jest jednym z najdroższych owoców, ponieważ za jedną sztukę trzeba zapłacić aż 4000 dolarów! Najciekawsze jest to, że ten arbuz ma smak zbliżony do zwykłego arbuza. Jedyna różnica to miejsce w którym owoc rośnie. Arbuz Densuke uprawiany jest w Japonii. Przejdź na następną stronę

9 ciekawostek, o których prawie nikt nie wie! 4

6. Ser z oślego mleka
Wyjątkowość tego sera, który zyskał miano “najdroższego sera na świecie” leży bardziej w procesie produkcyjnym. Otrzymuje się go z mleka osłów rasy pochodzącej z Bałkanów, która jest zagrożona wyginięciem. Ponieważ mleko ma niską zawartość tłuszczu, konieczne jest dodanie kilku kropli. Oprócz tego, przy produkcji sera nie wykorzystuje się żadnych pestycydów czy chemikaliów. Niestety, kilogram tego sera kosztuje 1000 dolarów.

9 ciekawostek, o których prawie nikt nie wie! 5

7. Potwór Frankensteina nie miał imienia
Kiedy Mary Shelley napisała swoją słynną powieść “Frankenstein” nie nadała temu stworzeniu imienia. Frankenstein został stworzony przez doktora Wiktora Frankensteina z ludzkich zwłok zszytych ze sobą oraz wprawionych w życie przy pomocy wyładowania elektrycznego. Najczęściej imię potwora było kojarzone z postacią doktora, jednak jest to błędem. Kliknij dalej i przejdź na następną stronę

9 ciekawostek, o których prawie nikt nie wie! 6

8. Ślad psów
Psy są uważane przez ludzi za najlepszych przyjaciół. Wielu właścicieli oznacza swoich pupili za pomocą specjalnej obroży przy której wisi wygrawerowany brelok. Dzięki temu właściciel jest w stanie rozpoznać swojego pupila. Jednak są też o wiele łatwiejsze sposoby na identyfikację zwierzęcia. Właściciel jest w stanie poznać psa po kształcie pyska.

9 ciekawostek, o których prawie nikt nie wie! 7

9. Sztuczna inteligencja
Wiele osób myśląc o sztucznej inteligencji uważa to jako coś odległego. Prawda jest taka, że każdego dnia naukowcy dowiadują się coraz więcej w tej dziedzinie. Naukowcy starają się przetestować specjalistyczne maszyny oraz nadać im cechy człowieka, tak aby mogły współgrać z ludźmi. Niewiadomo jak będzie wyglądał świat za 20 lat, jednak możemy być pewni że będzie inaczej.

Źródło: StarStock / Pixabay / Twitter
Jeśli podobał Ci się ten artykuł, udostępnij go na Facebooku!

9 ciekawostek, o których prawie nikt nie wie! 8
0
Co o tym sądzisz? Dołącz do rozmowy
Freddie Mercury, dlaczego lider Queen całą swoją fortunę zostawił kobiecie?