NiewiarygodneO co kamanGwiazdy

Opublikowane 2017-06-06
0 Komentarz

Najbardziej mylące tytuły filmów

Ile razy straciłeś w kinie Swój czas i pieniądze, ponieważ zostałeś oszukany przez źle dobrany tytuł filmu? Niektóre z nich są tak mylące, że kompletnie odbiegają od fabuły filmu. Jest to niezmiernie irytujące jeśli widzisz źle przetłumaczony tytuł. To tak jakby tłumacze zmieniali treść całego filmu. Zdarza się, że Internauci mają dostęp do filmów zagranicznych i znają ich treść, zanim wejdą one do polskich kin. Wtedy następuje weryfikacja treści z polskim tytułem. Czasami można się zdziwić...

Filmy Disney’a

Filmy Disney’a

Animowane filmy, gdzie główne role grają zwierzęta wcale nie są wesołe i infantylne. Popatrzmy na przykład na ,,Króla Lwa". Fabuła filmu pokazuje losy Simby – młodego lwa. Animację “Król Lew” śmiało można uznać za ekranizację jednego z dramatów Szekspira. Zaś “101 Dalmatyńczków” można uznać za apel nawołujący do sterylizacji zwierząt domowych. Myślisz, że takie tytuły są bardziej odpowiednie?

Księżniczki z problemami

Księżniczki z problemami

Każda dziewczynka marzyła o tym, aby zostać księżniczką. Jednak życie księżniczek nie jest wolne od kłopotów. Wszystko wskazuje na to, że główna bohaterka filmu “Piękna i Bestia” cierpi na syndrom sztokholmski. Ofiara porwania zaczyna darzyć sympatią swojego oprawcę, więc dlaczego nie zatytuować filmu “ Syndrom Sztokholmski”?
Kliknij "Następna strona" żeby przejść do dalszej części artykułu.

Księżniczki z problemami 1

W imię miłości

Zarówno Mała Syrenka jak i Quasimodo musieli coś poświęcić w imię miłości. W rzeczywistości nie zawsze wygrywali. Aby zdobyć serce Erika, Ariel poświęciła swój głos. Natomiast Quasimodo zamiast miłości Esmeraldy otrzymuje jedynie przyjaźń, gdyż piękna Cyganka kocha Febusa. “Mała Syrenka” powinna więc nosić tytuł: Zmień się dla swojego faceta”, a “Dzwonnik z Notre-Dame”- “ Zostańmy przyjaciółmi”

W imię miłości

Damskie sprawy

Jakie tytuły powinny nosić filmy “Grease” i “Pretty Woman”? “Dobra dziewczyna zadaje się z prostakiem” to właściwy tytuł dla produkcji z Oliwią Newton-John i Johnem Trawoltą. “Pretty Woman” opowiada historię biznesmen Edwarda, który płaci Vivian za tydzień spędzony w jej towarzystwie. “Najstarszy zawód świata” to propozycja tytułu dla filmu z Julią Roberts i Richardem Gerem.

Damskie sprawy

Wszystko o Mattcie Damon

Matt Damon to obecnie jeden z najbardziej popularnych amerykańskich aktorów. Gwiazda serii filmów o Bournie i “Marsjanina”, którego tytuł powinien brzmieć “Kolejna misja ratowania Matta Damona”. Natomiast alternatywny tytuł dla przygód Bourna powinien brzmieć :” Bourne powinien być bardzo zajęty.”

Wszystko o Mattcie Damon

Ukryte znaczenia

Alternatywny tytuł wszystkich części “Władcy Pierścieni” powinien brzmieć :”Małe ludziki chodzą i walczą przez 12 godzin”. Jak powinien brzmieć tytuł kolejnej adaptacji J.K. Rowling “Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”? Proponujemy zmienić tytuł filmu na “J.K. Rowling- jak zarobić kolejny milion dolarów?”

Ukryte znaczenia

Leo i jego droga do Oscara

W jaki sposób można opisać przebieg kariery Leonarda DiCaprio? Wystarczy wykorzystać dwa filmy : “Titanic” i “Zjawa”. Alternatywny tytuł dla “Zjawy” to “Pogryziony przez niedźwiedzia- zrób wszystko, aby dostać Oscara”, zaś “Titanic” powinien nosić tytuł - “Gdyby nie zabrakło miejsca na desce”.

Leo i jego droga do Oscara

O co chodzi?

Na koniec dwa filmy uwielbiane przez nastolatki: “Tron: Dziedzictwo” i ostatnia część z serii sagi o wampirach czyli “Zmierzch”. Proponujemy zamienić tytuł na “Zmierzch- ostateczne rozwiązanie”. Film “Tron” z 1982 stał się filmem kultowym, kreującym własną markę. Zaliczamy do tego kilka gier komputerowych, komiksy i kreskówkę. Film doczekał się kontynuacji w 2010 roku. Proponujemy zmienić tytuł filmu z “Tron: Dziedzictwo“ na “Daft Punk całą godzinę”

Źródło: Sineself, Dialegre.com
Nie zapomnij udostępnić artykułu swoim znajomym i polubić naszą stronę na Facebooku!

 O co chodzi?
0
Co o tym sądzisz? Dołącz do rozmowy

7 Najdziwniejszych rzeczy, na które gwiazdy wydały pieniądze