Niewiarygodne

Opublikowane 2018-01-02
0 Komentarz

Niesamowity sposób, w jaki rosną warzywa, owoce i niektóre orzechy!

Kiedy kupujemy owoce i warzywa w supermarkecie, nie zastanawiamy się w jaki sposób się tam dostały. Wiele osób po prostu wchodzi do marketu, bierze produkty, które są im potrzebne i wychodzi. Jednak skąd się wzięły na półkach w sklepie? Gdzie rosną i skąd pochodzą? Poniżej przedstawiamy kilka przykładów tego, w jaki sposób rosną warzywa, owoce oraz niektóre orzechy! Sprawdź koniecznie!

1. Migdały

Migdały pochodzą z Azji Środkowej i Południowo-Zachodniej, a następnie zostały sprowadzone do Kalifornii w 1840 roku. Kiedy posiadasz drzewo migdałowe, dobrze jest wiedzieć, że nie toleruje ono mokrej gleby i jest bardzo podatne na wahania temperatur. Owoce migdałowca rozwijają się najlepiej w wysokich temperaturach oraz w miejscach nasłonecznionych.
Przejdź na następną stronę

2. Kiwi

Kiwi nazywane inaczej agrestem chińskim, który rośnie dziko w Chinach. Drzewa kiwi rosną w miejscach, w których nie są narażone na działanie zimna. Odpowiednia gleba do uprawy owoców kiwi to ziemia sucha, ponieważ założenie plantacji w miejscu, gdzie jest dużo wody spowoduje, że owoce zaczną się źle rozwijać i będą szybko gnić.

3. Ananasy

Ananasy są to owoce, które w naturalnym środowisku wyrastają tylko i wyłącznie w Ameryce Południowej. Dziś, największe uprawy ananasów znajdują się w Chinach, Filipinach, Brazylii i Meksyku. Owoc ananasa dojrzewa w okresie letnim, jednak należy mu zapewnić odpowiednie warunki środowiska. Ananasy idealnie nadają się do zjedzenia na surowo jak i do przetworzenia na dżem czy sok.
Kliknij dalej i przejdź na następną stronę!

4. Komosa ryżowa

Komosa ryżowa jest to gatunek rośliny, który jest uprawiany w Ameryce Południowej. Dzięki temu, że komosę można dodać do wielu dań, stała się ona bardzo popularna. Komosa ryżowa jest jednym z najlepszych źródeł błonnika, witaminy z grupy B oraz białek. Osoby, które nie tolerują glutenu również mogą ją bezpiecznie spożywać.

5. Brukselka

Warzywo to potrzebuje umiarkowanej pogody, aby rosnąć. Brukselka dojrzewa powoli, a jej smak jest bardzo charakterystyczny. Warzywo dojrzewające w suchym i gorącym klimacie miałoby kwaśny smak, który zdecydowanie nie przypadły nam do gustu. Brukselka potrzebuje odpowiedniego nawodnienia oraz 6 godzin umiarkowanego słońca, aby dojrzewać.
Kliknij dalej i zapoznaj się z dalszą częścią artykułu!

6. Karczoch

Karczochy to gatunek rośliny wieloletniej, który wcześniej uprawiany był tylko i wyłącznie w rejonie Morza Śródziemnego. Obecnie jest uprawiany również w Europie. Karczochy są dodawane do wielu potraw, a dzięki zawartości inuliny mogą być spożywane przez osoby chore na cukrzycę. Drogocenne składniki znajdujące się w karczochach są również wykorzystywane w przemyśle kosmetycznym.

7. Orzech indyjski

Znany również jako nanercz zachodni, który pochodzi z obszaru Ameryki Południowej. Owoce orzecha indyjskiego rosną na drzewie, którego wysokość sięga do 8 m. Widząc nanercz zachodni na pewno zwrócimy uwagę na jego dziwny kształt. Górna część owocu nazywana jest jabłkiem nanercznym, a pozostała część to owoc właściwy.

8. Seler

Seler rośnie w ziemi, która koniecznie musi być żyzna i odpowiednio nawilżona. Nie toleruje ciepła i wymaga długiego procesu wzrostu. Oprócz tego, wymaga dużej ilości wody we wszystkich czterech porach roku. Dojrzały seler, który rósł bez odpowiedniej ilości wody, będzie niewielki i przesuszony. Ponadto, uprawy selera powinny być regularnie nawożone i sadzone w niewielkich odstępach od siebie.
Źródło: Twitter
Jeśli podobał Ci się ten artykuł, udostępnij go na Facebooku!

1
Co o tym sądzisz? Dołącz do rozmowy

Szczątki Arki Noego znalezione na lodowcu. Jakie ma to znaczenie dla ludzkości?