Porady

Opublikowane 2018-01-01
1 Komentarz

7 rzeczy, których nie należy robić podczas kłótni z partnerem

W momencie, gdy jesteś w związku, czasami zdarza się tak, że w pewnych sytuacjach macie ze swoim partnerem odmienne zdanie. Jest to całkowicie normalne i nikt nie powinien mieć z tym problemu. Jednak ludzie są różni i niekiedy pojawiają się niepotrzebne nerwy, które mogą mała sprzeczkę zamienić w ogromną kłótnie. Należy pamiętać, że wystarczy jedno słowo za dużo i możemy zranić bliską osobę. Dlatego też, powinniśmy unikać wypowiadania słów, których moglibyśmy potem żałować, a ponadto panować nad emocjami. Sprawdź, czego nie powinno się robić podczas kłótni z partnerem!

1.Nie angażuj członków rodziny

Kiedy kłócisz się ze swoim partnerem, koniecznie powinniście unikać angażowania w konflikt innych członków rodziny lub znajomych. Dotyczy to szczególnie par, które mają dzieci. W czasie kłótni należy odsunąć się na taką odległości, aby dzieci nie słyszały. Dziecko, które słyszy kłótnie rodziców ma później ogromny problem z nawiązywaniu kontaktów z innymi ludźmi.
Przejdź na następną stronę i dowiedz się więcej!

1.Nie angażuj członków rodziny 1

2. Unikaj przemocy

Przemoc nigdy nie rozwiąże niczego, a tym bardziej konfliktu pomiędzy dwoma osobami. Zarówno przemoc fizyczna jak i psychiczna są bardzo ostro karane i nie powinny mieć w ogóle miejsca. Podczas kłótni ludzie mogą pokazać swoje najgorsze strony oraz stracić panowanie nad swoim zachowaniem. Może się okazać, że nasz partner ma problem z agresją, co bardzo negatywnie wpłynie na wasz związek.

2. Unikaj przemocy

3. Nie mieszaj problemów

Kiedy Twój partner ma sporo wad, które bardzo Ci przeszkadzają, postaraj się za wszelką cenę nie wspominać mu tego podczas kłótni. Unikaj używania argumentów, które nie mają związku z daną sytuacją. Staraj się również nie wyciągać na wierzch sytuacji, która miała miejsce rok czy dwa lata temu. Wypominanie tego typu wydarzeń nie ma najmniejszego sensu.
Kliknij dalej i zapoznaj się z dalszą częścią artykułu!

3. Nie mieszaj problemów

4. Nie mów o rozwodzie lub o rozpadzie związku

Podczas kłótni z mężem lub partnerem najgorsze co można zrobić to zaszantażować mężczyznę rozwodem lub końcem związku. Kiedy partner usłyszy, że kobieta pragnie zakończyć związek staje się bardzo nerwowy i przestaje panować nad emocjami. Jeśli naprawdę myślisz o zakończeniu związku, warto porozmawiać z partnerem w bardziej sprzyjających warunkach.

4. Nie mów o rozwodzie lub o rozpadzie związku

5. Nigdy nie wychodź z domu podczas kłótni

Ucieczka w trakcie poważnej dyskusji to najgorsza rzecz, jaką można zrobić. Jeśli mamy ochotę wyjść i ochłonąć, zróbmy to w momencie kiedy sytuacja już trochę się uspokoi. Wychodzenie w trakcie kłótni sprawi, że konflikt dodatkowo się zaostrzy, a nasz parter stwierdzi, że go ignorujemy. Dlatego też warto trzymać nerwy na wodzy, a później iść się przewietrzyć.
Przejdź na następną stronę

6. Nie dyskutuj publicznie

Kiedy jesteś w miejscu publicznym i prowadzisz zażartą dyskusję, postaraj się uspokoić i udać do miejsca, w którym nikt was nie usłyszy. Najlepszą rzeczą jaką można zrobić to na spokojnie przekonać partnera, że to nie czas i miejsce na tego typu rozmowy. Postaraj się uspokoić i przejdź do miejsca, gdzie możecie porozmawiać i wyjaśnić problem.

6. Nie dyskutuj publicznie

7. Nie kładź się spać obrażonym

Jeśli kłóciliście się z partnerem i teraz każde z was jest obrażone to pamiętaj, aby pod żadnym pozorem nie kłaść się spać obrażonym. O wiele lepiej jest wyjaśnić sobie wszystko przed snem, niż iść spać kiedy atmosfera jest napięta. Warto przed pójściem spać przeprosić, a rano kiedy się obudzimy będzie już o wiele lepiej.
Przejdź na następną stronę

Zwroty, których nie powinniśmy mówić swojemu partnerowi:

1. “Wszystko w porządku”
Mówienie partnerowi, że wszystko jest w porządku, kiedy tak naprawdę jesteśmy wściekli jest złym pomysłem. Udawanie, że wszystko jest dobrze sprawia, że stajemy się jak bomby z opóźnionym zapłonem.
2. “To niedorzeczne”
Wypowiadając te słowa powinniśmy się liczyć, że bardzo urazimy swoją drugą połówkę. Mówienie wprost, że coś nie ma sensu działa bardzo niekorzystnie.

Zwroty, których nie powinniśmy mówić swojemu partnerowi:

3. “Och, to wspaniale”
Nawet jeśli oboje macie nieco sarkastyczne poczucie humoru, to postarajcie się nie wypowiadać pewnych zwrotów, które dodatkową mogą spotęgować konflikt.
4. “Ty nigdy...” lub “Ty zawsze...”
Zapewnianie, że partner nigdy lub zawsze czegoś nie robi jest wyjątkowo irytujące. Poza tym, nieładnie jest mówić pewne rzeczy podczas kłótni. O wiele lepiej porozmawiać na spokojnie.

Zwroty, których nie powinniśmy mówić swojemu partnerowi: 1

5. “Uspokój się”
Mówienie komuś, że ma się uspokoić działa zupełnie odwrotnie. W rzeczywistości, człowiek słysząc taki zwrot denerwuje się jeszcze bardziej.
6. “Zostaw to”
Podczas kłótni ludzie są zdolni do wszystkiego. Jednak w pewnym momencie, kiedy nie mamy siły, chcemy po prostu odejść i odpocząć. Najczęściej wtedy mówimy drugiej połówce żeby zostawić to tak jak jest. Niestety, ten zwrot jest zdecydowanie nie na miejscu.
Źródło: Pixabay / GIphy
A czy Ty potrafisz opanować emocje podczas kłótni? Jeśli podobał Ci się ten artykuł, udostępnij go na Facebooku!

Zwroty, których nie powinniśmy mówić swojemu partnerowi: 2
0
Co o tym sądzisz? Dołącz do rozmowy

7 zwrotów o wiele potężniejszych niż “Kocham Cię”...
Agnieszka Anna Rogowska
Agnieszka Anna Rogowska 06.01.2018, 06:13
Swieta prawda slowa moga bardzo mocno ranic