Testy

Opublikowane 2017-12-29
0 Komentarz

5 zdjęć, dzięki którym możecie przetestować swoją inteligencję!

Czy kiedykolwiek mieliście przeczucie, że coś jest nie tak? Być może, gdy wracaliście późno w nocy do domu mieliście przeczucie, że ktoś za wami idzie lub, że coś złego może się stać. Wiele osób ignoruje “wewnętrzny głos” i przeczucia uważając, że jest to tylko i wyłącznie wymysł wyobraźni. Nauczyliśmy się myśleć, że powinniśmy wierzyć w to co widzimy, a nie w to co podpowiada nam umysł.

5 zdjęć, dzięki którym możecie przetestować swoją inteligencję! 1

Jednak czasami warto by było zastanowić się kilka minut, czy nasz mózg nie próbuje dać nam dobrej rady, z której powinniśmy skorzystać. Nasz “wewnętrzny głos”, to dziwne uczucie w żołądku, które stara się nam podpowiedzieć co powinniśmy zrobić. Czy na przykładzie zdjęcia jesteś w stanie powiedzieć co widzisz na załączonym obrazku? Czy intuicja sprawi, że uda Ci się udzielić właściwą odpowiedź?
Przejdź na następną stronę!

5 zdjęć, dzięki którym możecie przetestować swoją inteligencję! 2

Zasadniczo ćwiczenia przedstawione poniżej powinny być wykonane tak szybko, jak to tylko możliwe. To oznacza, że nie należy patrzeć na dane zdjęcie dłużej niż przez 3 sekundy, ponieważ w tym przedziale czasu do głosu dochodzi nasza intuicja. Staraj się nie patrzeć na zdjęcia więcej niż raz oraz graj uczciwie. Spójrz na poniższe zdjęcie i powiedz, który chłopiec stał się znanym piłkarzem?

5 zdjęć, dzięki którym możecie przetestować swoją inteligencję! 3

Oczywiście! To zadanie było bardzo proste! Chłopiec na zdjęciu stał się nie tylko bardzo sławny ale został również profesjonalnym piłkarzem. Lionel Messi, zawodnik FC Barcelona jest zawodnikiem znanym na całej planecie. Chłopczyk po prawej stronie to dziecko pochodzące z Kambodży. Pomimo tego, że obydwoje są przedstawieni z piłką, to jednak intuicja podpowiedziała nam, aby zwrócić uwagę na chłopca po lewej.
Kliknij dalej i zapoznaj się z dalszą częścią artykułu!

5 zdjęć, dzięki którym możecie przetestować swoją inteligencję! 4

Ludzie potrzebują instynktu, aby być w stanie podejmować najlepsze decyzję dotyczące życia codziennego. Dlatego też, spontaniczne decyzje mogą okazać się zdecydowanie najlepsze. Patrząc na poniższe zdjęcie możemy z łatwością stwierdzić, że jest to tablica zapisana kredą. Jednak po dogłębnej analizie możemy stwierdzić, że jest to coś zupełnie innego.

5 zdjęć, dzięki którym możecie przetestować swoją inteligencję! 5

Co podpowiada Ci intuicja? Wydaje się to niewiarygodne, że sztuka współczesna osiągnęła takie ekstremum. Jak się okazuje, zdjęcie pokazane powyżej przedstawia jedno z najsłynniejszych dzieł amerykańskiego malarza Cy Twombly. Dzieło powstało w 1968 roku, a następnie zostało sprzedane za niewiarygodną kwotę 70 milionów dolarów. Inne dzieła zmarłego w 2011 roku artysty, można podziwiać w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku oraz w Luwrze w Paryżu.
Przejdź na następną stronę!

5 zdjęć, dzięki którym możecie przetestować swoją inteligencję! 6

Jak zaobserwowano, intuicja jest procesem, który daje możliwość poznania czegoś bezpośrednio, bez wykorzystania analitycznego myślenia. Pokonywanie różnic między świadomymi, a nieświadomymi częściami naszego umysłu, ale także między instynktem, a rozumem. Jednak większość z nas czuje się niekomfortowo, jeśli chodzi o używanie intuicji jako narzędzia przewodniego. Patrząc na kolejne zdjęcie możemy zaobserwować dwie fotografie. Która z przedstawionych osób była na pokładzie RMS Titanic?

5 zdjęć, dzięki którym możecie przetestować swoją inteligencję! 7

Jeśli Twoja odpowiedź brzmi, że pasażerkę Titanica była elegancka kobieta po prawej, to niestety jesteś w błędzie. Kobieta przedstawiona na fotografii to Gloria Swanson, aktorka i producentka amerykańskiego kina, zwyciężczyni Złotego Globu, która zmarła w 1983 roku w wieku 84 lat. Mężczyzna po lewej to Frederick Fleet, brytyjski żołnierz piechoty morskiej, który pracował jako stróż na słynnym liniowcu RMS Titanic. Co ciekawsze, mężczyzna przeżył tragedię statku.
Przejdź na następną stronę i zapoznaj się z dalszą częścią artykułu!

5 zdjęć, dzięki którym możecie przetestować swoją inteligencję! 8

Niektórzy z nas mogą wstydzić się przyznać do tego, że słuchają się intuicji w 90%. Jednak są takie osoby, które z ogromnym dystansem traktują komunikaty wysyłane przez ludzki instynkt. Czasami jednak wypadałoby wykorzystać prawdziwą moc naszej intuicji i posłuchać “wewnętrznego głosu”. Na kolejnym zdjęciu możemy zauważyć dwóch mężczyzn, z których jeden skrywa mroczną tajemnice, a drugi jest względnie normalną osobą.

5 zdjęć, dzięki którym możecie przetestować swoją inteligencję! 9

Jeśli Twoja odpowiedź brzmi, że niebezpiecznym mężczyzną jest człowiek po lewej to się mylisz! Mężczyzna ten to Michael Ricci, były zawodowy kanadyjski hokeista, który grał 16 sezonów w National Hockey League dla Philadelphia Flyers. Mężczyzna po lewej to Harold Frederick Shipman, oskarżony o zabicie 218 swoich pacjentów z których 80% to kobiety! Shipman popełnił samobójstwo w 2004 roku.
Kliknij dalej i sprawdź kolejną stronę!

5 zdjęć, dzięki którym możecie przetestować swoją inteligencję! 10

Podobno ludzie różnią się od zwierząt umiejętnością rozumowania oraz tym, że nie ulegają instynktownym impulsom. Moglibyśmy powiedzieć, że jesteśmy zwierzętami, które potrafią kierować się instynktem, jednocześnie wykorzystując rozum. Dlaczego więc częściej kierujemy się rozumem? W ostatnim zadaniu musisz zmierzyć się z przedstawieniem dwóch mężczyzn. Pytanie brzmi, który z nich cierpi na schizofrenię?

5 zdjęć, dzięki którym możecie przetestować swoją inteligencję! 11

Mężczyzna po lewej to John Forbes Nash, amerykański matematyk znany z teorii gier, geometrii różniczkowej i równań różniczkowych cząstkowych, który w 1994 r. otrzymał nagrodę Nobla w dziedzinie ekonomii. jednak pomimo swoich osiągnięć, mężczyzna cierpiał na schizofrenię. Mężczyzna po prawej to David Berkowitz, seryjny morderca ze Stanów Zjednoczonych, który został skazany na 365 lat więzienia za zabójstwo sześciu osób oraz ciężkie zranienie kolejnych siedmiu. Na pierwszy rzut oka ciężko określić, kto tak naprawdę jest kim.
Źródło: StarStock / YouTube - DeToxoMoroxo
Jeśli podobał Ci się ten artykuł, udostępnij go na Facebooku!

5 zdjęć, dzięki którym możecie przetestować swoją inteligencję! 12
1
Co o tym sądzisz? Dołącz do rozmowy

Tylko ludzie ze współczynnikiem IQ powyżej 150 mogą zauważyć różnicę na tych fotografiach!