Niewiarygodne

Opublikowane 2017-12-28
0 Komentarz

Historia 5 najbardziej znanych logo wytwórni kinowych

Logo jest to charakterystyczny obraz, który jest używany najczęściej przez różnego typu firmy, instytucje oraz marki. Jest to charakterystyczna grafika, rysunek, napis, symbol lub inna forma graficzna, która służy jako element rozpoznawalny dla danej marki. Logo widzimy każdego dnia sięgając po swój telefon, bluzkę, spodnie czy też robiąc zakupy w sklepie spożywczym.

Widzieliśmy je setki tysięcy razy i nasz mózg automatycznie kojarzy je z daną firmą. Dzięki temu, widząc logo kojarzymy je od razu z produktem oraz marką. Jednak czy zastanawialiście się kiedyś w jaki sposób tworzone są loga? Dziś postanowiliśmy się skupić tylko i wyłącznie na logo znanych wytwórni filmowych, które każdy z was na pewno kojarzy.
Przejdź na następną stronę i sprawdź, jak powstały rozpoznawalne przez wszystkich loga!

1. Columbia Pictures

Pierwszą amerykańską wytwórnią jest Columbia Pictures należąca do Columbia TriStar Motion Picture Group, która została założona w 1919 roku pod zupełnie inną nazwą. Dopiero od 1924 roku wytwórnia widnieje pod nazwą doskonale nam znaną. Kobieta widniejąca w logo wytwórni jest nieznana. Nikt nigdy nie ujawnił jej personaliów. Krążyły pogłoski, że w 1993 roku pierwsza postać została zastąpiona przez gospodynię domową, którą wszyscy uważali za aktorkę.

2. DreamWorks

Jak powszechnie wiadomo, wytwórnia DreamWorks została założona w 1994 roku przez Davida Geffena, Stevena Spielberga i Jeffreya Katzenberga. Od tego czasu, wytwórnia odniosła niebywałe sukcesy i zdołała wyprodukować i dystrybuować filmy takie jak “Shrek”, “Kung Fu Panda” czy “Jak wytresować smoka”.
Kliknij dalej i dowiedz się więcej!

Jednak amerykańska wytwórnia stała się również rozpoznawalna dzięki charakterystycznemu logo, które zna praktycznie każdy. Steven Spielberg sam wymyślił logo, które jest obecnie symbolem wytwórni. Chłopak z wędką siedzący na części księżyca to oryginalny pomysł Spielberga, który okazał się strzałem w dziesiątkę.

3. 20th Century Fox

William Fox założył swoją firmę "Fox Film Corporation" w 1915 roku. Początkowo skupiał się na budowie teatrów, jednak stopniowo zaczął produkować filmy. Sukces wytwórni doprowadził do rozmów dotyczących podpisania umowy z dużą firmą MGM, jednak ze względu na kryzys giełdowy nigdy nie doszło do podpisania umowy.
Przejdź na następną stronę

Jakiś czas później Fox Film Corporation zbankrutowała, a William Fox trafił do więzienia, tracąc kontrolę nad stworzoną przez siebie firmą. W 1935 roku Fox Film połączył się z zupełnie nowym 20th Century Pictures. W latach 70. logo nie było używane, co wywołało fale wielkiej krytyki ze strony widzów. Po pewnym czasie logo powróciło, jednak otrzymało kilka modyfikacji.

4. Paramount Pictures

Paramount Pictures została założona 8 maja 1912 r. przez Adolpha Zukora. Wytwórnia stała się jedną z najważniejszych firm w tym sektorze. Pierwsze logo, przypuszczalnie zostało narysowane na serwetce i była to góra, która była ważną częścią życia krewnych Williama Wadswortha, twórcy Paramount Pictures. Z tego właśnie powodu postanowił, że na logo wytwórni znajdzie się właśnie ta góra.
Kliknij dalej i przejdź na następną stronę

Gwiazdy, które znajdują się w logo Paramount Pictures są bardzo istotnym elementem, ponieważ oznaczają one aktorów i aktorki, którzy podpisali kontrakt z producentem. Drugie logo firmy zostało stworzone w 1952 roku, a następnie w 1987 roku zostało stworzone przez CGI. Właśnie to logo możemy do dziś oglądać widząc film wyprodukowany przez wytwórnie Paramount Pictures.

5. Metro Goldwyn Mayer

Klasyczne logo z lwem zostało stworzone w 1916 roku dla Goldwyn Pictures Corporation przez Howarda Dietza. Powiedział on, że zdecydował się użyć lwa jako maskotki firmy jako hołd dla Columbia University, którego pseudonim to “The Lions”. W 1924 roku powstało Metro Goldwyn Mayer, a pierwszym lwem był “Jackie”, który wydał swój charakterystyczny ryk w 1928 roku. Niestety lew, którego doskonale znamy dziś to lew imieniem Leo, jest on siódmy z kolei i “ryczy” dla nas nieprzerwanie od około 1956 roku. Oczywiście podczas nagrywania lwa, żaden z nich nie leżał związany w ten sposób. Obrazek poniżej to oczywiście Photoshop.
Źródło: Twitter / Imgur
Jeśli podobał Ci się ten artykuł, udostępnij go na Facebooku!

1
Co o tym sądzisz? Dołącz do rozmowy

Szczątki Arki Noego znalezione na lodowcu. Jakie ma to znaczenie dla ludzkości?