O co kamanTesty

Opublikowane 2017-12-28
8 Komentarz

Tylko ludzie ze współczynnikiem IQ powyżej 150 mogą zauważyć różnicę na tych fotografiach!

Kto z nas nie chciałby mieć współczynnika IQ powyżej 150? Tak naprawdę, każdy z nas pragnie być inteligentny oraz udowadniać swoją inteligencję na każdym kroku. Pomimo tego, że w sieci są dostępne testy, które mogą określić nasze IQ, to wciąż mało kto uważa ten wynik za miarodajny. W takich testach bardzo często pojawia się zadanie, w którym należy odnaleźć różnicę pomiędzy dwoma rzekomo identycznymi obrazkami. Czy jesteś w stanie zaobserwować wszystkie błędy?

Tylko ludzie ze współczynnikiem IQ powyżej 150 mogą zauważyć różnicę na tych fotografiach! 1

Na początek przedstawimy Ci tę piękną dziewczynę. Ten rysunek z początku XX wieku doskonale odzwierciedla modę tamtych czasów, w której dominującym kolorem była biel. Po lewej stronie na środku widzimy przyjaźnie wyglądającego psa, który zajął miejsce zaraz obok swojej właścicielki. Chociaż mina dziewczyny zdaje się świadczyć o tym, że jest nieco znudzona, to jednak wierzymy, że dostrzeżesz pewną drobną różnicę.
Przejdź na następną stronę, aby sprawdzić co to za różnica!

Tylko ludzie ze współczynnikiem IQ powyżej 150 mogą zauważyć różnicę na tych fotografiach! 2

Spoglądając na zdjęcie, na pierwszy rzut oka ciężko zauważyć czego na nim brakuje. Pies wciąż wiernie siedzi obok swojej pani, kapelusz leży tak jak powinien, a suknia wciąż jest biała. Może jakiś detal tkwi w tkaninie na której leży? Przyglądnij się uważnie jeszcze raz i dokładnie przeanalizuj zdjęcie. Jak widzisz, na drugim zdjęciu brakuje wachlarza! Było to łatwe zadanie? Przejdźmy dalej!

Tylko ludzie ze współczynnikiem IQ powyżej 150 mogą zauważyć różnicę na tych fotografiach! 3

Każdy z nas ma czasami taki dzień, że wolałby siedzieć w domu i nigdzie nie wychodzić. Niekiedy jesteśmy przygnębieni z powodu utraty kogoś bliskiego, a innym razem dopada nas smutek z powodu tego, że coś w naszym życiu nie idzie dobrze. Często mówi się, że w dzisiejszych czasach wszystko jest zapomniane i każdy z nas żyje tylko i wyłącznie swoimi problemami. Jednak patrząc na ten obraz, pochłoniętej w melancholii dziewczyny, każdy ma problem ze znalezieniem jednego drobnego szczegółu.
Przejdź na następną stronę i poznaj dalszą część testu!

Tylko ludzie ze współczynnikiem IQ powyżej 150 mogą zauważyć różnicę na tych fotografiach! 4

Kiedy jesteśmy smutni może się wydawać, że ignorujemy wszystko co się dzieję wokół nas. W chwili kiedy dopada człowieka smutek i przygnębienie, liczy się tylko to co miało miejsce w danej chwili. Czasami człowiek nie zdaje sobie sprawy z tego, że ktoś zmienił jeden z elementów wyposażenia ich mieszkania albo usunął pewien drobiazg. Czy widzisz, że na zdjęciu brakuje nadruku na wazonie?

Tylko ludzie ze współczynnikiem IQ powyżej 150 mogą zauważyć różnicę na tych fotografiach! 5

Przez cały XIX wiek kobiety w zdecydowanej większości przebywały w domu i starały się dbać o czystość oraz o dzieci i męża. Zwykle to mąż utrzymywał całą rodzinę i to jego zadaniem było zatroszczyć się o dobrobyt rodziny. Oczywiście kobieta będąca w domu wykonywała równie ciężką pracę. Na zdjęciu widzimy kobietę w średnim wieku, która stara się napełnić dzban. Czy widzisz jakąś różnicę?
Przejdź na następną stronę i sprawdź odpowiedź!

Tylko ludzie ze współczynnikiem IQ powyżej 150 mogą zauważyć różnicę na tych fotografiach! 6

Gdzie może być ta różnica? Ubranie kobiety wydaje się być identyczne, podobnie jak pozostałe przedmioty, które znajdują się w zasięgu kobiety. Może są to naczynia, które znajdują się po prawej stronie w dolnym rogu obrazu? Niestety. Żaden z wymienionych elementów nie uległ zmianie. Jednak wystarczy spoglądać na wiszący ręcznik bądź zasłonę wystającą u góry z okna.

Tylko ludzie ze współczynnikiem IQ powyżej 150 mogą zauważyć różnicę na tych fotografiach! 7

Pranie naszych ubrań jest niewątpliwie czymś bardzo ważnym dla nas i oczywiście dla wszystkich osób wokół. Nieprzyjemny zapach znoszonych ubrań, który możemy zafundować naszym współpracownikom jest zdecydowanie tym, czego woleliby uniknąć. Z drugiej strony kombinacja wody i mydła do usunięcia plamy z obrusu może wydawać się niewystarczająca. Jak jednak będzie w tym przypadku?
Kliknij dalej i sprawdź!

Tylko ludzie ze współczynnikiem IQ powyżej 150 mogą zauważyć różnicę na tych fotografiach! 8

Osoby, które wciąż starają się rozwiązywać specjalnie przygotowane zagadki na pewno zauważyły, że na pierwszym obrazie w prawym dolnym rogu stała brązowa waza. Na kolejnym zdjęciu brązowej wazy nie widać, co oznacza, że to właśnie ona jest elementem, którego brakuje. Zadania, które do tej pory rozwiązaliście były tylko rozgrzewką. Kolejna zagadka sprawi, że nawet osoby z IQ zbliżonym do 150 będą miały kłopot z rozwiązaniem!

Tylko ludzie ze współczynnikiem IQ powyżej 150 mogą zauważyć różnicę na tych fotografiach! 9

Ta młoda dziewczynka wydaje się planować jakiś bardzo oryginalny żart, ponieważ jej przebiegły wyraz twarzy mówi wszystko. Zastanawiasz się co takie próbuje zrobić? Niestety, tego się nie dowiemy, jednak ważniejsze jest to, że oba rysunki nie są całkowicie identyczne. Jak myślisz, czego brakuje na jednym z nich? Przyglądnij się uważnie.
Przejdź na następną stronę!

Tylko ludzie ze współczynnikiem IQ powyżej 150 mogą zauważyć różnicę na tych fotografiach! 10

Ponad 30 lat temu, dzieci nie miały do dyspozycji różnego typu “zabawek” elektronicznych. Każde dziecko bawiło się prawdziwymi zabawkami lub wychodziło na dwór z przyjaciółmi. Każdy bawił się przedmiotami, które akurat wpadły w rękę. W taki oto sposób spinacze do bielizny, talerze czy kamienie mogły sprawić, że nudny wieczór stawał się niesamowity! Wracając do rysunku, przyglądnij się uważnie co dziewczynka trzyma w ręce. Czy widzisz różnicę?

Tylko ludzie ze współczynnikiem IQ powyżej 150 mogą zauważyć różnicę na tych fotografiach! 11

Jeśli udało Ci się znaleźć wszystkie różnicę w czasie nie dłuższym niż 5 sekund, możesz być z siebie dumny! Nie każdy jest w stanie, w tak krótkim czasie odgadnąć jakie przedmioty zostały usunięte na poszczególnych rysunkach. Osoby, które są w stanie to zrobić, mają się czym chwalić. Ich IQ wynosi bowiem ponad 150! Niewiele osób może pochwalić się takim wynikiem. Brawo!
Źródło: StarStock / Imgur
Jeśli podobał Ci się ten artykuł, udostępnij go na Facebooku!

Tylko ludzie ze współczynnikiem IQ powyżej 150 mogą zauważyć różnicę na tych fotografiach! 12
1
Co o tym sądzisz? Dołącz do rozmowy

Tajemnice “Coco”, które Pixar ukrył przed widzami
Madzia Ku
Madzia Ku 23.09.2018, 05:13
To był najprostszy test na spostrzegawczość jaki robiłam. Różnice widziałam już w czasie czytania tekstu. Na pewno nie ma to nic wspólnego z IQ :/
Jadwiga Polak Pielesz
Jadwiga Polak Pielesz 03.01.2018, 06:13
W łamigówkach dla sześciolatka widziałam trudniejsze zadania. Jeżeli taka prościzna jest wyznacznikiem IQ powyżej 150, to mam w domu pięcioletniego geniusza
Anna Maria Magdalena
Anna Maria Magdalena 03.01.2018, 06:13
To coś na dole po prawej stronie w miedzianym kolorze.
Bożena Obremska
Bożena Obremska 03.01.2018, 06:13
Po prawej stronie na dole wygląda jak miedziany, brązowy dzban.
Joanna Konopka Kasprowicz
Joanna Konopka Kasprowicz 03.01.2018, 06:13
Bez jaj zajęło mi 2 sekundy rozwiązanie tej lamigowki nie wiedziałam że mam takie wysokie IQ jestem geniuszem
Dominika Budziak
Dominika Budziak 03.01.2018, 06:13
Te różnice są tak widoczne, że chyba nie ma szans żeby nie zauważyć którejkolwiek. Małe dziecko by to rozwiązało
Irena Duda
Irena Duda 03.01.2018, 06:13
Bez przesady,są różnice widać to na ścianach po obu jej stronach.
Vanessa Livia Wilsson
Vanessa Livia Wilsson 03.01.2018, 06:13
nie było trudne. Osoba spostrzegawcza od razu zauważy. IQ nie ma tu nic wspólnego!