NiewiarygodneO co kaman

Opublikowane 2017-12-27
0 Komentarz

9 najdziwniejszych rzeczy, które ludzie odnaleźli na plaży!

Kto z nas nie lubi długich spacerów po plaży? Jest to niewątpliwie forma wypoczynku, którą większość z nas uwielbia. Gorący piasek, chłodna woda i dużo słońca to wyobrażenie o najlepszych wakacjach na jakie można pojechać w czasie urlopu. Jednak czy wiesz, że czasami wody mórz oraz oceanów wyrzucają na brzeg jakieś tajemnicze przedmioty, których prawdopodobnie byś się nie spodziewał? Poniżej przedstawiamy listę kilku niezwykłych przypadków, które zakłóciły wypoczynek turystom.

1. Banany na plaży

1. Banany na plaży

Pewnego ranka w 2007 roku mieszkańcy Terschelling, wyspy należącej do Holandii, obudzili się i odkryli coś, co sprawiło, że myśleli że wciąż śnią! Plaże na ich wyspie pokryte były setkami bananów. Mieszkańcy wyspy nie wiedzieli skąd banany wzięły się na ich wyspie. Dopiero po jakimś czasie okazało się, że statek przewożący towar, zgubił jeden kontener i banany znalazły się na plaży. Co lepsze, banany nadawały się do spożycia.
Przejdź na następną stronę i sprawdź inne zaskakujące przypadki!

1. Banany na plaży 1

2. Chipsy ziemniaczane

Podobnie jak w przypadku bananów, mieszkańcy Północnej Karoliny mogli cieszyć się ze świeżej dostawy chipsów ziemniaczanych. Wielu nie mogło uwierzyć, że setki opakowań z chipsami leżą sobie tak po prostu na plaży i czekają, aż ktoś je pozbiera.Wydarzenie to miało miejsce w 2006 roku na plażach Północnej Karoliny. Najlepsze w tym wszystkim było to, że opakowania z chipsami były wciąż hermetycznie zamknięte i nadawały się do zjedzenia.

2. Chipsy ziemniaczane

3. Harley Davidson

Czy udało Ci się kiedyś znaleźć na plaży Harleya Davidsona zamiast muszelek? Jeśli nie, to jeszcze wszystko przed Tobą! Motocykl pojawił się na jednej z plaż Kanady. Jak się później okazało, motocykl przepłynął ponad 6500 km z Japonii, którą w 2011 roku nawiedziło tsunami. Właściciel motocykla został odnaleziony dzięki tablicom rejestracyjnym, które przetrwały długą podróż.
Przejdź na następną stronę!

3. Harley Davidson

4. Listy miłosne

Bez wątpienia są to najbardziej romantyczne przedmioty, które człowiek mógł odnaleźć na plaży. Po przejściu huraganu Sandy w 2012 roku, jeden z mieszkańców USA odnalazł 57 listów miłosnych od kobiety, które były adresowane do ukochanego mężczyzny. Listy zostały napisane w czasach II wojny światowej i trudno zrozumieć w jaki sposób przetrwały i dopłynęły do wybrzeży New Jersey. Dzięki temu, że listy były praktycznie nienaruszone, udało się odnaleźć właściciela.

4. Listy miłosne

5. Jaja skorupiaków

Inną rzeczą znalezioną znalezioną na plaży były tysiące jaj ślimaków o ogromnych rozmiarach. Jak widać na załączonym obrazku, jaja były wielkości kamienia lub ludzkiej pięści. Pojawiły się one w nocy na wybrzeżach Mar de Plata w Argentynie. Nie wiadomo co dalej stało się z jajami, jednak jedno jest pewne - było to niezwykłe znalezisko.
Kliknij dalej i zapoznaj się z dalszą częścią artykułu!

5. Jaja skorupiaków

6. Wiadomość w butelce

Większość z was na pewno oglądała dramat z Kevinem Costnerem i Robin Wright “List w butelce”. Motyw wiadomości umieszczonej w szklanej butelce pojawia się w wielu powieściach i opowiadaniach, w których główni bohaterowie mają nadzieję, że list dotrze do kogoś. Taka właśnie historia spotkała pewnego żeglarza w 1784 roku, który po wywróceniu swojej łodzi znalazł się na wyspie. Japoński żeglarz napisał list i rzucił butelkę do morza, z nadzieją, że dotrze na ląd. Niestety, butelka została odnaleziona dopiero 151 lat później.

6. Wiadomość w butelce

7. Zabawki na Morzu Arktycznym

W 1992 roku zdarzyła się niebywała rzecz. Spora ilość zabawek do kąpieli została znaleziona tysiące kilometrów od miejsca, w którym wpadła do wody. Zabawki zostały odnalezione zamarznięte na Morzu Arktycznym. Ten zbieg okoliczności został wykorzystany przez naukowców i oceanografów, którzy w ten sposób stworzyli mapę prądów oceanicznych.
Przejdź na następną stronę

7. Zabawki na Morzu Arktycznym

8. ET

Odnalezienie kosmity na jednej z plaż jest wyjątkowo dziwne i przerażające jednocześnie. Jednak ta historia ma swój początek u Margaret Welles, kobiety z Wielkiej Brytanii, która była wielką fanką filmu “ET”. Margaret stworzyła model naturalnej wielkości kosmity, która została skradziona w 2011 roku. Zabawne jest to, że rok później pojawiła się informacja, że w miejscowości Old Portsmouth na plaży znaleziono ciało obcego. Jak się później okazało, był to skradziony ET, który wrócił bezpiecznie do domu. Niestety, w trakcie kradzieży i porwania ET stracił palec.

8. ET

9. Nagrobki

Okazuje się, że ludzie znajdują na plaży przeróżne przedmioty. Jednak sprawa komplikuje się w momencie, gdy na jednej z plaż miejscowi znajdują nagrobek. Tak właśnie było w przypadku dwóch nagrobków znalezionych na jednej z plaż w San Francisco. Najciekawsze jest to, że nagrobki pochodzą z XIX wieku i nikt nie wie, w jaki sposób udało im się przetrwać podróż.
Źródło: YouTube - Wacky Universe / Starstock
Jeśli podobał Ci się ten artykuł, udostępnij go znajomym na Facebooku!

9. Nagrobki
0
Co o tym sądzisz? Dołącz do rozmowy

Odkrycie archeologów sugeruje, że Bóg istnieje!