Niewiarygodne

Opublikowane 2017-12-27
0 Komentarz

9 zaskakujących obrazów, które przedstawiają jedzenie przed podaniem!

Wszyscy wiemy jak wyglądają owoce i warzywa, gdy są umieszczone na sklepowych półkach w supermarketach. Ale czy kiedykolwiek zastanawialiście się jaki był ich wygląd zanim trafiły do sklepu? Jeśli tak, koniecznie sprawdźcie skąd pochodzą wasze ulubione produkty i w jaki sposób są uprawiane. Poniżej przedstawiamy 9 niesamowitych zdjęć, które pochodzą prosto z pól uprawnych!

1. Nasiona sezamu

1. Nasiona sezamu

Nasiona sezamu przedstawione na poniższym zdjęciu są sadzone głównie z powodu tego, że sezam jest bardzo zdrowy. Zawiera sporą ilość witamin oraz drogocenne kwasy tłuszczowe, które są niezbędne w okresie dojrzewania. Dawniej sezam uprawiano wyłącznie w Afryce oraz w Indiach. Dziś uprawy sezamu możemy znaleźć także w Europie. Z nasion sezamu wytłacza się wartościowy olej sezamowy, który jest zalecany osobom będącym na diecie.
Przejdź na następną stronę

1. Nasiona sezamu 1

2. Orzeszki ziemne

Łacińska nazwa orzechów ziemnych lub podziemnych, bo i tak są nazywane to Arachis hypogaea. Orzeszki ziemne pochodzą z Ameryki Południowej i należą do rodziny roślin strączkowych. Są to jedne z najbardziej lubianych przekąsek wśród społeczeństwa. Ludzie kochają również orzeszki ziemne w postaci masła orzechowego, które jest chętnie zjadane przez najmłodszych.

2. Orzeszki ziemne

3. Żurawina

Żurawinę najlepiej uprawiać na kwaśnej glebie, która zawiera sporą ilość wód gruntowych. Rośliny można sadzić w miejscach, gdzie wcześniej były bagna bądź stawy. Uprawiając żurawinę należy jej znaleźć dobrze nasłonecznione miejsce, a ponadto zadbać o odpowiednią kwasowość gleby na poziomie pH 3,0–4,0. Owoce żurawiny są wyjątkowo smaczne. Można z nich robić przetwory, soki oraz spożywać na surowo.
Kliknij dalej i zapoznaj się z dalszą częścią artykułu!

3. Żurawina

4. Orzechy nerkowca

Orzechy nerkowca, podobnie jak orzeszki ziemne są jedną z topowych przekąsek, które znajdziemy na sklepowych półkach. Prawda jest taka, że orzechy nerkowca są bardzo zdrowe i zawierają składniki odżywcze niezbędne do utrzymania zdrowia w dobrej formie. Nazwa tych orzechów pochodzi od ich kształtu, który przypomina nerkę.

4. Orzechy nerkowca

5. Pistacje

Pistacje pochodzą z Azji Środkowej i Azji Mniejszej, a dokładnie z terenów Afganistanu i Kirgistanu. W Europie największe plantacje pistacji są zlokalizowane w Grecji. Owoce pistacji to pestki, które doskonale znamy. To właśnie one mają charakterystyczny smak, który każdy zna. Dojrzewająca pistacja zmienia kolor, jak widać na załączonym zdjęciu.
Przejdź na następną stronę i dowiedz się więcej!

5. Pistacje

6. Brukselka

Brukselka to rodzaj warzywa z grupy warzyw kapustnych, które rośnie zimą i charakteryzuje się niewielkim rozmiarem. Z wyglądu przypomina małą kapustę. Brukselka jest bardzo zdrowa, ponieważ jest bogata w witaminę A oraz C. Wiele osób nie przepada za tym warzywem z powodu gorzkiego smaku, jednak odpowiednio przygotowana jest bardzo smaczna.

6. Brukselka

7. Ananas

Ananas jadalny nazywany jest również ananasem czubatym, który jest zalecany osobom będącym na ścisłej diecie. Pochodzi on z Ameryki Południowej, roślina ta jest niewielkich rozmiarów i ma szereg utwardzonych liści, które mogą osiągać długość 1 metra. Owoc ananasa jest bardzo zdrowy, zawiera sporą ilość witamin i minerałów, a ponadto jest orzeźwiający.
Przejdź na następną stronę!

7. Ananas

8. Wanilia

Wanilia jest jednym z najbardziej aromatycznych dodatków do różnego rodzaju ciast i wypieków. Jej charakterystyczny zapach i aromat dodają niepowtarzalnego smaku, który każdy z nas kojarzy z okresem dzieciństwa. Mało kto wie, że wanilia pochodzi z rodziny storczykowatych, a owoc wanilii płaskolistnej jest tak naprawdę przyprawą zwaną inaczej laskami wanilii.

8. Wanilia

9. Kakao

Kakao, a tak właściwie ziarna kakaowca pochodzą z regionów tropikalnych. Według historii, Olmekowie byli pierwszym plemieniem, które uprawiało kakao już w 1500 r. p.n.e. Dziś, największymi producentami kakaa są: Wybrzeże Kości Słoniowej, Ghana oraz Indonezja. Do prawidłowego rozwoju kakao potrzebuje odpowiednich warunków, mianowicie odpowiedniej wilgotności oraz stałej wysokiej temperatury.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, polub i udostępnij go na Facebooku!
Zobacz również nasz Instagram, Tik Tok oraz kanał na Youtubie, jeśli chcesz zobaczyć więcej interesujących treści.

Źródło: Twitter / StarStock

9. Kakao
1
Co o tym sądzisz? Dołącz do rozmowy

Obrzydliwe rzeczy znalezione w jedzeniu - myszy, prezerwatywy...