8 wskazówek od tajnych agentów, które pomogą przejrzeć ludzi…
Umiejętność odczytywania emocji oraz intencji drugiej osoby znacznie ułatwia nam komunikację. Kiedy zrozumiesz, jak inna osoba może się czuć, możesz z łatwością dostosować swój styl przekazu informacji po to, aby być jak najlepiej móc się komunikować. Jednak wiele osób zastanawia się na co tak naprawdę należy zwracać uwagę?

LaRae Quy, która przez 23 lata pracowała jako agentka FBI, powiedziała: "Nie trzeba być pierwszorzędnym detektywem, aby zrozumieć, co dzieje się w czyjejś głowie. Zawsze są pewne znaki, do których możemy się odwołać” Była agentka FBI zaznacza również, że chcąc odczytać ludzkie emocje, powinniśmy wiedzieć gdzie ich szukać. Na jakie sygnały powinniśmy zwracać uwagę rozmawiając z drugą osobą?
Przejdź na następną stronę i sprawdź w jaki sposób powinniśmy się komunikować!

1. Powtarzanie pewnych czynności
Ludzie mają różne osobowości i odmienne wzorce zachowań. Niektórzy na przykład mogą chrząkać, patrzeć w podłogę podczas rozmowy, krzyżować ręce, drapać się po głowie, masować szyję, nerwowo zerkać czy potrząsać nogami. Początkowo możemy nawet nie zauważyć, że osoba z którą rozmawiamy ma taki tik, jednak po dłuższym czasie zaczniemy zwracać na to uwagę. Ludzie zachowują się tak z różnych powodów, jednak najczęściej w sytuacjach nerwowych.

2. Poszukaj różnic
Rozmawiając z konkretną osobą któryś raz z kolei możemy zwrócić uwagę na jej charakterystyczne cechy. Niektóre osoby w trakcie niewygodnej rozmowy stają się zdenerwowane i zaczynają błądzić wzrokiem. Inne zaś zaczynają nerwowo zerkać na zegarek. Analiza zachowania człowieka pozwala lepiej zrozumieć rozmówcę.
Kliknij dalej i zapoznaj się z dalszą częścią naszego artykułu!

3. Obserwuj zachowanie w grupie
Prawdą jest, że każdy gest człowieka oznacza jego intencje. Dlatego też warto zwracać uwagę, na zachowanie danego człowieka w grupie osób. Jak wiadomo, ludzie całkowicie inaczej zachowują się będąc z kimś na osobności, a inaczej rozmawiając z ludźmi w grupie kilkuosobowej. Oceniając zachowanie drugiego człowieka w grupie, powinniśmy być bardzo ostrożni.

4. Porównania i kontrasty
Obserwując zachowania danej osoby, musimy pamiętać, że warto jest porównywać jego zachowanie oraz gesty jakie wykonuje. Jest to oczywiście bardziej zaawansowany sposób obserwacji, jednak i taki może być nam niezbędny do oceny czyjegoś zachowania. Czy zauważyliście już różnice w wyrazie twarzy oraz zmianie tonu głosu?
Przejdź na następną stronę!

5. Neurony lustrzane
Neurony lustrzane są niezbędne do przeprowadzenia prawidłowej analizy zachowania drugiej osoby. Pozwalają one rejestrować i odtwarzać zachowania drugiej osoby, jest to w pewnym rodzaju mechanizm umożliwiający prawidłowe interpretowanie mózgu innego człowieka. Na przykład, uśmiech na twarzy drugiego człowieka aktywuje mięśnie na naszej twarzy, co skutkuje mimowolnym uśmiechem.

6. Zidentyfikuj silny głos
Najsilniejsze osoby zajmują miejsce na czele stołu. Takie osoby mają mocną barwę głosu, są pewne siebie oraz wiedzą, co należy powiedzieć w danej sytuacji. Będąc w pracy łatwo określić, kto zajmuje pozycję lidera w grupie. Jest to najczęściej osoba o ekspansywnej postawie, która swoim wyrazem twarzy wzbudza szacunek u innych ludzi.
Przejdź na następną stronę i poznaj inne wskazówki!

7. Obserwuj chód
Patrząc na człowieka można łatwo ocenić, czy jest to osoba pewna siebie, czy raczej unikająca kontaktu z drugim człowiekiem. Oceniając sposób w jaki się porusza możemy określić czy dana osoba nam ufa. Najczęściej, ludzie o słabym charakterze, którzy boją się bezpośredniego kontaktu z drugim człowiekiem, poruszają się w sposób niezauważony i ostrożny.

8. Szukaj wskazówek dotyczących osobowości
Prawdą jest fakt, że każdy z nas ma wyjątkową osobowość. Istnieje jednak kilka podstawowych cech, które możemy znaleźć u każdej osoby. Aby móc nawiązać relacje z drugim człowiekiem, musimy na początku wykazać się empatią oraz wszystko robić metodą “małych kroków”. Dopiero kiedy zauważymy, że ktoś nam ufa, możemy zacząć budować trwałe relacje.
Źródło: StarStock / Twitter
Jeśli podobał Ci się ten artykuł, udostępnij go na Facebooku!
Check out our latest blog - "Brain Fog Begone" - https://t.co/hq43mE9PSu#BrainHealth#brain#brainfog@bulletproofexec@DrOzpic.twitter.com/8HNZ7hMv1l
— Supplematix (@supplematix) 13 listopada 2017









