Niewiarygodne

Opublikowane 2017-12-22
0 Komentarz

Kontrowersje wokół śmierci 14 letniej modelki

Świat modelingu są to ogromne pieniądze, wykorzystywanie oraz miesiące ciężkiej pracy i wyrzeczeń. Osoby pracujące w branży mają świadomość, że bardzo ciężko jest się przebić w świecie mody. Wiele osób staje na głowie po to, aby zostać zauważonym i docenionym. Ludzie, którzy decydują się na pracę w modelingu powinni być gotowi na to, że czeka ich bardzo poważne wyzwanie.

Kontrowersje wokół śmierci 14 letniej modelki 1

Praca modela to również masa wyrzeczeń na które nie każdy jest w pełni gotowy. Rozpoczynając pracę w modelingu należy liczyć się z ogromną presją wywieraną przez projektantów, którzy pragną, aby ich kreacje zostały zaprezentowane z jak najlepszej strony. Wiele kobiet pracujących w branży cierpi na zaburzenia odżywiania, niedowagę, bulimię czy anoreksję.
Przejdź na następną stronę

Kontrowersje wokół śmierci 14 letniej modelki 2

Niektóre sytuacje są wręcz niebezpieczne. Wystarczy dokładnie przeanalizować kilka sytuacji, które miały miejsce w świecie mody. Na Florydzie, kobiety były na tyle zdesperowane, aby dostać się do świata mody, że nieświadomie padły ofiarą oszustów. Dziewczyny były odurzone narkotykami i zostały zmuszone do grania w filmach dla dorosłych.

Oczywiście sprawcy całego zamieszania zostali ukarani, jednak takie sytuacje zdarzają się bardzo często. Jest to zdecydowanie ciemna strona tego typu pracy, która wykracza poza okładki magazynów, portali i pokazów mody. Niestety, wiele dziewcząt jest pod tak ogromnym wrażeniem wielkich pieniędzy i sławy, że czasami zapomina o niebezpieczeństwach związanych z tym zawodem.
Kliknij dalej i sprawdź jakie niebezpieczeństwa czekają podczas wykonywania tego zawodu!

Pomijając fakt, że świat modelingu sam w sobie budzi sporo kontrowersji, to ostatni przypadek młodej dziewczyny wzbudził ogromne zainteresowanie mediów. Kilka dni temu, rosyjska modelka Vlada Dzyuba zmarła w szpitalu w Szanghaju z powodu zapalenia opon mózgowych. 14-letnia dziewczyna brała udział w Fashion Week, który odbywał się w tym samym mieście.

Lekarze stwierdzili, że przyczyną śmierci dziewczyny było wyczerpanie oraz trudne warunki pracy. Wszystko było spowodowane niewydolnością wielonarządową. Informacja ta została udzielona przez Konsulat Generalny Rosji w Szanghaju, który zajmował się śmiercią dziewczyny. Lekarze powiedzieli jednak, że więcej informacji udzielą po sekcji zwłok młodej modelki.
Przejdź na następną stronę

Matka młodej modelki potwierdziła, że jej córka była stale zmęczona, ponieważ warunki w jakich pracowała wymagały od niej ciągłego zaangażowania. Dziewczyna porównywała swoją pracę do pracy niewolnika. Ponadto, jak donosiły różne media, kobiety były zmuszane do pracy po 12 godzin, co jest zabronione przez prawo i surowo karane.

Matka powiedziała, że jej córka żaliła się, że bardzo źle się czuje i jest zmęczona. Ponoć Vlada prosiła o pomoc oraz o udzielenie jej pomocy w szpitalu, niestety bezskutecznie. Modelki biorące udział z Szanghajskim Tygodniu Mody nie mają ubezpieczenia zdrowotnego, a warunki w jakich pracują są niegodne i surowe. Nic więc dziwnego, że doszło do tak ogromnej tragedii.
Przejdź na następną stronę

Dyrektor agencji w której dziewczyna była zatrudniona powiedział, że modele nie pracują dłużej niż 8 godzin dziennie. Zauważył również, żę Vlada zmarła sześć dni po zakończeniu wydarzenia, w którym uczestniczyła. Dyrektor wydał oświadczenie w którym napisał, że jest mu bardzo przykro z powodu utraconej modelki. Vlad Dzyuba była na trzymiesięcznym kontrakcie z agencją ESEE, a kilka dni przed tragedią skarżyła się swojej matce, że jest wykończona po 13 godzinach pracy.

Przed śmiercią dziewczyna skarżyła się na swój zły stan zdrowia i miała wysoką gorączke, jednak z powodu braku ubezpieczenia lekarze nie chcieli się nią zająć. W rezultacie dziewczyna zmarła 27 października, a zwłoki dziewczyny czekały w szpitalu aż do momentu, kiedy jej matka przyjedzie i zabierze skremowane ciało do domu. Przypadek ten pokazuje, że praca modelki to nie tylko przyjemność ale również ciężka i wyczerpująca praca.
Źródło: StarStock / Twitter / Instagram
Czasami nie warto poświęcać życia i zdrowia dla kariery. Udostępnij artykuł znajomym na Facebooku!

3
Co o tym sądzisz? Dołącz do rozmowy

9 trików, które mogą uratować życie!