Niewiarygodne

Opublikowane 2017-12-21
0 Komentarz

10 sekretów o których fani “Simpsonów” nie mają pojęcia!

Jedną z najbardziej popularnych serii, które podbiły serca widzów są niewątpliwie Simpsonowie. Każdy z nas widział amerykański animowany serial, który jest satyrycznym spojrzeniem na kulturę oraz styl życia człowieka. Oglądając serial człowiek mógł utożsamiać się z bohaterami popularnej serii i zapomnieć o swoich codziennych problemach. Ludzie po prostu pokochali Simpsonów za prostotę oraz podejście do życia, które każdy z nas powinien naśladować! Jednakże nie wszyscy wiedzą ile tajemnic wciąż skrywa rodzina Homera. Poniżej przedstawiamy dziesięć sekretów o których każdy powinien wiedzieć!

1. Kultowa postać

1. Kultowa postać

Scenariusz “Simpsonów” jest napisany w taki sposób, aby w każdym odcinku widz mógł zobaczyć coś nowego. Oczywiście kultową postacią z serii jest niewątpliwie Homer Simpson, czyli głowa całej rodziny. Homer pracuje w elektrowni jądrowej, gdzie praktycznie ciągle śpi i objada się pączkami. Charakterystyczną cechą postaci Homera jest fakt, że w większości odcinków główny bohater wpada w kłopoty.
Przejdź na następną stronę i dowiedz się więcej!

2. Autentyczny kolor Waylona Smithersa

Wierny sługa i asystent pana Burnsa przechodził różne okresy w swoim życiu. Pierwotnie twórcy “Simpsonów” planowali, aby postać miała kolor taki sam jak reszta bohaterów, jednak przez błąd w zabarwieniu postaci, Burns zyskał ciemny kolor skóry oraz niebieskie włosy. Niestety, Burns jako afroamerykanin nie przypadł do gustu, dlatego też trzeba było zmienić odcień jego skóry i zabarwić ponownie włosy.

2. Autentyczny kolor Waylona Smithersa

3. Tajemniczy kod a113

Uważny widz na pewno zwrócił uwagę, że często w bajkach, kreskówkach czy filmach pojawia się na ekranie tajemniczy kod a113. Najczęściej twórcy filmów ukrywają go w taki sposób, aby nie rzucał się ludziom w oczy. Kod ten pojawia się “Simpsonach”, “Autach”, “Igrzyskach śmierci” oraz “Avengers”. Jest to oznaczenie pracowni animacji w The California Institute of the Arts. Od pewnego momentu możemy go zobaczyć w większości filmów Pixara.
Kliknij dalej i sprawdź pozostałe ciekawostki!

3. Tajemniczy kod a113

4. Rekordowa liczba osób podkładających głos

Od 1989 roku “Simpsonów” mogliśmy oglądać w 29 seriach, przez które przewinęło się wielu sławnych aktorów. Prawdopodobnie, przez wszystkie serie przewinęło się ponad 700 gwiazd. Sławni aktorzy podkładali głos do żółtych ludzików od początku istnienia “Simpsonów”. Na liście gwiazd znajdują się aktorzy, sportowcy, piosenkarze oraz inne oryginalne postacie.

5. Sekret Lisy

Lisa jest to najstarsza córka Marge i Homera oraz siostra Barta i Maggie. Lisa jest główną bohaterką, która nie przepada za produktami pochodzenia zwierzęcego. Pomysł na to, aby Lisa została wegetarianką zrodził się w jednym z odcinków i od tego momentu bohaterka miała już nigdy nie jeść mięsa. W wyniku tego, Lisa została jednym z symboli ochrony życia zwierząt.
Przejdź na następną stronę

6. Kolor skóry Simpsonów

To, że “Simpsonowie” mają żółty kolor skóry wie każdy. Istnieje jednak teoria, która mówi, że wybór tego właśnie koloru nie był przypadkowy. Na początku sądzono, że wziął się on z tego, że twórca Simpsonów narysował postacie w takim kolorze na białej kartce papieru. Jednak prawda jest taka, że jest to celowe działanie, które ma na celu zwrócenie uwagi widza na postaci.

7. Tajny agent

Jednym z najbardziej znanych bohaterów w serii jest parodia postaci Arnolda Schwarzeneggera - Rainier Wolfcastle. Oczywiście postać Wolfcastle’a jest jedną z najsłynniejszych postaci z McBaina, jednak nie wszyscy mają świadomość, że niektórzy youtuberzy stworzyli filmiki z jego udziałem po to, aby ukazać całą jego postać.
Kliknij dalej i sprawdź co jest na następnej stronie!

8. Moe

Jedną z postaci “Simpsonów” jest Moe, który w swoim życiu doświadczył wiele nieprzyjemnych sytuacji. Ponadto, Moe był synem Yeti i pani Szyslak, którzy porzucili go jak był małym chłopcem. Wielokrotnie wydaje się, że Moe próbuje skończyć ze swoim życiem, jednak całe szczęście w ostatniej chwili zostaje uratowany. Co jego przyjaciele zrobiliby bez ukochanego baru?

4. Rekordowa liczba osób podkładających głos

9. Tajemnica Homera i Krusty’ego

W jednym z odcinków, Homer pragnie zostać klaunem i zaczyna chodzić do szkoły Krusty’ego, aby zaskoczyć syna. W tym odcinku nawiązuje się do fizycznego podobieństwa pomiędzy obydwoma postaciami. Mało kto wie, że pierwotnie Krusty miał być Homerem w przebraniu. W ostateczności postanowiono, aby nie mieszać w scenariuszu i nie komplikować fabuły.

10. Droga Maggie

W jednym z odcinków zaraz na początku serii “Simpsonów” Marge przechodzi przez pomyłkę przez kasę z Maggie i pojawia się cena 847,63 $. Przypadek? Niekoniecznie. Jak się okazuje 1989 roku 847,63 $ był to przybliżony koszt, jaki każda rodzina musiała ponieść, aby utrzymać i wychować dziecko. Jak widać, rodzina Simpsonów jest stworzona na wzór prawdziwej, amerykańskiej rodziny.
Źródło: Twitter / Youtube: Benjamin Ellerston / Youtube: Top 5s Finest / Youtube: FILMY TV Cronos
Jeśli podobał Ci się ten artykuł, udostępnij go na Facebooku!

0
Co o tym sądzisz? Dołącz do rozmowy

Tajemnice “Coco”, które Pixar ukrył przed widzami