NiewiarygodneO co kaman

Opublikowane 2017-12-20
0 Komentarz

Cechy twarzy, które mówią o inteligencji człowieka

Od początku istnienia ludzkości, wygląd człowieka uległ delikatnej zmianie. Od pewnego czasu, naukowcy dwoją się i troją, aby określić w jakim kierunku ewolucja człowieka pójdzie dalej. W starożytności, mężczyźni musieli mieć siłę oraz budowę, która umożliwiała im polowanie. Stopniowy rozwój cywilizacji spowodował, że ludzie zaczęli się rozwijać, a tym samym zwiększyła się ich zdolność do przetrwania w trudnych warunkach.

Cechy twarzy, które mówią o inteligencji człowieka 1

Stopniowo rasa ludzka stała się dominująca na świecie, głównie ze względu na możliwość przystosowania się do środowiska w jakim się znajdują. Oprócz tego, Homo sapiens mógł przetrwać ze względu na zwiększoną pojemność czaszki i mózgu. Jednak pytanie, które od zawsze męczyło naukowców jest związane z tym, czy faktycznie istnieje jakiś związek pomiędzy wyglądem fizycznym, a zdolnością umysłową człowieka.
Przejdź na następną stronę

Cechy twarzy, które mówią o inteligencji człowieka 2

Na przestrzeni wieków pojawiły się spekulacje, że wygląd człowieka może pomóc zidentyfikować osobę mającą predyspozycje na geniusza. Zanim jednak wyjaśnimy, co naukowcy mieli na myśli, warto by się zastanowić, czym tak naprawdę jest predyspozycja do geniuszu? Oczywiście, dobre geny nie dają nam gwarancji, że będziemy urodzonymi Einsteinami.

Cechy twarzy, które mówią o inteligencji człowieka 3

Pewnego razu, grupa naukowców przeprowadziła eksperyment, w którym wzięło udział dwóch bliźniaków z tymi samymi umiejętnościami wrodzonymi. Dzieci wychowywały się oddzielnie, zdobyły różne wykształcenia oraz okazali się być całkowicie innymi osobami. Po przebadaniu ich poziomu IQ okazało się, że jeden z braci miał znacznie wyższy iloraz inteligencji.
Kliknij dalej i przejdź na następną stronę!

Cechy twarzy, które mówią o inteligencji człowieka 4

Artykuł obraca się wokół możliwości wykrycia wyłącznie zdolności intelektualnej opartej na predyspozycjach genetycznych. Naukowcy zastanawiają się jednak co takiego można wyczytać z ludzkiej twarzy? Jak się okazuje, osoby inteligentne mają znacznie bardziej oddzielone oczy od siebie. Oprócz tego, mają znacznie dłuższy nos i spiczasty podbródek.

Cechy twarzy, które mówią o inteligencji człowieka 5

Z drugiej strony, osoba o znacznie przybliżonych oczach i o zaokrąglonej twarzy miałaby mniejsze szansę na wyróżnienie się wśród innych osób. Według badań przeprowadzonych przez naukowców z University of Louisville wielu geniuszy miało niebieskie oczy. Jak widać natura wie, w jaki sposób dopasować wygląd danego człowieka do poziomu inteligencji.
Przejdź na następną stronę

Cechy twarzy, które mówią o inteligencji człowieka 6

Zgodnie z badaniami przeprowadzonymi przez naukowców, osoby mające szeroką twarz mają znacznie większą pojemność mózgu. Co za tym idzie? Osoby takie mają zatem większe predyspozycje do bycia inteligentnymi ludźmi. Ponadto osoby, które mają zakrzywione czoło mogą okazać się wyjątkowo sprytne i przebiegłe.

Cechy twarzy, które mówią o inteligencji człowieka 7

Wargi są kolejnym elementem do analizy. Ludzie o wyższym współczynniku IQ będą mieli znacznie cieńsze usta. Jednak należy pamiętać, że jest to tylko hipoteza, która póki co nie została potwierdzona konkretnymi badaniami. Przeprowadzenie różnego typu analiz służy tylko i wyłącznie do przypomnienia cech powszechnie obserwowanych u osób z wysokim ilorazem inteligencji.

Cechy twarzy, które mówią o inteligencji człowieka 8

Z drugiej strony, jeśli dana osoba nie posiada wyżej wymienionych cech, nie oznacza to, że jest człowiekiem bezwartościowym. Każdy z nas jest inny i każdy chętnie realizuje się w odrębnych dziedzinach. Warto pamiętać, że każdy człowiek jest jedyny w swoim rodzaju i nigdy nie uda się spotkać osoby o takich samych upodobaniach oraz o takim samym ilorazie inteligencji.
Źródło: StarStock
Jeśli podobał Ci się ten artykuł udostępnij go na Facebooku!

Cechy twarzy, które mówią o inteligencji człowieka 9
1
Co o tym sądzisz? Dołącz do rozmowy

Zmarł na 90 minut, a po przebudzeniu ogłosił, że Niebo istnieje…