Niewiarygodne

Opublikowane 2017-12-19
2 Komentarz

Krzyż, który nosi papież Franciszek nie jest znakiem Chrystusa…

Papież Franciszek od początku pontyfikatu, czyli od 13 marca 2013 roku zadziwia wszystkich wiernych swoim specyficznym podejściem do życia. Ponadto, papież Franciszek zwrócił uwagę ludzi swoim dziwnym krzyżem, który miał na kilku audiencjach. Niektórzy uważają, że ten przedmiot nie jest wykonany ze złota, tylko z żelaza i jest to symbol pokory.

Krzyż, który nosi papież Franciszek nie jest znakiem Chrystusa… 1

Inni natomiast twierdzą, że symbolika krzyża jest niewłaściwa i nie ma związku z Jezusem. Jeśli jednak cofniemy się wstecz, znajdziemy odpowiedź na wiele nurtujących nas pytań. Dawniej, Jezus był przedstawiany z owcą niesioną na ramionach. Była to bardzo symboliczna scena, która jest bezpośrednio związana z początkiem chrześcijaństwa.
Przejdź na następną stronę

Krzyż noszony przez papieża Franciszka przedstawia dobrego pasterza i stado owiec lub baranków. W chrześcijaństwie baranek jest symbolem poświęcenia się Jezusa, który stał się barankiem składanym w ofierze. Wiele osób zastanawia się jednak, dlaczego papież ma właśnie ten krzyż, a nie typowy krzyż papieski noszony przez wcześniejszych papieży.

Krzyż, który nosi papież Franciszek nie jest znakiem Chrystusa… 2

Niektóre osoby twierdzą, że symbolika krzyża Franciszka jest podobna do symboliki obecnej w mitraizmie. Początki mitraizmu datuje się na III wiek p.n.e. i powszechnie uważa się, że mitraizm był jednym z głównych rywali chrześcijaństwa. Ludzie, którzy dobrze nie przyglądali się krzyżowi Franciszka twierdzą, że jest to bóg Ozyrys, jednak po analizie można stwierdzić, że jest o to właśnie Mitra-pogańskie bóstwo.
Kliknij dalej i zapoznaj się z dalszą częścią artykułu!

Krzyż, który nosi papież Franciszek nie jest znakiem Chrystusa… 3

Ponoć krzyż nie jest wykonany z żelaza, a świadczyć o tym ma głównie fakt, że papież jest wyjątkowo pokorny. Pojawiają się jednak pogłoski, że krzyż może być wykonany z żelaza, jako symbol epoki żelaza następującej po epoce brązu. Epoka żelaza łączy się bezpośrednio z okresem, kiedy to wierzono w pogańskie bóstwa. Możliwe też, że papież jest miłośnikiem historii lub ma coś do ukrycia.

Niektóre osoby łączą również krzyż Franciszka z postacią Nabuchodonozora II, króla Babilonii. Na jednym posągu król Nabuchodonozor II był przedstawiony jako postać ze skrzyżowanymi na piersi rękami. Ludzie doszukują się podobieństwa pomiędzy królem Babilonu, a postacią widniejącą na krzyżu papieża Franciszka.
Przejdź na następną stronę

Czy jednak prawidłowo powinniśmy łączyć postać z krzyża papieża Franciszka z postacią króla Babilonu Nabuchodonozora II? Niestety są osoby, które próbują połączyć Franciszka z masonerią lub iluminatami. Prawda jest taka, że każdy z nas na swój sposób będzie interpretował symbol zawieszony na szyi papieża. Dlatego też nie powinniśmy popadać w paranoje i dowiedzieć się co tak naprawdę oznacza ten symbol.

Po bliższej analizie krzyża papieża Franciszka możemy dostrzec “Dobrego Pasterza” ze stadem baranów lub owieczek za plecami. Młody pasterz jest to jedna z najstarszych form przedstawiania Jezusa, która wydaje się być najbardziej związana z postacią z krzyża papieża. Dlatego też, zanim zaczniemy zastanawiać się co przedstawia dana postać, należy dokładnie przeanalizować to co widzimy. Jeśli nie jesteśmy czegoś pewni, o wiele lepiej sięgnąć do książki lub poradzić się kogoś, kto się na tym zna.
Źródło: Twitter
Jeśli podobał Ci się ten artykuł, udostępnij go na Facebooku!

Krzyż, który nosi papież Franciszek nie jest znakiem Chrystusa… 4
4
Co o tym sądzisz? Dołącz do rozmowy

Szczątki Arki Noego znalezione na lodowcu. Jakie ma to znaczenie dla ludzkości?
Justyna Strzałka Danaj
Justyna Strzałka Danaj 23.12.2017, 06:13
Warto zapytać Jego samego?
Wioletta Lewandowska
Wioletta Lewandowska 23.12.2017, 06:13
krzyz byl symbolem smierci Jezusa a nie jego znakiem, czy symbolem chrzecijanstwa nie jest ryba?a po zatym tworca religii katolickiej jest rzymski cesarz Konstantyn a nie Jezus.i tak swiatem zamiast rzadzic cesarze zaczeli rzadzic papieze.