Gwiazdy

Opublikowane 2017-12-19
0 Komentarz

10 ciekawostek, których nie wiedzieliście o Michaelu Jacksonie!

Chyba nikomu nie trzeba przedstawiać jednego z najlepszych wykonawców muzyki pop oraz legendarnego artysty, który zdominował rynek muzyczny począwszy od lat 80. XX wieku. Michael Jackson nie bez powodu został okrzyknięty “Królem Popu”. Jego największe hity wciąż rozbrzmiewają we wszystkich stacjach radiowych, a “Thriller” w serwisie YouTube został odtworzony ponad 458 mln razy! Chociaż dla wielu osób wciąż jest żywą legendą, geniuszem oraz wizjonerem, to część osób uważa go za dziwaka i skrajnie niedojrzałego człowieka. Niektóre fakty związane z Michaelem Jacksonem wciąż pozostają niewyjaśnione, dlatego też specjalnie dla was przygotowaliśmy 10 ciekawostek, których na pewno nie wiedzieliście o artyście!

1. Moonwalk

Moonwalk czyli tzw. “Księżycowy chód” jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych kroków tanecznych na całym świecie! Wszyscy tancerze pragną z tak wielką gracją wykonać tę skomplikowaną figurę taneczną, jednak potrzeba sporo pracy, aby móc to wykonać. Niestety, to nie MJ jest autorem tego kroku. W rzeczywistości artysta uczynił moonwalk jednym z najbardziej rozpoznawalnych ruchów tanecznych.
Przejdź na następną stronę!

1. Moonwalk 1

2. Miał własną grę wideo

Jak się okazuje, Michael Jackson to nie tylko artysta, piosenkarz i świetny tancerz ale również postać wyjątkowo ekscentryczna. Twórcy gier wideo postanowili uruchomić grę opartą na jego postaci. Wynalazek pod tytułem “Moonwalker” został uznany za pierwszą grę światowej sławy, w której główną rolę odgrywa sławny człowiek. Oczywiście niektóre utwory MJ stanowiły ścieżkę dźwiękową do gry.

2. Miał własną grę wideo

3. Jego "Billie Jean" był fenomenem

To fakt: “Thriller” był najlepiej sprzedającym się albumem na świecie! Według danych, do 2009 roku został sprzedany w rekordowej liczbie ponad 109 mln egzemplarzy. Niewiele osób wie, że “Billie Jean” był pierwszym teledyskiem wyświetlanym na MTV, którego autorem był afroamerykański artysta. W 1984 roku ta sama piosenka zdobyła dwie nagrody Grammy.
Kliknij dalej i zapoznaj się z dalszą częścią artykułu!

3. Jego "Billie Jean" był fenomenem

4. Cierpiał na bielactwo

Kiedy wiadomość o jego licznych operacjach plastycznych obiegła cały świat, wokalista momentalnie musiał stawić czoła silnej i wszechobecnej krytyce. Wszyscy zaczęli mówić o ogromnych pieniądzach, które MJ wydał na operacje plastyczne. Nikt jednak nie uwierzył, kiedy artysta przyznał się, że choruje na bielactwo. Pomimo opublikowania w sieci zdjęć na których były widoczne białe plamy, wciąż wiele osób sądziło, że artysta wybielił skórę poprzez operacje.

4. Cierpiał na bielactwo

5. Jego najlepszym przyjacielem był szympans zwany Bubbles

Od początku lat 80. król popu i jego zwierzę byli niemal nierozłączni. Artysta kilkakrotnie pojawiał się publicznie ze swoim pupilem. Szympans o imieniu Bubbles jadł przy stole wraz z Michaelem, spał w łóżeczku i wykonywał inne ludzkie czynności. Jednak po urodzeniu się pierwszego dziecka artysty Prince’a, MJ był zmuszony oddać szympansa do centrum zajmującego się opieką nad porzuconymi małpami. Dziś, Bubbles spędza czas malując obrazy i sprzedając je na aukcjach.
Przejdź na następną stronę

5. Jego najlepszym przyjacielem był szympans zwany Bubbles

6. “Wacko-Jacko” i legenda przezwiska

Każdy fan Michaela Jacksona doskonale wie, że przezwisko nadane artyście przez prasę było jego przekleństwem. Żaden prawdziwy fan nie powinien używać tego przezwiska ze względu na pamięć o tragicznie zmarłym artyście, jednak przylgnęło ono do niego, pomimo jego komentarza w jednym z wywiadów. Wacko oznacza szurnięty, nienormalny, szajbus lub psychol. Jacko jest to skrót od nazwiska artysty.

6. “Wacko-Jacko” i legenda przezwiska

7. Używał dziwnych perfum i miał swój własny zapach

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się jak pachniał Jackson? Odpowiedzi są dwie. Z których pierwsza została ujawniona przez przyjaciela MJ Karena Faye’a, który powiedział, że piosenkarz najbardziej lubi zapach „Bal Versailles” Jean Desprez 1962. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że są to perfumy dla kobiet. Kolejna ciekawostka zakłada, że w 2009 roku MJ wydał perfumy oparte na własnym DNA! Zapach został stworzony przez amerykańską firmę My DNA Fragrance, która specjalizuje się w tego typu produktach.
Kliknij dalej i zapoznaj się z innymi ciekawostkami dotyczącymi życia MJ!

7. Używał dziwnych perfum i miał swój własny zapach

8. Miał co najmniej dwóch chrześniaków

Powszechnie wiadomo, że wśród najbliższych przyjaciół Króla Popu byli znani politycy, pisarze, prezenterzy telewizyjni, aktorzy i piosenkarze. Michael Jackson od wielu lat przyjaźnił się z Lionelem Richiem oraz Barry Gibbem. Dzięki zaufaniu jakim przyjaciele darzyli artystę, Michael mógł się pochwalić swoimi chrześniakami.

8. Miał co najmniej dwóch chrześniaków

9. Król Popu

Niemal nikt nie zdaje sobie sprawy z tego, że pierwszą osobą, która zwróciła się do Michaela używając wyrażenia “Król Popu” jest Elizabeth Taylor. W ten sposób gwiazda wielkiego ekranu chciała zwrócić uwagę całego świata na twórczość i ciężką pracę Michaela. Później, każdy fan zwracał się do niego mówiąc, że jest “Królem Popu”.

9. Król Popu

10. Chciał być Spidermanem

Wszyscy marzyliśmy o posiadaniu supermocy oraz byciu człowiekiem niezniszczalnym. Niestety, obsesja Michaela Jacksona na punkcie Spider Mana była taki ogromna, że artysta postanowił wyprodukować film o takim tytule i zagrać w nim główną rolę. Na nieszczęście MJ, główna rola w filmie była już obsadzona przez Tobeya Maguire’a.
Źródło: Starstock / Fame Flynet / Giphy
Jeśli podobał Ci się ten artykuł, udostępnij go na Facebooku!

10. Chciał być Spidermanem
0
Co o tym sądzisz? Dołącz do rozmowy

Tajemnice “Coco”, które Pixar ukrył przed widzami