Niewiarygodne

Opublikowane 2017-12-18
1 Komentarz

Ogromne podziemne tunele znalezione w Zachodniej Europie!

Ponad 12 000 lat temu Europejczycy zaczęli budować ogromne podziemne tunele, które przebiegały przez cały kontynent. Nikt nie wie w jaki sposób pewne fragmenty tunelu zostały wykonane, jednak ponoć najmłodsze tunele są wykonane w bardzo prymitywny sposób. Okazuje się, że im starszy tunel, tym został wykonany z większą dokładnością.

Ogromne podziemne tunele znalezione w Zachodniej Europie! 1

W rzeczywistości, ponad 10 000 lat temu ludzie potrafili zbudować jedne z najbardziej fascynujących budowli. Archeologowie w Niemczech odkryli pozostałości po podziemnych tunelach, których wiek ocenia się na setki, a nawet miliony lat wstecz! Pierwsza myśl jaka nasuwa się naukowcom, to przypuszczenia związane z wysoko rozwiniętą cywilizacją, która zamieszkiwała tereny dzisiejszej Europy.
Przejdź na następną stronę i dowiedz się więcej!

Ogromne podziemne tunele znalezione w Zachodniej Europie! 2

Archeologowie zastanawiają się, czy te ogromne tunele miały służyć jako grobowce? A może były wykorzystywane jako schron dla ludzi chowających się przed wielkimi drapieżnikami? Dziś ciężko stwierdzić jaką rolę pełniły ogromne tunele. Możemy jedynie przypuszczać, że miały one wiele nieodkrytych po dziś dzień funkcji.

Ogromne podziemne tunele znalezione w Zachodniej Europie! 3

W całej Europie archeolodzy natrafili na ślady licznych tuneli, bądź ich pozostałości. Wielu ekspertów, w tym niemiecki dr Heinrich Kush twierdzi, że tunele były wykorzystywane jako drogi, umożliwiające przemieszczanie się ludzi. Oprócz tego, tunele miały za zadanie łączyć odległe zakątki całej Europy i umożliwić pierwsze wędrówki.
Co jeszcze znaleziono w tunelach?

Ogromne podziemne tunele znalezione w Zachodniej Europie! 4

Dr Kush twierdzi, że w tunelach znaleziono liczne dowody na obecność osad, zamieszkujących Stary Kontynent. Te ogromne tunele często są nazywane dawnymi autostradami. Co ciekawe, wiele pojedynczych odcinków tych tuneli wciąż istnieje w całej Europie. Najwięcej tuneli znajdziemy w okolicach Bawarii, choć pojawiają się również we Francji oraz Szkocji.

Ogromne podziemne tunele znalezione w Zachodniej Europie! 5

Dr Henry Kush, profesor z Uniwersytetu Karla Franza w Graz, wraz z żoną Ingrid analizuje skomplikowaną sieć tunelii w regionie Styrii w Austrii. Do tej pory naukowcy nie znaleźli żadnego wyjaśnienia na temat roli tuneli. Do badań tuneli wykorzystano metodę datowania radiowęglowego. Niektórzy badacze twierdzą, że pochodzą one z neolitu.
Przejdź na następną stronę

Ogromne podziemne tunele znalezione w Zachodniej Europie! 6

Większość wejść do tych tajemniczych tuneli znajduje się w pobliżu starych gospodarstw rolnych, kościołów, cmentarzy lub w środku lasu. Tunele zostały zbudowane przez ludzi, którzy dokładnie wiedzieli co robią. Pomimo tego, że naukowcy twierdzą iż było to dzieło nieucywilizowanych przodków. Budowniczy wiedzieli, w jaki sposób przystosować tunele tak aby przetrwały tysiące lat.

Ogromne podziemne tunele znalezione w Zachodniej Europie! 7

W rzeczywistości konstruktorzy stworzyli metodę zygzaka, która pozwoliła tunelom wytrzymać ogromne obciążenie. Inne podobne tunele odnaleziono w Hiszpanii, na Węgrzech, w Turcji, Anglii, a nawet w Bośni. Eksperci twierdzą, że miały one za zadanie chronić ludzi przed niebezpieczeństwem zewnętrznego świata.
Źródło: ancient-code
Jak myślisz, do czego tak naprawdę były wykorzystywane podziemne tunele? Jeśli podobał Ci się ten artykuł, udostępnij go na Facebooku!

Ogromne podziemne tunele znalezione w Zachodniej Europie! 8
7
Co o tym sądzisz? Dołącz do rozmowy

Szczątki Arki Noego znalezione na lodowcu. Jakie ma to znaczenie dla ludzkości?
Ewa Kwiatkowska
Ewa Kwiatkowska 27.12.2017, 06:13
To by wskazywało na obecnosc neofilimów na ziemi- wysocy i silniejsi od ludzi