NiewiarygodneO co kamanPorady

Opublikowane 2017-06-06
0 Komentarz

8 przedmiotów, o których zastosowaniu nie masz pojęcia

Każdego dnia korzystamy z wielu przedmiotów, które posiadają ukryte zastosowanie. Większość ludzi nie zdaje sobie z tego sprawy. Kiedy dowiesz się jakie zastosowanie mogą posiadać takie przedmioty, będziesz zaskoczony. Chcesz dowiedzieć się o czym mówimy? Po przeczytaniu naszego artykułu z pewnością zmienisz spojrzenie na te produkty.

1. Zgrubienie na kablu zasilającym

1. Zgrubienie na kablu zasilającym

Pierwszy na liście jest przedmiot, który każdy z nas z pewnością zna. Jest nim cylindryczne zgrubienie na większości kabli zasilających np. laptopy. Czy zastanawiałeś się kiedyś do czego służy? W tym elemencie znajduje się filtr ferrytowy, który minimalizuje zakłócenia przepływu prądu i zmian jego częstotliwości. Filtr chroni komputer przed uszkodzeniem.

2. Otwory w uchwytach garnków

2. Otwory w uchwytach garnków

W długich uchwytach garnków i patelni znajdują się otwory, które jak sądzi większość ludzi służą do wieszania. Tak to prawda, choć otwór ten posiada również inne ciekawe zastosowanie. W otworze można oprzeć łyżkę, której używamy do mieszania potraw. Po włożeniu łyżki w otwór, mamy pewność, że kuchenka pozostanie czysta.
Na następnej stronie znajdziesz więcej ciekawych przykładów.

2. Otwory w uchwytach garnków 1

3. Oznaczenia na klawiszach.

Na co dzień korzystasz z klawiatury. Czy zastanawiałeś się nad oznaczeniami klawiszy liter F i J? Wytłumaczenie jest proste, otóż oznaczenia te mają na celu przyspieszenie pisania na klawiaturze, bez patrzenia na nią. Osoby, które posiadają taką zdolność, po zlokalizowaniu tych dwóch klawiszy z łatwością mogą poruszać się po całej klawiaturze bez konieczność spoglądania na nią.

3. Oznaczenia na klawiszach.

4. Nóż do tapet

Nożyk do tapet jest jednym z najczęściej wyrzucanych przedmiotów. Często ludzie nie wiedzą, że ostrze noża można odnowić. Jak można zauważyć na ostrzu znajdują się linie, które oznaczają w którym miejscu stare ostrze można wyłamać. Natomiast na końcu plastikowej obudowy noża znajduje się plastikowa nakładka, która służy do łamania ostrza. Wystarczy ją zdjąć, nałożyć na ostrze i złamać, a ostrze będzie jak nowe.

4. Nóż do tapet

5. Pokrywka jogurtu

Producenci jogurtów stosują różne rodzaje opakowań. Jednym z najbardziej popularnych sposobów pakowania tego produktu jest użycie plastikowego kubeczka i foliowej pokrywki. Po zakupie takiego deseru zastanawiasz się jak go zjeść. Otóż odpowiedź jest bardzo prosta, wystarczy, że foliową przykrywkę zegniesz w odpowiedni sposób formując ją na kształt łyżki.
Po kolejne przykłady przejdź na następną stronę.

5. Pokrywka jogurtu

6. Gumowa nakładka wewnątrz nakrętki do butelek

Na ten element nikt nie zwraca uwagi po otwarciu butelki. Wewnątrz plastikowej nakrętki do butelek znajduje się gumowa nakładka, która również ma ciekawe zastosowanie. Otóż nakładka ta pomaga utrzymać odpowiednie ciśnienie wewnątrz butelki. Gumowa nakładka działa jak uszczelka i zabezpiecza przed wyciekiem płynu na zewnątrz.

6. Gumowa nakładka wewnątrz nakrętki do butelek

7. Plastikowa obrączka na butelce

Zastanawia cię dlaczego po odkręceniu nakrętki, na szyjce pozostaje wąski pasek plastiku? Taki sposób zamykania butelek stosuje się od dziesięcioleci. Jeśli takiej “obrączki” zabraknie na butelce, nie przejdzie ona testów jakości i nie trafi do naszych domów. Jej obecność jest niezbędna. Ta pozostałość po nakrętce zapobiega wypchnięciu jej przez ciśnienie panujące wewnątrz butelki.

7. Plastikowa obrączka na butelce

8. Pokrywka od napoju

Latem lubisz zimne napoje, serwowane w plastikowym kubku z pokrywką. Trzymając pełny kubek napoju z lodem rozpływasz się z przyjemności. Ta plastikowa pokrywka posiada także inne ciekawe zastosowanie. Otóż, pokrywka może służyć za podstawkę pod kubek. Dzięki niej na twoim stole nie pozostaną mokre plamy.
Podoba Ci się artykuł? Polub nasz profil na Facebooku.
Źródło: Youtube: ¡Sabias Que! / Twitter

0
Co o tym sądzisz? Dołącz do rozmowy

6 przedmiotów, o których prawdziwym znaczeniu nie miałeś pojęcia