Niewiarygodne

Opublikowane 2017-12-12
0 Komentarz

8 fenomenalnych zdjęć, które otwierają drogę do świata wyobraźni!

Sztuka miejska, zwana również sztuką ulicy lub street artem są to prace tworzone przez artystów w miejscach publicznych. Zazwyczaj są to prace w formie graffiti, ulicznych instalacji, plakatów, murali oraz rzeźb. Jeszcze kilka lat temu ludzie postrzegali taką formę sztuki jako wandalizm, dziś wiele osób jest zwolennikiem sztuki miejskiej, ponieważ kolorowe murale pięknie zdobią szare budynki. Poniżej przedstawiamy 8 fotografii na których można zobaczyć genialne prace artystów!

1. Ten imponujący mural znajduje się w Norwegii w mieście Bergen i jest jednym z pierwszych przykładów street artu, który przenosi nas w inny wymiar. Patrząc na dzieło streetworkerów z grupy “Afk Artwork” można zapomnieć o otaczającym nas świecie i uwierzyć, że przed naszymi oczami faktycznie znajduje się dziecko.
Przejdź na następną stronę i sprawdź pozostałe dzieła!

8 fenomenalnych zdjęć, które otwierają drogę do świata wyobraźni! 2

2. Ta niesamowita fasada budynku przyciąga spojrzenia każdego turysty odwiedzającego Grenoble we Francji. Fasada budynku została ozdobiona w ten niezwykły sposób dzięki duetowi artystów “Nevercrew”. Dzieło przedstawia dwa ogromne walenie wiszące na tkaninie. Artyści starali się zwrócić uwagę na problem eksploatacji zasobów naturalnych przez człowieka.

3. Na tej fotografii widać ogromnego słonia umieszczonego na ścianie w mieście Estelí w Nikaragui. Został on stworzony przez hiszpańskiego artystę znanego jako XAV, który specjalizuje się w tatuażach. Efekt jaki daje stworzone przez artystę dzieło jest na tyle realistyczny, że można śmiało powiedzieć iż słoń faktycznie tam jest!
Kliknij dalej i zobacz inne dzieła znanych artystów!

4. Dzieło z naszego czwartego punktu można zobaczyć udając się do Los Angeles. Stworzony przez artystę grafika znanego jako “ASTRO”, ma w sobie coś hipnotyzującego oraz tajemniczego. Dzięki perspektywie oraz różnicy w kolorach, trudno jest stwierdzić, czy jest to prawdziwy tunel czy wciąż street art. Jednak zdecydowanie można stwierdzić, że dzieło artysty ma w sobie coś magicznego.

5. To pomysłowe graffiti powstało również w mieście gminie Estelí w Nikaragui. Piękna kobieta, która z dumą nosi włosy z kwiatów ma najpiękniejszą fryzurę jaką sobie można tylko wymarzyć. Patrząc na to graffiti można śmiało powiedzieć, że fryzjer wykonał dobrą robotę. Dzięki temu graffiti, ulica zyskała radosny, kwiatowy akcent!
Przejdź na następną stronę!

8 fenomenalnych zdjęć, które otwierają drogę do świata wyobraźni! 3

6. Na fotografii możemy podziwiać dzieło artysty zwanego “ODEITH”, który jest twórcą olbrzymiej modliszki, która zamieszkuje budynek w Hongkongu. Jest to grafika 3D, która wykorzystuje niesamowity efekt dający wrażenie, że modliszka faktycznie znajduje się tuż przed nami! Na pewno artysta musiał poświęcić dużo czasu, aby uzyskać taki fenomenalny efekt.

8 fenomenalnych zdjęć, które otwierają drogę do świata wyobraźni! 4

7. Niemiecki artysta znany pod pseudonimem EVOL jest autorem wyjątkowo specyficznych prac. Specjalizuje się w przekształcaniu architektury miejskiej w miniatury realistycznych budynków. Podziwiając jego prace możemy poczuć się jak na starym blokowisku, ponieważ prace tego artysty odzwierciedlają urbanistyczny charakter ponurego i szarego miasta.

8 fenomenalnych zdjęć, które otwierają drogę do świata wyobraźni! 5

8. To niesamowite dzieło powstało na jednej z ulic w Lizbonie w Portugalii. Włoski artysta Andrea Tarli wpadł na pomysł, aby pojemnik na szkło przekształcić na hełm astronauty, podobny do tego, który nosił Yuri Gagarin. Główny bohater nie wydaje się być bardzo szczęśliwy z powodu tego, że ludzie wrzucają do środka zużyte butelki oraz inne odpady.
Źródło: Instagram-afk_artworks / Instagram-xavtattoo / Twitter; 1 / Instagram-andreatarli_artworks / Instagram-odeith /Instagram-rinkveld
Jak widać, street art może być niezwykłym sposobem na ozdobienie ulic miasta! Jeśli podobał Ci się ten artykuł, udostępnij go na Facebooku!

1
Co o tym sądzisz? Dołącz do rozmowy

8 zdjęć, które niewątpliwie wstrząsnęły Internetem…