Niewiarygodne

Opublikowane 2017-12-12
0 Komentarz

10 klasycznych filmów, które są oparte na prawdziwej historii!

Na pewno jest wiele filmów, które widzieliście po kilka razy, jednak nigdy nie zastanawialiście się skąd wziął się pomysł na scenariusz. Jak się okazuje, wiele filmów opartych jest na rzeczywistości. Dramaty historyczne, biografie, thrillery oraz oczywiście dokumenty są bardzo często oparte na prawdziwej historii konkretnej osoby lub grupy osób. Czy jesteś w stanie wskazać, które to filmy?

1. Rocky

1. Rocky

Większość z nas widziała film z Sylvestrem Stallone w roli głównej. Scenariusz do filmu powstał po obejrzeniu walki bokserskiej, która trwała 15 rund. W walce brał udział były mistrz Muhammad Ali oraz Chuck Wepner. Niestety, po premierze filmu, który okazał się niebywałym hitem pojawił się pozew w którym oskarżono producentów o kradzież historii życia Wepnera.
Przejdź na następną stronę i sprawdź pozostałe filmy!

1. Rocky 1

2. Indiana Jones

Film Stevena Spielberga opierał się na filmie z roku 1954 o nazwie “Secret of the Incas”. Jednak zarówno film “Indiana Jones” jak i główni bohaterowie są z kolei prawdziwymi poszukiwaczami przygód. Jak się jednak okazuje, pomysł na film został zaczerpnięty z życia amerykańskiego naukowca. Hiram Bingham miał 36 lat kiedy to odkrył na nowo zapomniane przez ludzi Machu Picchu.

2. Indiana Jones

3. Wykiwać klawisza

Remake amerykańskiego filmu “Najdłuższy jard” z 1974. “Wykiwać klawisza” z Burtem Reynoldsem i Adamem Sandlerem w roli głównej opowiada historię więziennej drużyny futbolowej. Z kolei wiele osób twierdzi, że “Najdłuższy jard” był inspirowany filmem z 1962 roku, w którym niemieccy żołnierze grali przeciwko ukraińskim jeńcom podczas II wojny światowej.
Przejdź na następną stronę, aby przeczytać dalszą część artykułu!

3. Wykiwać klawisza

4. Koszmar z ulicy wiązów

Jeden z najlepszych horrorów “Koszmar z ulicy wiązów” również był inspirowany prawdziwą historią! Wes Craven, reżyser i scenarzysta otwarcie przyznał, że pomysł na film narodził się, po przeczytaniu artykułu o cudzoziemcach z Kambodży, którzy zginęli w tajemniczych okolicznościach. Oczywiście film Cravena z 1984 roku okazał się na tyle dobry, że w 2010 roku doczekał się sequelu.

4. Koszmar z ulicy wiązów

5. Big Lebowski

Film, który miał premierę w 1998 roku również został oparty na prawdziwej historii. W przeciwieństwie do innych filmów, Coen oparł scenariusz na swoim przyjacielu, który uwielbiał koktajle. Przyjaciel Joela Coena oraz Ethana Coena nazywał się Jeff The Dude Dowd, a w postać inspirowaną jego życiem wcielił się Jeff Bridges.
Kliknij dalej!

5. Big Lebowski

6. 300

Jeśli widzieliście film w reżyserii Zacka Snydera, to na pewno wiecie, że jest on ekranizacją komiksu Franka Millera, która opowiada o bitwie pod Termopilami. Akcja “300” opiera się na prawdziwej bitwie między Persami i Grekami, która miała miejsce około 480 r. p.n.e. Główną rolę w filmie zagrał Gerard Butler, który wcielił się w postać Króla Leonidasa.

6. 300

7. Furia

Reżyser David Ayer przedstawił pewne wydarzenia w sposób jak najbardziej realistyczny. Postać grana przez Brada Pitta w filmie “Furia” występuje jako dowódca amerykańskiego czołgu prawdopodobnie bazuje na historii wojskowego, który zginął w katastrofie lotniczej. Audie Murphy zmarł 28 maja 1971 w Brush Mountain w stanie Wirginia.
Przejdź na następną stronę i zapoznaj się z dalszą częścią artykułu!

7. Furia

8. Gorączka

Wiadomo, że film był oparty na prawdziwej historii o napadzie na bank, która zamieniła się w strzelaninę. Reżyser Michael Mann zainspirował się również życiem swojego przyjaciela Chucka Adamsona, który przez wiele lat był policjantem w Chicago. Historia o wielkiej rywalizacji pomiędzy policją, a złodziejem jest oparta na prawdziwych faktach.

8. Gorączka

9. Polowanie na Czerwony Październik

“Polowanie na Czerwony Październik” w reżyserii Johna McTiernana przedstawia życie kapitana radzieckiej łodzi podwodnej, który ignoruje rozkazy USA i jest prześladowany przez własny rząd. Film po części jest oparty na historii kapitana Valery Mikhailovich Sablina, który w 1975 roku prowadził bunt na pokładzie radzieckiego okrętu wojskowego.

9. Polowanie na Czerwony Październik

10. Egzorcysta

“Egzorcysta” to historia dwunastoletniej dziewczynki, która zostaje opętana przez diabła. Kiedy lekarze nie są w stanie jej pomóc, przestraszona matka kontaktuje się z egzorcystą. Reżyser filmu został zainspirowany historią czternastoletniego chłopca z Maryland, który został opętany w 1949 roku. Po odprawieniu wszystkich rytuałów udało się wypędzić diabła i chłopiec mógł żyć zupełnie normalnie.
Źródło: en.newsner.com
Jesteś zaskoczony ile historii z filmów ma swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości? Jeśli podobał Ci się ten artykuł, udostępnij go na Facebooku!

10. Egzorcysta
1
Co o tym sądzisz? Dołącz do rozmowy

Szczątki Arki Noego znalezione na lodowcu. Jakie ma to znaczenie dla ludzkości?