Zdrowie i Uroda

Opublikowane 2017-12-11
0 Komentarz

Rozmiar ud ma znaczenie! Co na ten temat mówią specjaliści?

Od czasów starożytnych medycyna stosowała pewne zabiegi, które były w stanie określić czy człowiekowi coś dolega czy jest zupełnie zdrowy. Oczywiście zabiegi w starożytności czy średniowieczu znacznie różniły się od obecnych. Jednak pomimo tego, że lekarze wiedzą znacznie więcej o organizmie ludzkim wciąż pozostały ślady po dawnych sposobach leczenia i zapobiegania chorobom.

Rozmiar ud ma znaczenie! Co na ten temat mówią specjaliści? 1

Jak się okazuje, już wieki temu lekarze odkryli jak niebezpieczne dla zdrowia jest zaniedbanie swojego ciała. Od zawsze wierzono, że wszelkiego rodzaju zmiany pojawiające się na ciele mogą świadczyć o poważnych chorobach. Można śmiało powiedzieć, że lekarze od zawsze poszukiwali na ciele wszelkiego rodzaju zmian, które mogą określać stan zdrowia pacjenta.
Przejdź na następną stronę i dowiedz się więcej!

Rozmiar ud ma znaczenie! Co na ten temat mówią specjaliści? 2

Nie wolno jednak zapominać, że ludzki organizm wysyła sygnały, które większość osób ignoruje. Wielu lekarzy zaleca wykonywanie profilaktycznych badań, które mogą pomóc uchronić człowieka przed rozwojem ciężkiej choroby. Można śmiało powiedzieć, że nasze ciało na bieżąco informuje o wszystkich nieprawidłowościach. Jedyne co powinniśmy zrobić to zwracać uwagę na swój stan zdrowia.

Rozmiar ud ma znaczenie! Co na ten temat mówią specjaliści? 3

Kilka lat temu, na jednym z uniwersytetów przeprowadzono badania, które potwierdziły teorie Berita L. Heitmanna mówiącą o zdrowiu układu sercowo-naczyniowego. Głównym celem badań było potwierdzenie związku pomiędzy rozmiarem ud człowieka, a prawidłowym działaniem serca. Naukowcy badali również związek pomiędzy obwodem uda, a otyłością, która jest plagą XXI wieku.
Czy wielkość ud faktycznie ma znaczenie?

Rozmiar ud ma znaczenie! Co na ten temat mówią specjaliści? 4

Podczas badań naukowcy z Danii zaprosili do badań 1436 mężczyzn oraz 1380 kobiet. Każda z osób biorących udział w badaniu miała mierzony wzrost, wagę, obwód bioder, obwód talii oraz ud. Badania przeprowadzano głównie pod kątem choroby wieńcowej, która są jedną z częstszych przyczyn zgonów na całym świecie.

Rozmiar ud ma znaczenie! Co na ten temat mówią specjaliści? 5

Wyniki badań okazały się zaskakujące! Zarówno kobiety jak i mężczyźni mający niewielki obwód ud byli w grupie podwyższonego ryzyka, które było ściśle związane z ryzykiem choroby. Lekarze stwierdzili, że największe zagrożenie stanowi nadciśnienie tętnicze oraz choroba wieńcowa. Czy faktycznie obwód ud ma aż tak ogromne znaczenie dla naszego zdrowia?
Przejdź na następną stronę i poznaj odpowiedź na to pytanie!

Rozmiar ud ma znaczenie! Co na ten temat mówią specjaliści? 6

Podczas badań naukowcy zaobserwowali, że ryzyko zachorowania zwiększa się u osób, których obwód ud jest mniejszy niż 60 cm. Powyżej tego progu osoby biorące udział w badaniu miały o wiele lepsze wyniki badań. Oczywiście wyniki te były niezależne od nadwagi, otyłości brzusznej, stylu życia oraz innych czynników.

Rozmiar ud ma znaczenie! Co na ten temat mówią specjaliści? 7

Najprawdopodobniej niewielki obwód ud jest związany z brakiem masy mięśniowej, dlatego też warto poświęcić dwie-trzy godziny tygodniowo na krótki spacer lub aktywność fizyczną. Jazda na rowerze czy poranne bieganie są doskonałym sposobem na wzmocnienie mięśni oraz piękną sylwetkę. Należy pamiętać, że zdrowy styl życia jest kluczem do dobrego zdrowia!
Źródło: Para Los Curiosos
Czy uważasz, że rozmiar ud może być przyczyną chorób serca? Jeśli ten artykuł był dla Ciebie przydatny, udostępnij go na Facebooku!

Rozmiar ud ma znaczenie! Co na ten temat mówią specjaliści? 8
0
Co o tym sądzisz? Dołącz do rozmowy

Szczątki Arki Noego znalezione na lodowcu. Jakie ma to znaczenie dla ludzkości?