Zdrowie i Uroda

Opublikowane 2017-12-08
1 Komentarz

10 zdrowych nawyków, które mogą nam poważnie zaszkodzić!

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się jak ważne dla zdrowia są nawyki żywieniowe? Człowiek do prawidłowego funkcjonowania potrzebuje składników odżywczych w postaci witamin, minerałów, białka, węglowodanów i zdrowych tłuszczów. Czasami jednak trudno jest dostarczyć te wszystkie składniki w odpowiednich proporcjach, dlatego też powinniśmy wiedzieć ile nasz organizm potrzebuje do działania. Co w momencie, gdy pomimo zdrowego trybu życia nasz organizm zaczyna nieprawidłowo funkcjonować? Sprawdź, jakie nawyki mogą powodować poważne problemy zdrowotne!

1. Picie 8 szklanek wody dziennie

Pomimo tego, że woda jest nam niezbędna do prawidłowego funkcjonowania całego ciała, w niektórych przypadkach spożywanie nadmiernej ilości płynu może mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie. Niektórzy ludzie mają problem z zatrzymywaniem wody w organizmie, które powoduje obrzęk. Problem ten najczęściej występuje u osób prowadzących siedzący tryb życia.
Kliknij dalej i przejdź na następną stronę!

1. Picie 8 szklanek wody dziennie 1

2. Klapki

Chodzenie w klapkach japonkach może być bardzo wygodne, tanie i wbrew pozorom modne! Należy jednak pamiętać, że długotrwałe chodzenie w butach na płaskiej podeszwie może powodować bóle pleców. Ponadto, chodzenie w butach na płaskiej podeszwie jest niezdrowe dla kręgosłupa. Dlatego też lekarze zalecają, aby kupować obuwie, które posiada minimalnie 3-4 cm obcas.

2. Klapki

3. Częste ścieranie kurzu

Wszyscy wiemy jak piękny jest posprzątany dom, w którym nie znajdziemy nawet odrobiny kurzu. Należy jednak pamiętać, że częste używanie pewnych substancji chemicznych, które znajdują się w detergentach może powodować nieodwracalne szkody w naszym organizmie. Produkty te mogą powodować migreny, ale także negatywnie wpływać na drogi oddechowe.
Przejdź na następną stronę!

3. Częste ścieranie kurzu

4. Produkty antybakteryjne

Od pewnego czasu firmy zajmujące się produkcją środków antybakteryjnych próbują nas przekonać, że stosowanie żeli oraz innych produktów antybakteryjnych daje nam gwarancję czystości. Niestety, zbyt częste stosowanie tego typu produktów powoduje, że bakterie i wirusy stają się znacznie silniejsze i odporne na działanie preparatu. Z tego właśnie powodu wskazane jest, aby polegać na mocy zwykłego mydła.

4. Produkty antybakteryjne

5. Płukanie zębów po umyciu

Wiele osób po wyszczotkowaniu zębów od razu sięga po kubek z wodą i płucze zęby. Jak się jednak okazuje, jest to bardzo zły nawyk, który krytykuje wielu dentystów. Dzięki zastosowaniu dobrej jakości pasty, nasze zęby podczas szczotkowania pokryte są fluorem, który pomaga zabezpieczyć je przed próchnicą. Dlatego też, aby zminimalizować ryzyko powstania próchnicy zaleca się stosowanie płynów do płukania jamy ustnej bez alkoholu.
Kliknij dalej i dowiedz się więcej!

5. Płukanie zębów po umyciu

6. Waga

W czasach kiedy portale społecznościowe, prasa i telewizja wymagają od nas pewnych zachowań i odpowiedniego wyglądu, wiele osób zaczyna wariować na punkcie swojego wyglądu. Osoby, które mają obsesje na punkcie swojej wagi, próbują na siłę przejść na dietę tylko po to, aby wpisać się w obowiązujące kanony piękna.

6. Waga

7. Witaminy i suplementy diety

Różne kampanie reklamowe próbują nas zmusić do zakupu witamin oraz suplementów diety, które mają być receptą na wszystko. Choć trudno w to uwierzyć, to niestety nadużywanie tego typu preparatów może być wyjątkowo szkodliwe dla naszego zdrowia. Z nieoficjalnych testów wynika, że aż ponad 46% osób przedawkowuje suplementy diety.
Przejdź na następną stronę i dowiedz się więcej!

7. Witaminy i suplementy diety

8. Drzemka

Świetna propozycja dla wszystkich osób, które lubią sobie ucinać drzemkę w trakcie dnia. Jak się okazuje, przy dzisiejszych zawrotnym tempie życia 8 godzin snu to zdecydowanie za mało. Lekarze ostrzegają, że skutki przemęczenia i przepracowania mogą być fatalne dla zdrowia! Dlatego też, zaleca się, aby każdego dnia zdrzemnąć się na 20 minut.

8. Drzemka

9. Picie napojów dietetycznych

Czy naprawdę sądziliście, że picie napojów dietetycznych faktycznie może rozwiązać problemy z nadwagą? Niestety, firmy produkujące tego typu napoje znalazły inne sposoby na niszczenie naszego zdrowia. Prawda jest taka, że szklanka dietetycznego napoju dziennie przybliża nas do chorób serca, nadciśnienia tętniczego oraz jeszcze większej nadwagi.

9. Picie napojów dietetycznych

10. Ćwiczenia na siłowni

Mimo tego, że siłownia jest ulubionym miejscem wielu osób. Jednym z najpopularniejszych przyrządów do ćwiczeń jest oczywiście bieżnia, która bez problemu zastąpi nam wieczorne przebieżki po parku. Jednak, należy zwrócić uwagę na fakt, że bieżnia może powodować liczne uszkodzenia związane z ogromnym obciążeniem stawów. Dlatego też należy zachować umiar podczas treningu.

Źródło: Starstock / Giphy

Które z powyższych nawyków są najbardziej niebezpieczne? Podziel się swoją opinią w komentarzu i udostępnij artykuł na Facebooku!

10. Ćwiczenia na siłowni
3
Co o tym sądzisz? Dołącz do rozmowy

Jak wygląda przyjaźń według znaków zodiaku
Dominika Budziak
Dominika Budziak 15.12.2017, 06:13
Nawyk, który może zaszkodzić - drzemka. To się zdecydujcie czy szkodzi, czy pomaga...