Porady

Opublikowane 2017-12-08
0 Komentarz

7 bezcennych wskazówek dla osób noszących okulary

Coraz więcej osób na całym świecie ma problemy ze wzrokiem. Według statystyk 6 na 10 osób w krajach rozwiniętych ma problem na tyle zaawansowany, że potrzebuje okularów lub soczewek kontaktowych, które zdecydowanie poprawiają wzrok. W końcu zmysł wzroku jest jednym z najważniejszych zdolności do odbierania otaczającego nas środowiska. Całe szczęście, żyjemy w XXI wieku, który oferuje możliwości, dzięki którym noszenie okularów nie musi być dyskomfortem! Poniżej przedstawiamy kilka drogocennych wskazówek, które są niezbędne dla osób noszących okulary!

1. Wybór oprawki

1. Wybór oprawki

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się w jakich okularach wyglądacie dobrze? A może stoicie właśnie przed problemem wyboru odpowiednich okularów? Oczywiście największym problemem w doborze właściwych okularów jest również kształt oprawki. Niektóre osoby wyglądają dobrze w okularach prostokątnych, inne zaś o wiele lepiej prezentują się w zaokrąglonych. Na szczęście, na rynku jest pełno oprawek, które można spokojnie przymierzyć i dopasować.
Przejdź na następną stronę!

2. Krótkowzroczność

Osoby, które mają zdiagnozowaną wadę wzroku są zwykle świadomi tego, jak ciężko im będzie się poruszać, gdy zapomną okularów. Chociaż nie każdy może rozwiązać ten problem, to jednak ludzie z krótkowzrocznością mają ułatwioną sytuację. Do przybliżenia czytanego tekstu mogą wykorzystać “zoom” w smartfonie.

2. Krótkowzroczność

3. Czyszczenie okularów

Wiele osób noszących okulary zastanawia się w jaki sposób można je dokładnie i bezpiecznie czyścić. Prawda jest taka, że większość tkanin z których uszyte są nasze ubrania, może powodować zadrapania na powierzchni szkła. Dlatego też, najlepszym sposobem jest wykorzystanie w tym celu ściereczki z mikrofibry lub specjalnych nawilżanych ściereczek.
Kliknij dalej i dowiedz się więcej!

3. Czyszczenie okularów

4. “Zjeżdżające” okulary

Czy zauważyliście, że z biegiem czasu okulary mogą zjeżdżać z nosa? Na szczęście nie trzeba iść do optyka w celu regulacji. Wystarczy wykorzystać domowy sposób polegający na zagotowaniu wody w garnku, do którego po kilku sekundach od wrzenia wkładamy końcówki okularów. Dzięki temu zmiękczamy plastik, który będzie można delikatnie wygiąć w dół.

5. Złamany zausznik

Każdy, kto długo nosi okulary, prawdopodobnie zna uczucie rozpaczy, kiedy to przez przypadek dochodzi do uszkodzenia zauszników w okularach. Całe szczęście jest jeden sposób, który pomoże nam naprawić nasze drugie oczy. Jedyne co musisz zrobić to przykleić do siebie dwie złamane części, a całość wzmocnić za pomocą wykałaczki. Dzięki temu trikowi, będziesz w stanie nosić okulary przez kilka dni do momentu, gdy nowe okulary będą gotowe.
Przejdź na następną stronę i sprawdź inne przydatne triki!

5. Złamany zausznik

6. Zmiany temperatury

Najgorszy czas dla osób noszących okulary to niewątpliwie okres jesienno-zimowy. To właśnie wtedy narażeni jesteśmy na ciągłe zmiany temperatury, które można zauważyć po zaparowanych okularach. Czy jest jakiś sposób, który pozwala wyeliminować parowanie? Jedyne co musisz zrobić, to natrzeć soczewki zwykłym mydłem i wypolerować do sucha miękką ściereczką z mikrofibry.

6. Zmiany temperatury

7. Gdzie są moje okulary?

Osoby, które często mają problem ze znalezieniem swoich okularów powinny poznać ten świetny trik! Wystarczy tylko, że za pomocą farby fluorescencyjnej oznaczysz etui z okularami. Dzięki temu, etui będzie świeciło w nocy, a Ty bez problemu odnajdziesz swoją zgubę! Do oznaczenia etui możesz również śmiało wykorzystać marker fluorescencyjny, który będzie działał na takiej samej zasadzie.

Źródło: Starstock / Giphy

Czy podane wskazówki okazały się dla Ciebie przydatne? Jeśli tak udostępnij je znajomym na Facebooku!

7. Gdzie są moje okulary?
5
Co o tym sądzisz? Dołącz do rozmowy

11 sposobów babci, aby mieć idealną i piękną skórę!