Niewiarygodne

Opublikowane 2017-10-20
0 Komentarz

9 pytań związanych z Harrym Potterem, które wciąż pozostają bez odpowiedzi…

Pomimo tego, że ostatnia filmowa część Harrego Pottera miała swoją premierę 7 lipca 2011 roku, to wciąż pozostają pytania na które nie ma odpowiedzi. Pierwsza część Harrego Pottera pojawiała się na ekranach kin na świecie w 2001 roku, natomiast pierwsza część powieści trafiła do księgarni w 1997 roku. Wciąż jednak pozostaje wiele pytań dotyczących życia głównych bohaterów oraz tajemnic związanych z magią. Czy po 16 latach od światowej premiery filmu jesteśmy w stanie odpowiedzieć na wszystkie pytania?

1. Dlaczego Peter Pettigrew był Strażnikiem Tajemnicy?

1. Dlaczego Peter Pettigrew był Strażnikiem Tajemnicy?

Wszyscy wiemy, że główna fabuła Harrego Pottera opiera się na zdradzie Petera Pettigrew, który wydaje Jamesa i Lily Potterów Voldemortowi. Peter Pettigrew pełnił rolę strażnika tajemnicy, który wydał ich sekret, dzięki czemu Czarny Pan mógł wejść do domu i zabić rodziców Harrego. Pytanie brzmi, dlaczego James nie wybrał na strażnika Albusa Dumbledore, który był również strażnikiem tajemnicy kwatery głównej Zakonu Feniksa na Grimmauld Place 12?
Co jeszcze pozostaje nierozwiązana zagadką?

1. Dlaczego Peter Pettigrew był Strażnikiem Tajemnicy? 1

2. Dlaczego nie wykorzystano Veritaserum na śmierciożerców?

Eliksir Veritaserum wydaje się być bardzo przydatne jeśli chodzi o poszukiwanie sprawiedliwości i odkrywanie prawdy. Jednak dlaczego nikt nie wpadł na pomysł, aby wykorzystać Veritaserum w przypadku śmierciożerców? Wtedy wszyscy dowiedzieliby się o zbrodniach popełnionych przez czarodziejów, którzy pomagali Voldemortowi.

2. Dlaczego nie wykorzystano Veritaserum na śmierciożerców?

3. Dlaczego Harry od początku nie widział Testralii?

Testral to magiczne stworzenie przypominające konia, które dodatkowo miało ogromne skrzydła. Testrale były widoczne tylko dla tych osób, które kiedykolwiek widziały śmierć drugiej osoby. Jak wiemy, Harry był chłopcem, który przeżył, był więc świadkiem morderstwa swoich rodziców. Dlaczego Harry zobaczył Testrale dopiero po śmierci Cedrika Diggory w czwartej części?
Przejdź na następną stronę i dowiedz się więcej!

3. Dlaczego Harry od początku nie widział Testralii?

4. Dlaczego Harry nosi okulary?

Wszyscy wiemy, że magia jest niesamowita, a czary są w stanie dokonać niemożliwego! Pojawia się więc pytanie, dlaczego Harry Potter nosił okulary? Skoro magia jest tak potężna, mógł z łatwością skorygować wzrok i pozbyć się niewygodnych okularów, które wielokrotnie sprawiały mu problemy. Czy magia była bezsilna w stosunku do wzroku Harrego?

4. Dlaczego Harry nosi okulary?

5. Dlaczego Harry nie został wydalony ze Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie?

W trzeciej części przygód Harrego Pottera widzimy scenę, kiedy to młody czarodziej w zdenerwowaniu pompuje swoją ciotkę. Konsekwencją tego, jest otrzymanie listu z informacją o wydaleniu Harrego ze szkoły. Następnie jednak okazuje się, że w obronie Harrego staje Albus Dumbledore, dzięki któremu Harry może zostać w szkole.
Kliknij dalej i dowiedz się więcej

5. Dlaczego Harry nie został wydalony ze Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie?

6. Dlaczego nie wykorzystano zmieniacza czasu, aby zabić Voldemorta?

W trzeciej części Harrego Pottera jest moment, kiedy to Hermiona i Harry cofają się w czasie, aby uwolnić Hardodzioba i Syriusza. Pojawia się więc pytanie, dlaczego Ministerstwo Magii nie jest w stanie wykorzystać Zmieniacza Czasu, aby cofnąć się do momentu narodzin Voldemorta i go wyeliminować?

6. Dlaczego nie wykorzystano zmieniacza czasu, aby zabić Voldemorta?

7. Co z magikami z pozostałych szkół?

Czwarta część przygód Harrego opowiada nam o rywalizacji w Turnieju Trójmagicznym pomiędzy trzema największymi czarodziejskimi szkołami: Akademią Magii Beauxbatons, Instytutem Magii Durmstrang i Szkołą Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie. Skoro Voldemort pragnął zawładnąć całym światem, dlaczego w kolejnych częściach nie ma mowy o dwóch pozostałych szkołach?
Przejdź na następną stronę, aby sprawdzić co jeszcze pozostaje zagadką!

7. Co z magikami z pozostałych szkół?

8. Co robią dzieci czarodziejów przed 11 rokiem życia?

Wiele osób zwróciło uwagę na to, co robią dzieci czarodziejów przed 11 rokiem życia, zanim pójdą do Hogwartu. Harry i Hermiona, którzy nie mieli pojęcia, że są czarodziejami żyli normalnie w mugolskim społeczeństwie. Co jednak w rodziną Weasleyów? Czy również uczą się matematyki oraz fizyki? Najprawdopodobniej, aby poznać odpowiedź na to pytanie, musimy zapytać J.K. Rowling.

8. Co robią dzieci czarodziejów przed 11 rokiem życia?

9. Dlaczego różdżki nie zmieniają właścicieli po rozbrojeniu?

Expelliarmus jest jednym z najpopularniejszych zaklęć używanych w powieści Harry Potter. W zasadzie jest też jednym z ulubionych zaklęć Harrego, Rona i Hermiony. Dlaczego więc, wielokrotnie możemy zobaczyć, że po użyciu zaklęcia Expelliarmus różdżka wcale nie zmienia właściciela. Czy jest jakieś logiczne wytłumaczenie tego faktu? A może jest to przeoczenie autorki?

Źródło: sugarscape

Czy jesteś fanem serii przygód młodego czarodzieja? Jeśli tak udostępnij artykuł na Facebooku!

9. Dlaczego różdżki nie zmieniają właścicieli po rozbrojeniu?
1
Co o tym sądzisz? Dołącz do rozmowy

Tajemnice “Coco”, które Pixar ukrył przed widzami