Porady

Opublikowane 2017-10-18
0 Komentarz

7 technik, które pomogą nam w szybkim zapamiętywaniu!

Dla wszystkich osób, które są zmuszone do życia w pośpiechu bardzo ważne jest zapamiętywanie wszystkich ważnych informacji. Dotyczy to na przykład sytuacji, kiedy musimy nagle wyjść z domu i nie pamiętamy, czy zamknęliśmy drzwi, wyłączyliśmy żelazko czy zgasiliśmy światło. Są to codzienne czynności, które większość z nas wykonuje automatycznie, jednak czasami zastanawiamy się czy aby na pewno wszystko zrobiliśmy. Czy są jakieś sposoby, które pozwolą nam o wiele lepiej zapamiętywać pewne sytuacje?

1. Metoda Loci

1. Metoda Loci

Technika ta wykorzystywana jest przez zawodowych graczy umysłowych na całym świecie. Na początku należy zapamiętać serię obrazów odnoszących się do miejsc, które znamy. Koniecznym jest, aby obrazy te były uporządkowane chronologicznie. Następnie, musimy skojarzyć każdy przedmiot z miejscem, które uprzednio wybraliśmy. Jest to świetny sposób na stworzenie ścieżki pamięciowej, niezbędnej do treningu pamięci.
Przejdź na następną stronę i sprawdź inne metody

1. Metoda Loci 1

2. Podział liczb

Jeśli masz problem z zapamiętywaniem ciągu liczb, to nie masz się czego wstydzić! Wiele osób ma kłopot z zapamiętaniem np swojego numeru telefonu czy rachunku bankowego. Dla ułatwienia można podzielić ciąg liczb na mniejsze. Dla przykładu, numer zaczynający się od 10130099 możemy podzielić na: 101 - “101 Dalmatyńczyków”, 300 - “300” film, oraz 99 jako rok urodzenia naszego znajomego.

2. Podział liczb

3. Skojarzenia

Wiele osób obawia się pierwszych skojarzeń. Jak się jednak okazuje, pierwsze skojarzenie jest zawsze trafione! Dlatego też, aby zapamiętać jakąś ważną informację, starajmy się kojarzyć rzeczy z nią związane. Dzięki takiemu rozwiązaniu, już nigdy nie zapomnisz o sprawach, które są wyjątkowo istotne w Twoim życiu.
Kliknij dalej i dowiedz się więcej!

3. Skojarzenia

4. Jedz zdrowo!

Zdrowa dieta to podstawa prawidłowego funkcjonowania całego organizmu. Zdrowe i pełnowartościowe produkty nie tylko przyczynią się do lepszego wyglądu naszej sylwetki, ale także wspomogą działanie naszego mózgu. Produkty takie jak ryby, drób, oliwa z oliwek, migdały, orzechy włoskie i zielone warzywa liściaste powinny być głównym elementem naszej diety.

4. Jedz zdrowo!

5. Oddychaj głęboko

Niedawne badania pokazały, że zapach rozmarynu może pomóc nam w zapamiętywaniu takich rzeczy jak daty, wydarzenia, nazwy itp. Najwyraźniej rozmaryn jest w stanie wzmacniać naszą pamięć, a ponadto o wiele lepiej przetwarzać wszystkie dostarczane informacje. Wystarczy tylko zaopatrzyć się w świece o zapachu rozmarynu.
Jakie są inne sposoby na lepsze zapamiętywanie?

5. Oddychaj głęboko

6. Odpoczynek

Okazuje się, że spanie jest o wiele lepsze dla zdrowia niż Ci się wydaje! Zdaniem niektórych lekarzy, odpowiednia ilość snu pomaga w lepszym zapamiętywaniu różnych informacji. Regularny sen jest niezbędny do funkcjonowania naszego organizmu, dlatego też bezpośrednio wpływa na pracę mózgu. Co więcej, wystarczy tylko 6 godzin snu na dobę, aby poprawić ogólne samopoczucie.

6. Odpoczynek

7. Ćwiczenia

Wiemy już, że ćwiczenia są dobre dla wzmocnienia naszego ciała. Jak się jednak okazuje, regularna aktywność fizyczna pozytywnie wpływa również na kondycję naszego mózgu. Codzienny spacer, bieg czy przejażdżka rowerem są świetną propozycją dla osób, które każdego dnia ciężko pracują i nie mają czasu na dłuższy trening.

Źródło: StarStock

Znasz inne sposoby na lepsze zapamiętywanie istotnych informacji? Podziel się swoimi sposobami w komentarzu i udostępnij artykuł na Facebooku!

7. Ćwiczenia
3
Co o tym sądzisz? Dołącz do rozmowy

11 sposobów babci, aby mieć idealną i piękną skórę!