PoradyZdrowie i Uroda

Opublikowane 2017-10-17
0 Komentarz

7 możliwych objawów białaczki, których nie wolno ignorować!

Białaczka to nowotwór krwi lub szpiku kostnego, który powoduje zmiany leukocytów, zarówno w aspekcie jakości jak i ilości. Białaczkę dzielimy na ostrą oraz przewlekłą. W przypadku ostrej białaczki, osoba chora doświadcza wyraźnych i gwałtownych objawów, natomiast w przypadku białaczki przewlekłej często zdarza się tak, że chory nie jest świadomy iż w jego organizmie rozwija się choroba. Niezależnie od obecnego stanu naszego zdrowia, powinniśmy zwrócić uwagę na poszczególne objawy świadczące o tym, że w organizmie dzieje się coś złego. Na co powinniśmy zwracać szczególną uwagę?

1. Zmęczenie i osłabienie

1. Zmęczenie i osłabienie

Zmęczenie i osłabienie organizmu są jednymi z najczęstszych sygnałów ostrzegawczych świadczących, że w naszym organizmie dzieje się coś złego. Wszelkie nieprawidłowe zmiany zachodzące w organizmie człowieka, są sygnalizowane przez osłabienie i przewlekłe zmęczenie. Koniecznie należy zwrócić uwagę, czy z upływem czasu objawy te nie nasilają się.
Jakie są inne możliwe objawy białaczki?

1. Zmęczenie i osłabienie 1

2. Pojawiające się znikąd siniaki

Zdaniem lekarzy, pojawianie się niewyjaśnionych siniaków na naszym ciele, również może być oznaką choroby. Nietypowe siniaki mogą być wynikiem zbyt niskiej liczby czerwonych płytek krwi lub poważnych problemów z krzepnięciem. Dlatego też, należy zwrócić uwagę na pojawianie się sinych plam na naszym ciele, szczególnie na nogach oraz rękach.

2. Pojawiające się znikąd siniaki

3. Obrzęk dziąseł

Obrzęk dziąseł jest to częsty i niestety lekceważony objaw, który występuje u niewielkiej liczby pacjentów. Jak się okazuje, pacjenci cierpiący na ostrą białaczkę nie zwracają uwagi na tak poważny objaw. Wielu pacjentów opisuje to jako dziwny dyskomfort w jamie ustnej, jednak dopiero lekarz podczas badania jest w stanie stwierdzić czy nastąpił obrzęk.
Przejdź na następną stronę

3. Obrzęk dziąseł

4. Czerwone plamy na skórze

Kolejnym objawem białaczki, na który powinniśmy zwrócić uwagę jest powstanie czerwonych plam na skórze. Plamy wyglądają tak, jakby ktoś pomalował naszą skórę czerwonym długopisem. Te niewielkie plamki mogą zostać niezauważone ze względu na to, że najczęściej pojawiają się na dolnych kończynach.

4. Czerwone plamy na skórze

5. Ból brzucha i dyskomfort

W wielu przypadkach białaczki, śledziona pacjenta jest powiększona i powoduje dyskomfort w jamie brzusznej. Wielu pacjentów skarży się na kłujący ból w okolicach śledziony. Czasami objaw ten mylony jest z innymi chorobami, przez co może wydawać się, że nie ma znaczenia przy konsultacji z lekarzem. Należy jednak pamiętać, że każdy dyskomfort, może być oznaką poważnej choroby.
Co jeszcze należy wiedzieć o objawach białaczki?

5. Ból brzucha i dyskomfort

6. Świąd

Jak się okazuje, nieprzyjemne uczucie swędzenia skóry może mieć bezpośredni związek z chorobą, która rozwija się w naszym organizmie. Około 1 na 20 pacjentów może mieć problem z uporczywą wysypką, charakteryzującą się chęcią ciągłego drapania lub pocierania skóry. Świąd może przybrać różne kształty i rozmiary, dlatego też powinno się zwracać na to uwagę.

6. Świąd

7. Częste zakażenia

Osoby chore na raka mają problem z prawidłowym działaniem systemu immunologicznego. Nie ma więc żadnego znaczenia ile antybiotyków zleci lekarz, zawsze jest ryzyko, że nasz system odpornościowy nie da sobie rady z infekcją. Częste zakażenia i infekcje są bezpośrednio związane z białaczką, dlatego też osoba chora powinna unikać kontaktu z czynnikami chorobotwórczymi oraz dbać o swoje zdrowie.

Źródło: StarStock

Udostępnij artykuł na Facebooku i uświadom swoich bliskich i znajomych o niebezpieczeństwie związanym z ignorowaniem objawów choroby!

7. Częste zakażenia
3
Co o tym sądzisz? Dołącz do rozmowy

9 najlepszych kopii fast foodów na świecie