NiewiarygodnePorady

Opublikowane 2017-10-17
0 Komentarz

9 sztuczek, które podpowiedzą w jaki sposób wykorzystać Netflix!

Wraz ze wzrostem popularności telewizji internetowej pojawiła się idea platformy, dzięki której będziemy mogli oglądać najpopularniejsze filmy i seriale z całego świata. W efekcie, od 2007 roku firmy takie jak Netflix oferują za drobną opłatą dostęp do filmów i seriali poprzez media strumieniowe. Jak się okazuje, platformy tego typu odnoszą niebywały sukces! Już w roku 2016, Netflix potwierdził, że posiada około 86 milionów aktywnych użytkowników. Co jeszcze powinniśmy wiedzieć o Netflixie?

1. Co nowego w Netflix

1. Co nowego w Netflix

Sama firma ma tak wiele nowych treści, że nie jest w stanie przekazać wszystkich informacji swoim użytkownikom. Jeśli więc zależy Ci na tym, aby być na bieżąco z nowymi odcinkami seriali oraz filmami, koniecznie używaj zewnętrznych stron internetowych. Jedną z najbardziej popularnych jest allflicks.net. Dzięki stronom tego typu, będziesz na bieżąco informowany, co nowego w Netflix.
Przejdź na następną stronę i dowiedz się więcej o Netflixie!

1. Co nowego w Netflix 1

2. Filmy, które znikają z platformy

Jak się okazuje, serwisy VOD mają jedną wadę - oferty w takich serwisach nie są stałe i często po wygaśnięciu licencji pewne tytuły znikają. Niestety, widzowie nie mają na to żadnego wpływu, dlatego też dobrze jest poszukać stronę, która odpowiednio wcześnie poinformuje nas o tym, że nasz ulubiony serial zniknie bezpowrotnie z platformy.

2. Filmy, które znikają z platformy

3. Szukanie filmu

Jednym z największych problemów z jakim może się spotkać fan serwisu VOD jest brak zdecydowania oraz trudności związane z korzystaniem z katalogu. Całe szczęście istnieją zewnętrzne strony internetowe, które pozwolą wyszukać konkretny film lub serial. Dzięki temu możesz bez przeszkód filtrować gatunek, rok czy język filmu, który pragniesz oglądać.
Dlaczego Netflix zyskał aż taką popularność? Kliknij dalej i zapoznaj się z dalszą częścią artykułu!

3. Szukanie filmu

4. Historia

Jeśli chcemy się dowiedzieć jaki film ostatnio oglądaliśmy wystarczy, że wejdziemy na nasze konto. Netflix daje nam możliwość zapisywania oglądanym przez nas filmów oraz seriali, tak aby później w wygodny sposób można było powrócić do danego filmu. Działa to na takiej samej zasadzie jak przeglądarka internetowa, która zapisuje każdy nasz ruch.

4. Historia

5. Ktoś korzystał z mojego konta?

Kolejnym plusem serwisu Netflix jest możliwość podglądnięcia, czy ktoś korzystał z konta bez naszej zgody. Wchodząc na “Dostęp do konta - ostatnie działania” mamy informacje na temat daty i godziny transmisji, kraju, regionu, a także adresu IP urządzenia. Ponadto, gdy zauważymy, że ktoś korzystał z naszego konta, możemy użyć opcji “wyloguj ze wszystkich urządzeń” i zmienić hasło.
Przejdź na następną stronę i dowiedz się więcej!

5. Ktoś korzystał z mojego konta?

6. Jakość połączenia

Aby korzystać z serwisu Netflix, wcale nie potrzebujemy najlepszej jakości połączenia. Oczywiście, jeśli chcemy cieszyć się jakością Ultra HD powinniśmy zapewnić dostęp do jak najszybszej sieci. Dla mniej wymagających użytkowników wystarczy zwykłe połączenie danych pakietowych w smartfonie. Oprócz tego, w każdej chwili możemy zmienić jakość odtwarzanego filmu przechodząc do “Twoje konto - Ustawienia odtwarzania”.

6. Jakość połączenia

7. Automatyczne odtwarzanie

Netflix oferuje nam kolejne udogodnienie z którego korzysta coraz więcej osób. W ustawieniach możemy włączyć opcję, aby serwis sam odtwarzał następny odcinek danego serialu. Dzięki temu nie musimy bawić się w przełączanie na kolejny odcinek. Dodatkowym plusem jest fakt, że w każdej chwili możemy wyłączyć opcję automatycznego odtwarzania kolejnego epizodu.
W jaki sposób ułatwić sobie przeszukiwanie Netflixa?

8. Kody filmów

Czy wiesz, że przeszukiwanie serwisu nie musi zajmować kilkunastu minut? Wystarczy tylko, że zdecydujemy się jaki gatunek filmu chcemy oglądać, a przeglądarka internetowa zrobi wszystko za nas! Należy odnaleźć kody filmów, które nas interesują, a następnie wkleić do przeglądarki http://www.netflix.com/browse/genre/43048 - 43048 jest to kod do Thrillerów akcji.

9. Dostosuj napisy

Jeśli uważasz, że napisy są dla Ciebie nieodpowiednie, zarówno ze względu na wielkość, kolor czy też czcionkę, możesz dostosować je do własnych potrzeb. W tym celu, należy zmienić ustawienia na swoim koncie tak, aby nam odpowiadały. Całe szczęście Netflix umożliwia nam tę opcję bez żadnych dodatkowych opłat.

Źródło: Twitter: Netflix / Starstock / Pixabay

Od teraz korzystanie z Netflixa będzie dużo łatwiejsze! Podziel się tym artykułem ze wszystkimi znajomymi i udostępnij go na Facebooku!

0
Co o tym sądzisz? Dołącz do rozmowy

11 sposobów babci, aby mieć idealną i piękną skórę!