PoradyRodzina

Opublikowane 2017-10-16
0 Komentarz

5 powodów, które sprawiają, że telefon niszczy relacje między rodzicami i dziećmi!

Edukacja najmłodszych powinna być priorytetem dla wszystkich rodziców. Każdy rodzic powinien pamiętać, że jego obecność w życiu dziecka jest wyjątkowo ważna, aby mogło się prawidłowo rozwijać. Niestety, w XXI wieku coraz więcej rodziców zapomina o prawidłowym wychowaniu swoich pociech i wręcza im smartfony, tablety czy laptopy. Prawdopodobnie rodzice nie mają nawet świadomości ile czasu dziennie ich pociechy spędzają przed szklanym ekranem. Jednak dzieci w dużym stopniu uczą się pewnych zachowań od dorosłych.

5 powodów, które sprawiają, że telefon niszczy relacje między rodzicami i dziećmi! 1

Dlatego też, jeśli rodzic spędza wolny czas na zabawie telefonem komórkowym, dziecko będzie powielać jego zachowanie. Aby podjąć walkę ze złym nawykiem, rodzice powinni zacząć od siebie i ograniczyć używanie tego typu sprzętów. Czy jesteś gotów, aby ograniczyć używanie smartfona oraz innych gadżetów?
Dlaczego dziecku w pewnym wieku powinniśmy ograniczyć dostęp do elektronicznych umilaczy czasu?

5 powodów, które sprawiają, że telefon niszczy relacje między rodzicami i dziećmi! 2

1. Aplikacja umożliwiająca kontrolowanie czasu

Wielu z nas słyszało o aplikacjach umożliwiających kontrolowanie czasu, jakie dziecko poświęca na zabawę smartfonem. Są to aplikacje wyjątkowo niezbędne dla rodziców, którzy mają problem z opanowaniem swoich dzieci nałogowo bawiących się telefonami. Wystarczy tylko zainstalować taką aplikację i w bardzo prosty sposób możemy sprawdzić, ile czasu dziecko spędza z telefonem w ręku.

1. Aplikacja umożliwiająca kontrolowanie czasu

2. Wszystko w swoim czasie

Każdy rodzic powinien postanowić, kiedy zacznie wdrażać swoje dziecko w świat nowych technologii. Oczywiście najmłodsi powinni rozwijać się w świecie, w których dostęp do technologii jest ułatwiony, jednak rodzice powinni wiedzieć, w jaki sposób pewną wiedzę im przekazać. Ustanowienie określonego czasu na możliwość korzystania z nowych technologii jest niezbędna zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.
W jaki sposób możemy uchronić siebie i dziecko przed nałogiem?

2. Wszystko w swoim czasie

3. Praca pozostaje w biurze

Rodzice powinni raz na zawsze zapamiętać, że prace powinni zostawiać w biurze. Będąc w domu należy poświęcić jak najwięcej czasu swojej rodzinie oraz spędzać czas na zabawie z dziećmi. Warto czasami się zastanowić, czy praca nie wpływa negatywnie na relacje pomiędzy dziećmi, a dorosłymi. Czas z rodziną jest o wiele bardziej cenny.

3. Praca pozostaje w biurze

4. Powiadomienia są wyłączone

Spędzając wolny czas z najbliższymi, warto odseparować się od pracy i innych obowiązków, które zapewne mogą poczekać do jutra. Jeśli zależy Ci, aby spędzić miłe chwile z rodziną, po prostu wyłącz telefon! Nie będzie Cię kusiło, aby co chwile sprawdzać, czy na przykład ktoś do Ciebie nie dzwonił. Jest to jeden z najlepszych sposobów, aby poradzić sobie z nawykiem.
Na co jeszcze powinniśmy zwrócić uwagę?

4. Powiadomienia są wyłączone

5. Telefon przy jedzeniu

Podczas wspólnego posiłku, telefon powinien znajdować się daleko od stołu. Według niektórych badań, spożywanie posiłku z telefonem blisko stołu sprawia, że relacje między rodzicami i dziećmi stają się o wiele bardziej rozluźnione. Dlatego będąc razem przy stole, odłóżmy telefon na bok i spędźmy cenny czas z rodziną.

5. Telefon przy jedzeniu

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak technologia wpływa na zdrowie i życie ludzi. Telefony komórkowe, tablety, laptopy oraz inne gadżety stały się naszą codziennością oraz wyręczają nas podczas wykonywania najprostszych czynności. Nic w tym dziwnego, że sporo osób nie potrafi wyobrazić sobie życia bez elektronicznych gadżetów.

Źródło: Starstock

Czy zastanawialiście się kiedyś, jaki wpływ na życie ma technologia? Podziel się swoją opinią na ten temat w komentarzu i udostępnij artykuł na Facebooku!

5. Telefon przy jedzeniu 1
4
Co o tym sądzisz? Dołącz do rozmowy

Dlaczego 30 września 2021 większość smartfonów i komputerów przestanie działać?!