Niewiarygodne

Opublikowane 2017-10-15
0 Komentarz

Pokémony, które istnieją w realnym życiu!

Pokémony zwane inaczej “Kieszonkowymi Stworkami” zyskały wielu fanów na całym świecie. Wszystko za sprawą pewnego Japończyka Satoshiego Tajiriego urodzonego 28 sierpnia 1965 roku na przedmieściach Tokio. Satoshi będąc dzieckiem pasjonował się zbieraniem owadów, które później wystawiał do walki między sobą.

Właśnie dzięki tej pasji z dzieciństwa, młody programista stworzył zarys gry, w której to trenuje i zbiera stworzenia, które mieszczą się w niewielkich kulach - Poké Ball. Po 20 latach twórcy Pokémon zdecydowali się zrealizować projekt pozwalający na łapanie Pokémonów za pomocą smartfona. Moda na Pokémon GO wciąż trwa, dlatego też postanowiliśmy pokazać, że niektóre Pokémony istnieją w rzeczywistości!
Przejdź na następną stronę i sprawdź, które z nich można znaleźć w naszym świecie!

1. Modliszka diabelska - Scizor

Pierwszym Pokémonem, którego można znaleźć wśród zwierząt żyjących na naszej planecie jest Scizor, czyli odpowiednik modliszki diabelskiej. Jedyne różnice są takie, że modliszka jest koloru zielonego, natomiast jej pokemonowy odpowiednik ma barwę czerwoną. Oczywiście modliszka tak samo jak Scizor jest wyjątkowo waleczna.

1. Modliszka diabelska - Scizor

2. Widłogonka siwica - Caterpie

Czy spoglądając na gąsienice nazywaną widłogonka siwica dostrzegasz podobieństwo do jednego z robaków z serii Pokémon? Dla fanów popularnego serialu rozpoznanie Caterpie jest wręcz banalne. Najprawdopodobniej tworząc tego Pokémona autorzy zainspirowali się widłogonką, która w kolejnym etapie życia staje się pięknym motylem o rozpiętości skrzydeł do 8 cm.
Kliknij dalej i zapoznaj się z dalszą częścią artykułu!

2. Widłogonka siwica - Caterpie

3. Weta - Pinsir

Kolejny owad, który znalazł swój odpowiednik w popularnej serii Pokémon jest Deinacrida, z rodzaju szarańczaków. Choć Pokémon wydaje się być dość niebezpieczny i wyjątkowo szkodliwy, to jego odpowiednik jest zupełnie inny. Dlaczego? Najprawdopodobniej z powodu rozmiarów i braku imponujących kleszczy, które Pokémon wykorzystuje do cięcia.

3. Weta - Pinsir

4. Szczotecznica szarawka - Venonat

Szczotecznica szarawka, a tak właściwie jej zielonożółta forma gąsienicy została inspiracją do stworzenia Pokémona. Venonat, czyli trujący robak stanowi wyjątkowe zagrożenie dla swoich przeciwników, można go złapać bez większych trudności, a na uwagę zasługuje para wielkich, czerwonych oczu. Venonat różni się od swojego odpowiednika kolorem, gdyż ma fioletowy odcień futerka.
Kliknij dalej i sprawdź co przygotowaliśmy na koniec!

4. Szczotecznica szarawka - Venonat

5. Polyura sempronius - Scyther

Polyura sempronius jest to motyl występujący głównie w Australii. Rozpiętość jego skrzydeł jest bardzo niewielka, a larwa tego motyla stała się inspiracją dla twórców serialu i gry dla dzieci. Pokémon Scyther jest bardzo podobny do gąsienicy Polyura sempronius, jednak twórcy serii postanowili dodać charakterystyczne ostrza, które sprawiają, że staje się o wiele bardziej niebezpieczny.

5. Polyura sempronius - Scyther

6. Scaphiophryne gottlebei - Bulbasaur

Chociaż może wydawać się to nieprawdopodobne, Pokémon Bulbasaur był inspirowany żabami, które faktycznie istnieją! Aby stworzyć tego Pokémona, twórcy serii połączyli dwa gatunki żab w jedną i tak oto powstał Bulbasaur. Jak wiadomo jest to Pokémon trawiasty oraz trujący, który zajmuje pierwszą pozycję w Narodowym Pokédeksie.

Źródło: Imgur / Instagram

Czy Ciebie również fascynuje świat Pokémonów? Jeśli podobał Ci się ten artykuł, udostępnij go na Facebooku!

6. Scaphiophryne gottlebei - Bulbasaur
0
Co o tym sądzisz? Dołącz do rozmowy

7 zwrotów o wiele potężniejszych niż “Kocham Cię”...